Alexander Ljung tarafından 2007 yılında kurulan SoundCloud, ilk olarak müzik mağazası unvanını kazanmıştır. Twitter ve facebook etkileşim alanlarıyla ses kayıt sistemi oluşturarak, Stockholm’da kurulmuş, İsveç merkezli olarak global alanda kullanıcılarıyla tanışmıştır. SoundCloud beğeni satın al ile tıklanma oranınıza göre daha çok dinleyiciyi sayfanıza yönlendirebilirsiniz.

 

SoundCloud Nedir?

 

2007 yılında müzik ve ses kayıt sistemi olarak online alan üzerinden açılan platform, 14 yıllık kullanım sürecinde, kayıtlı kullanıcılarıyla milyonlarca kişiye erişim kolaylığı sağlamıştır. SoundCloud.com adresinden üyelik yapılarak, uygulamanın web site özelliği üzerinden dünya çapında dinleyicilerle buluşarak, müzik piyasasına yeni girenler için kaliteli kayıt alanı oluşturmuş, online alanda kalıcı ses dosyası seçenekleri sunmuştur. SoundCloud birçok uygulamadan yararlanarak müzik dağıtır ve otomatik paylaşım alanları kullanır. Sosyal medya ağlarıyla bağlantısı olduğu için ses dosyası düşük ve kısa zamanda erişim alanı oluşturacak seçenekler sunmaktadır. 2015 yılından itibaren mobil cihazlarda da kullanılmaya başlayan ses kayıt sistemi, Eric Wahlforss, David Noöl ve Alexander Ljung öncülüğünde geliştirilmektedir.

 

SoundCloud Nasıl Kullanılmaktadır?

 

Müzik ekosisteminde kalıcı ve global ses kayıt dosyaları oluşturmak için dijital müzik piyasasının vazgeçilmez uygulamalarından biri olmuştur. Uygulama üzerinden SoundCloud indirmek veya web site üzerinden kayıt oluşturmak, site bağlantılarını ve kayıt sistemini kullanmanızı sağlayacaktır. SiriusXM yeni yatırımları sayesinde, popülerliğini artırmış, 2007 yılından bu yana saygınlığıyla da en çok dinlenen ses kayıt uygulaması olmuştur. SoundCloud beğeni hizmeti uygulamalarıyla, daha büyük kitlelere ulaşmanız, sosyal ağlar üzerinde müzik ve ses kayıtlarınızın dinlenmesini sağlamanız mümkündür. Global müzik piyasası için kullanılan uygulama, mobil cihazlarla uyumlu, web site üzerinden de ses etkinleştirme seçenekleri sunmaktadır. Müzik kariyerinin başlangıcı için beğenilerinizi artırmanızı hedeflemeniz dinlenme oranlarınıza katkı sağlayacaktır.

 

SoundCloud Özellikleri Nelerdir?

 

Ücretsiz müzik uygulaması olarak SoundCloud, Android ve İOS sistemler üzerinde çalışmak üzere 2015 yılında yeni bir başlangıç yaparak mobil cihazlarda yerini almıştır. Müzik ve sosyal ağlar üzerinden paylaşım yapmak için pratik özelliklere sahip olan dosya özellikleri sunar. Android ve İOS uygulamalar için mobil indirme seçeneğini kullanarak, sevilen yeni paylaşımları görebilir, kişisel marka olabilir ya da sosyal mecralarda ses kayıtlarınızı paylaşabilirsiniz. Müzik türünün başlangıç istasyonu olarak görülen SoundCloud internet olmadan da müzik dinleme seçenekleri sunacak özel seçenekler sunar. Sayfanız üzerinden beğenileriniz arttıkça daha çok göz önünde olur ve müziğinizin yaygınlaşmasını sağlayabilirsiniz.

 • 180 dk – 2 saate kadar aralıksız kayıt seçenekleri sunmaktadır.
 • Mobil cihaz ve PC üzerinden kayıt yapılabilir.
 • Şarkıları başka sitelere ekleme seçeneği sunar.
 • Kişisel podcast yayıncılığı için uygundur.
 • Tweeter ve Facebook sosyal medya aracılıklarıyla paylaşılabilir.
 • Sevilen müzik ve ses kayıtlarını yeniden paylaşma özelliği bulunmaktadır.
 • SoundCloud etiketlerle de daha kolay ve sınırlayıcı arama özelliğiyle bulunmanızı sağlar.

 

SoundCloud Kullanıcı Oranları

 

2007 yılında kurulan SoundCloud, yeni müzik keşifleri için birçok kullanıcının ilgisini çekerek, internet üzerinde yaygın paylaşım alanları oluşturmuştur. Başlangıçta yeni müzik keşifleri için bağlantı kurmak yerine kişisel online ses kayıt sistemi olarak tercih edilse de 2013 yılında değişen politikasıyla birlikte dinleyici kitlesini yükseltmiştir. SoundCloud beğeni hilesi seçeneği, URL aracılığıyla erişimlerinize de katkı sağlayacak boyuttadır. 2015 yılında 170 milyona ulaşan kullanıcı sayısı Alexa oranları üzerinden hesaplanmıştır. 2013 yılında 40 milyon kayıt ve devam eden süreçte 170 milyon kayıt oluşturulmuş, yaygın olarak sosyal medya araçlarında kullanılmaya başlamıştır. Kaliteli ses dosyası olarak, dalga formlarıyla ses düzeyini de gösterecek seçenekler sunar.

 

SoundCloud Profil Özellikleri Nelerdir?

 

Profil özelliklerinde ses segmenti ile bağlantılı kayıtlar gösterilebilmektedir. Beğen, takip et ve yeniden kaydet seçenekleriyle birlikte paylaş özelliği de sosyal medya araçları sayesinde daha büyük kitlelere ulaşmanızı sağlayacaktır. Otomatik olarak tweet atma özelliğini de profilinizde kullanarak daha büyük kitlelere ulaşabilirsiniz. SoundCloud beğeni, takipçi ve dinleme satın alarak, ilişkili segment ağları üzerinden daha fazla görünebilirsiniz. Popülerliğinizi artıracak, daha çok dinlenmeye başlamanız için aracı olacaktır. Müzik ve ses dosyası olarak iki format üzerinden değerlendirebileceğiniz program, mobil cihaz üzerinden profilinize giriş yaparak ses kayıtlarını oluşturmanızı, silmenizi ve sayfaya ekle seçeneğiyle sosyal ağlar üzerinden de paylaşmanızı sağlayacaktır.

 

SoundCloud Ses Dosyası Özellikleri Nelerdir?

 

Ses dosyalarını minimal düzeyde yer kaplayacak şekilde oluşturmak ve birçok mecrada kullanmak için farklı dosya türlerine dönüştürmek için etkilidir. SoundCloud API müzik ve ses dosyası oluşturmanız için Studio One, DAW yazılım formatları ve Garage Band ile Logic Pro seçeneklerini kullanmaktadır. WAV, ALAC, OGG, AMR, WMA, MP3, MP2 dosya özellikleri ve AIFF ile FLAC kullanımıyla da dosya indirme seçeneklerini kullanmanızı sağlar, kullanıcıların oynatma ve indirme seçenekleri üzerinden daha çok yaygınlaşmanıza imkan verecek seçenekler sunar. Müzik ve ses dosyası kullanımlarınız için birçok uygulamayla entegre edilerek, en iyi ses parçalarının çıkmasını ve ses kayıtlarının online alanda kalmasını sağlamaktadır.

 

SoundCloud Beğeni Almak Ne İşe Yarar?

 

SoundCloud kullanıcıları beğeni özelliklerine göre kullanıcının profilini ziyaret etme ve paylaşım oranını yükseltme seçenekleri sunmaktadır. SoundCloud beğeni kasma sayesinde, daha büyük kitlelere ulaşarak, profilinizin isminizin tanınmasını sağlayabilirsiniz. Ses kayıtları ve müzik seçeneklerini diğer mobil uygulamalarla bir araya da getirebileceğiniz için etkili bir kullanım alanı oluşturmanızı sağlayacaktır.

 • Beğeni sayısı artıkça profil ziyareti de artar.
 • Paylaşımlarınız çoğalır.
 • Büyük dinleyici kitleleriyle tanışırsınız.
 • Sosyal ağlar arasında trendler arasında olabilirsiniz.

Ses kalitesi ve müzik kalitesi ön planda olacağı için dinleyicilerinizin sadık kalabileceği platform özellikleri sunan SoundCloud, dünya çapında kullanılan milyonlarca dinleyiciye sahip ses kayıt sistemi sunmaktadır. Gelişmiş alt yapı özellikleri sayesinde de kaliteyle buluşmasını sağlar.

 

SoundCloud Beğeni Nasıl Satın Alınır?

 

SoundCloud beğeni arttırma seçeneklerini kullanarak, günlük 1.000, 2.000, 5.000 ve 10.000 beğeni alabilirsiniz. Paket seçerek, 3D güvenli ödeme yöntemleri kullanmanız sağlanır ve tercih ettiğiniz profil sayfasına yönlendirilerek, kısa zamanda beğeni sayınız yükselir. Spotify, facebook ve twitter ağlarında kullanılan SoundCloud özel ses kayıt sistemi sayesinde, kitleleri sayfanıza çekmek için paylaşım olanakları sunmaktadır. Beğeniler paylaşılmanız için etkili olacak seçenekler sunacaktır. Daha büyük kitlelere ulaşmanızı, güvenli paylaşım alanlarıyla gerçek kullanıcılar tarafından beğenilmenizi sağlayacaktır. % 100 güvenilir paylaşım ve beğeni satın alma seçenekleri için Bayigram ekibine güvenebilirsiniz.

 

SoundCloud % 100 Gerçek Türk Kullanıcı Beğeni Satın Al

 

% 100 gerçek Türk kullanıcıların beğenilerini sunan Bayigram, sosyal medya araçlarıyla yakından bağlantılı olan bütün sistemlerde profilinizin, video ve ses kayıtlarınızın ön plana çıkması için destek olacaktır. SoundCloud beğeni, takip ve paylaşım satın al seçenekleriyle, profilinizin ilgi görmesini sağlar, gelişmiş seçeneklerle hızlı erişim ve hızlı beğeni sistemi sunar. Gerçek beğeni sistemini oluşturmuş, Türk kullanıcıları binlerce sosyal medya profiliyle buluşturmuştur. 7/ 24 canlı destek seçenekleriyle birlikte, kullanıcıların sorularına cevap ve çözüm bulmaktadır. Bayigram ekibi profesyonel hizmet hayatına 2013 yılında başlamış, 7 yıllık tecrübesiyle de garantili beğeni, takip ve izlenme seçenekleri sunmuştur. Güven ön planda, hız ise ikinci planda kullanıcıları bekliyor olacaktır.