0

TikTok ID Bulma

Üye girişi yaparak daha fazla kazanabilirsiniz. Lütfen giriş yapın ya da kayıt olun.

avatar
 
 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Müşterilerimiz tarafından en çok sorulan soruları sizler için derledik.

Tiktok ID bulma araçlarını kullanmak suç değildir. ID numarası sadece profil bulmak için kullanılır. Sosyal medya araçlarının kullandığı algoritmalara zarar vermek için yapacağınız herhangi bir işlem bilişim suçlarına girer. ID bulmak profil bulmanız için kullanabileceğiniz bilgileri içerir. 

Tiktok ID aracını istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Araç kullanımı ücretsiz ve sınırsız olarak online sistemler üzerinden kullanıma açılmıştır. 

ID bulucu ile açık profillerin takipçi sayısı, takip bilgileri ve profilindeki isimi bulabilirsiniz. Profil resmini de kolay bir şekilde ID numarasıyla görmeniz mümkündür. 

Tiktok ID aracını kullanmak için kimlik bilgilerine veya şifreye gerek yoktur. Sadece kişinin ‘’User Name’’ veya isim soyisim kullananlara göre profil bilgisi vermesi yeterli olacaktır. 

Tiktok ID öğrenmek için uygulama üzerinde vakit harcamanıza gerek yoktur. Birçok online sistemde ID bulma işlemi kullanıcıların epeyi zorlandığı bir işlemdir. Tiktok ID bulma aracı üzerinden sistemle ilgili bilgi alarak, birkaç dakika içinde numaranızı öğrenebilirsiniz. 

Tiktok ID numarası kişinin telefon, e mail ve e posta adresleriyle eşleşmektedir. Farklı kişiler tarafından kötü amaçlı kullanılamaz. Bu nedenle şifre değiştirme işlemi için de kişiye 2 kademeli doğrulama şifresi sorulur. Cep telefonu ve e mail üzerinden kişi doğrulama yapmadan sadece ID numarası üzerinden bilgilerini değiştiremez. 

Her sosyal medya aracının kendi sistemine kayıtlı online kimlik numarası bulunmaktadır. Tiktok ID numarası sadece Tiktok hesabı olan kişilerin sahip olabileceği numaradır. Ancak Twitter, Facebook ve İnstagram gibi sosyal medyalarda kullanılamaz. 

Tiktok ID numarası bilişim teknolojilerinde kullanıcıların hususi kimlikleriyle sahip oldukları bilgilere ulaşmaya yarar. Bu işlemi ancak kolluk kuvvetleri bilişim teknolojileriyle gerçekleştirir. Bunun dışında sıradan kullanım alanı profil bulmak ve online sistemlerdeki kayıt isimlerine ulaşmaktır. 

Tiktok ID numarası 8 ile 11 haneden oluşabilmektedir. Şifreleme yöntemiyle kullanıcıların sadece Tiktok üzerinden tanımlanmış online kimlik numaradır. Çizgi, nokta ve harflerin de olabileceği farklı ID numaraları mevcuttur. Sizin numaranızı bulmak için sorgulama aracını kullanmanız yeterli olacaktır. 

ID kelimesinin açılımı ‘’ İdentification Number’’ olarak ‘’online kimlik numarası’’ olarak geçer. Birçok online sistemde ve sosyal medya alanında kişinin bilişim sistemlerine kayıt olduğu IP adresi üzerinden verilen numaradır. Kullanıcıların tespit edilmesi için yasal olarak verilir.

10 Değerlendirme - Ortalama: 5/5

 • Cihan Nergiz
  Influencer

  Her gün girdiğim tek site oldunuz, analiz programlarınız başarılı. Tiktok ıd bulma aracınızın da gereğini yerine getiriyor. Bu konuda pratik ve hızlı olan tek algoritmaya sahipsiniz. Ekibiniz de iyi çalışmış gerçekten. Bayigram sitesi çok iyi olduğu için adını duyabilirsiniz her yerden. Güven veren nadir sitelerden biri. 

 • Songül Baymak
  Avukat

  Tiktok için her şey bu sitede var. Geçen gün analiz için kullandım ardından paket aldım. Destek ekibi de güven veriyor. Bugün Tiktok ıd bulucuyu açtım ve kimlik bilgilerini verdi. Pratik kullanım sağlarken aynı zamanda hızını da düşünmüşsünüz. Algoritma çok iyi çalışıyor, her konuda başarılı bulduğum tek sitesiniz. Teşekkür ederim. 

 • Kadir Hasan Ertem
  Öğrenci

  Tiktok ıd bulucu çalışıyor, doğru bilgiler veriyor. Geçen gün paketinizi almıştım, sitenizi biraz inceledim ve gayet profesyonel buldum. İletişim konusunda da destek ekibiniz başarılı. Çok teşekkür ederim bütün işlemleriniz için. 

 • Dilek Akaslan Atay
  Avukat

  Günlerdir aradığım ama doğru düzgün çalışmayan bir araçtı Tiktok ID bulucu. Bir sürü siteden sonra sizi keşfettim. Gerçekten bilgi veren ve işe yarayan tek algoritma olduğunuz için teşekkürler. 

 • Musa Alımlı
  Mimar

  Profesyonel hizmet için Bayigram en iyisi. Geçmişte kullandığım birçok platformdan kat be kat en güvenilir olanı diyebilirim. Tiktok ıd bulma aracı, analiz ve paketleri hepsini kullandım. Bu konuda sizi her arkadaşa öneririm. Profesyonel, hızlı ve pratik işlemler için her şey düşünülmüş. Emeğinize sağlık. 

 • Ayşegül Tönge
  Psikolog

  Beş yıldız verdiğim en iyi araç oldu. Tiktok ıd bulma aracınızın pratik kullanımı ve hızlı sonuç verme fonksiyonları için teşekkür ederim. Bilişim sistemleri üzerine çalışıyorum, algoritmalarınızı ve sistem özelliklerinizi çok beğendim. Tiktok ile ilgili sadece bu siteyi öneririm. 

 • Sibel Güner
  Öğretmen

  Hızlı algoritmalardan biri olmuş. Güvenebileceğim seçenekleri sunan, paket özellikleri de hızlı bir şekilde yüklenen tek site. Tiktok ID bulucu çok başarılı, diğer araçlarda da profesyonel bir hizmet alabildim. Kolay kullanım için de epeyi düşünülmüş. Çok sağ olun. 

 • Ali Şaban Siğa
  Genel Müdür

  Sınırsız hizmet veren ve programlarını en güncel tutan sitelerden birisiniz. Çok teşekkür ederim. Hemen Tiktok id adresimi öğrenebildim, kopyala yapıştır seçeneklerini de kullanabiliyorsunuz. Bu konuda şu ana kadar işime yarayan tek program oldu. Ekibinize ve platform sahibine teşekkür ederim. 

 • Batuhan Karademir
  CEO

  Tiktok ıd bulma bilgileri doğru veriliyor. İletişim konusunda da ekip gayet iyi çalışmış. Hemen geri dönüş alabildim. Bayigram ekibine profesyonel hizmeti için teşekkür ederim. Başka hizmetlerde de görüşmek üzere. 

 • Emir Özdoğan
  Diyetisyen

  Tiktok araçları çok iyi özelliklere sahip. İd bulma aracından hemen kimlik bilgilerime ulaştım. Hızlı pratik bir şekilde işlem yapabiliyor. Bilgiler doğru, site güven veriyor. Daha önce kullandıklarıma göre en hızlı sonuç veren program bu program. Ekibe emekleri için teşekkür ederim. 

TikTok ID Bulma Nasıl Yapılır?

Sitemizde Tiktok uygulaması için TikTok ID Bulma Hilesi mevcuttur. Tiktok platformundaki hizmetlerimizi denemeden önce TikTok ID Bulma aracımızı şifresiz test etmek isterseniz, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • İlk olarak, ana sayfadaki "Ücretsiz Araçlar" bölümüne tıklayın.
 • Açılan sayfadan TikTok ID Bulma bölümüne tıklayın.
 • İstenen tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde girin ve işlemi başlatın.
 • Daha sonra karşınıza çıkacak basit görevleri yerine getirerek işlemi tamamlayın.
TikTok ID Bulma Nasıl Yapılır?
HAZIR!
gorsel
 
 

Tiktok ID online kimlik numarasıdır. Kullanıcıların daha kolay profil paylaşmak ve isim soyisim bildikleri kişilerin Tiktok adreslerini bulabilmek için kullanabilecekleri araç özellikleridir. Tiktok ID bulma aracıyla ücretsiz profil sörfüne hemen başlayabilirsiniz.tiktok id bulma

Profil ziyaret etmek, yeni profiller keşfetmek ve kendi profilinizi başkalarıyla kolay bir şekilde paylaşmak için Tiktok ID aracı, ücretsiz ve şifresiz olarak anında online kimlik numaranızı bulmanızı sağlayacaktır. ID kelime anlamı ‘’İdentification number’’ anlamına gelmektedir. Türkçe karşılığı online kullanıcı kimlik numarasıdır.

Tiktok ID den Kullanıcı Bulma

Kullanıcıları bulmak için Tiktok ID ile numara bulma özelliğini kullanmak, online kimlik numarası sayesinde istediğiniz kişiyle profilinizi kolay bir şekilde paylaşmanızı sağlayacaktır. Tiktok kullanıcıların farklı isimler kullanması, isimlerinin işaret ve şekillerden oluşması durumlarından kaynaklı, arayıcının adresi çıkaramaması durumu söz konusudur. Tiktok ID ile kolay bir şekilde kullanıcının profiline giriş yapılabilir, güncel ve aktif adresine takip istediği gönderilebilir. 

 • ID numarasının paylaşılması tehlikeli değildir. 
 • Hackleme noktasında kullanılan ID numarası yasal suçtur, bilişim suçlarına girmektedir. 
 • Kullanıcı iyi niyetle sadece profil bulmak veya profilini paylaşmak için Tiktok ID numarasını yayınlayabilir. 
 • ID numarası sadece Tiktok etkileşimi ve kaydı olan kişilere ait olduğunda bulma aracında yer alır. 
 • Kullanıcının Tiktok adresi bulunmuyorsa, sistem numara göstermeyecektir.

İnstagram User ID Bulmatiktok id bulma 2024

Tiktok user ile ID bulma işlemini yapmak için kişinin adı ve soyadı hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Kişi ID numarası üzerinden isim ve soyisim ile Tiktok adresine kayıtlıysa, araç üzerinden kişinin ismini yazarak karşınıza ID numarasının çıkmasını sağlayabilirsiniz. Tanıdığınız kişilerin profillerini bulma işleminde User name kolayca adres saptama konusunda Tiktok jeton hilesi kullanmak gibi yardımcı olacaktır. 

Kullanıcının profiline direkt giriş yapmak için ID numarasıyla Tiktok üzerinden veya Google üzerinden arama yaparak adresi hemen bulabileceğiniz özellikler için araç kullanımına yer verilmektedir.

Tiktok ID ile Konum Bulma

Konum bulma işleminde kişinin asla açık adresi veya ev adresi gibi bilgilere ulaşılmaz. Tiktok ID ile konum bulma, kullanıcının paylaştığı şehri veya ülkeyi gösterme üzerine araçta yer alır. Eğer kişi profilinde Türkiye’de İstanbul’da yaşadığını beyan etmiş ve profilinde açık bir şekilde bildirmişse, arayıcı size bu bilgileri verir. 

Konum olarak, açık bir şekilde adres bulmak için ID kimlik numarası kullanılamayacağı gibi paylaşım yaptığı yerler ya da açık bir şekilde paylaşımlar da görünmez. Sistem tamamen güvenli bilgi verir, kişisel bilgiler vermeden kullanımı kısıtlar.

Tiktok ID ile Mail Bulma

Mail adresiyle Tiktok adresini eşleştirmiş ve açıkça sayfasında göstermiş olan kişilerin ID numarası üzerinden mail adresleri de çıkabilmektedir. Kullanıcı bilgilerinin gösterilmesini kısıtlamamış ve açıkça gösterilmesinde sorun oluşturacak engellemeler de bulunmamışsa, Tiktok ID ile tel no bulma işlemlerine kadar birçok etkileşim kurulabilir. 

Kişisel verilerin korunması yasasına uygun olarak, Tiktok kullanıcısının kendi paylaşımları ve Tiktok üzerinden rıza vermiş olması üzerine mail adresi açıklanır. Aynı zamanda Tiktok ile yapılan Tiktok yorum satın al kullanılıp, paylaşım sayısının ve takipçi sayısının da görünmesi mümkündür.

Tiktok ID Hesap Bulmatiktok id bulucu

Tiktok paylaşımlarını merak ettiğiniz kullanıcıların hesaplarını bulmak için kolay bir yöntem olan ID numarası, profilin açık konumda olması durumunda direkt olarak profil hakkında bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Tiktok ID ile adres çıkarma işlemlerini yapabileceğiniz ücretsiz ID sorgulama aracı, pratik bir şekilde merak ettiğiniz hesabı bulmanızı sağlayacak, anında profili karşınıza çıkaracaktır.

Tiktok ID ile IP Bulma

Tiktok kullanımı sadece Türkiye’de değil birçok ülkede en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biridir. IP saptamak için açıkça bilgi veren herhangi bir tarayıcı bulmaz. Ancak Tiktok ID numarası üzerinden kişinin kullandığı IP konumunuz ülke bazında görebileceğiniz bilgiler mevcuttur. Kişisel bilgilere erişmek için kullanabileceğiniz bir araç değildir. Sadece ID numarasını bulur, kişinin profil bilgilerinde açıkça belirtiği bilgilere ulaşabilirsiniz.

Güvenli bilgi paylaşımı için kullanabileceğiniz Tiktok ID ile telefon numarası bulma kişinin kendi hesabı üzerinden açıkça belirtmesi durumunda görülebilir. Eğer telefon numarasının açıkça belirtilmesinde sorun yoksa, ID numarasına tanımlı olan birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Bu durum IP adresi ve mail adresleri için de geçerli bilgiler olabilmektedir.

Tiktok ID ile Yer Bulma

Yer bulmak için işletme veya kişisel hesapların tanımlı olduğu konum paylaşımları yine ID kimlik numarası üzerinden açıkça belirtilmiş olmalıdır. Açıkça belirtilmemiş olan hiçbir bilgi ID numarası haricinde tarayıcı üzerinden çıkmaz. Tiktok ID ile hesap bilgilerine ulaşabilir, bunu da kişinin açıkça beyan ettiği bilgiler üzerinden alabilirsiniz. 

ID bulma aracını kişinin ismini ve soyismini kullanarak aktive edebileceğiniz gibi ID numarası ile ismini ve soyismini de bulabileceğiniz araçlar bulunur. Yer, konum, telefon bilgisi ve mail bilgisi için kullanıcının kendi bilgilendirmeleri sonucunda işlem yapılabilmektedir.

Tiktok ID Bulma Sitesitiktok id finder

Tiktok ID bulmak için kullanılan sitelerden biri olarak firmamız, size en iyi sistem özelliklerine sahip yeni araçları ücretsiz olarak sunmaktadır. Tiktok ID sorgulama hizmetinden ücretsiz bir şekilde yararlanarak, aradığınız profile veya profil bilgilerine ulaşabilirsiniz. 

 • Sistem tamamen online olarak çalışmaktadır. 
 • Güvenli bir şekilde ID numarası ve user name işlemlerini yapabilirsiniz. 
 • Tamamen ücretsiz olarak tanımlanmıştır. 
 • 7/ 24 aktif bir şekilde online sistem üzerinden program indirmeden kullanılabilir. 
 • Alt yapı özellikleri Tiktok algoritmasıyla eşleşecek şekilde düzenlenmiştir.

Tiktok ID ile Hesap Bilgileri Bulma

Tiktok ID numarası, user name ve hesap bilgilerine dair seçenekleri sunar. Kişisel bilgileri paylaşmış olan Tiktok kullanıcısının profilindeki bilgilere hesap herkese açık konumda olduğu takdirde ulaşılabilir. Hesap bilgilerini, isim soyisim, takip edilen sayısı, takipçi sayısı, paylaşım sayısı, beğeni, yorum ve konum bilgilerine dair ayrıntılarla görebilirsiniz. 

Ayrıntılı bilgi için kişinin kendi rızasıyla hesabı üzerinden bütün bilgileri vermiş olması gerekmektedir. Kendi bilgileri vermemiş olan ve hesabını kapalı kullanan kişilerin sadece Tiktok ID numarasına ulaşmanız mümkündür. 

Tiktok Fotoğraf ID Bulma

Tiktok profil fotoğrafımı da ID adresi üzerinden bulabilirsiniz. Kullanıcının profili ID adresiyle birlikte karşınıza gelecektir. İsim ve soyisim kullanarak, Tiktok fotoğrafını görebileceğiniz gibi açık konumda olan profil size aynı zamanda kişinin profil bilgilerini de gösterecektir.

Profil bilgilerine ulaşmak için ID numarasıyla arama yapabilir, user name üzerinden de kullanıcı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. ID numara sorgulama ekranında karşınıza çıkacak olan bilgiler, kişinin tamamen hesap bilgileri ve profilinde kullandığı fotoğrafı olacaktır.

Tiktok ID Bulma Hakkında Merak Edilenlertiktok id ile hesap bulma

Tiktok ID araçları, kullanıcının profilini direkt gösteren algoritmalar üzerine kurulmuştur. Profildeki bilgileri açık bir şekilde görebilir, ancak kişisel bilgilere ulaşamazsınız. Bunun için ID bulma işlemi yapmanıza gerek yoktur, eğer kişinin profili açık konumdaysa, ID numarası üzerinden profil bilgilerine açık bir şekilde ulaşma şansı vardır. 

Profilin paylaşımlarını görmek, takipçi sayısı ve takip edilen sayısını görmek mümkündür. Aynı zamanda kişinin profil resmini de ID sorgulama aracıyla tespit edebilirsiniz. User name ‘’isim ve soyisim’’ kullanarak veya direkt isim kullanarak profili herkese açık olan kişinin ID numarası tespit edilir. Tiktok kullanıcı adını sorgulama alanına yazarak, ID ile ilgili merak ettiğiniz sonuçları karşınıza çıkmış bulacaksınız. Algoritma sorunsuz ve şüphesiz çalışmaktadır.

Tiktok ID Bulma Önemi

Profilin direkt tespit edilmesinde zorlanma veya profil isminden birden fazla seçenek bulunması durumunda kendi ID adresinizi bularak kişilerin direkt sizi bulmasını sağlarsınız. Aynı zamanda takip etmek istediğiniz kişilerin de bilgilerine kolay bir şekilde ulaşmanız kolaylaşacak, sorgulama bölümünden hemen etkileşim kurarak ID numarasını bulabileceksiniz. Takipçi çağırmak veya takip isteği göndermek isteyen arkadaşlarınıza da açıkça numarayı verebilirsiniz.

Tiktok ID Bulma Nasıl Yapılır?

Tiktok ID bulucuyu kullanmak için öncellikle Tiktok adres bilgilerini girmeniz gerekir. Kişinin direkt Tiktok adını yazarak veya isim soyisim kullanıyorsa girerek, ID numarasına erişebilirsiniz. Kendi profiliniz için de aynı sistem özelliklerini kullanarak, isim ve soyisim ya da Tiktok kullanıcı bilginizi girerek hemen erişimin oluşmasını ve ID numarasının karşınıza çıkmasını sağlarsınız. Kolay ve hızlı bir çözüm olarak tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz özel ve güvenli sistem özellikleriyle hazırlanmış araçtır.

Tiktok ID Bulma Android Cihazdan Yapılır Mı?

Tiktok ID adresinizi bulmak veya başka birinin profiline erişebilmek için android cihazlardan da sisteme giriş yapmak mümkündür. Android cep telefonu ve tablet üzerinden hemen sisteme web üzerinden giriş yaparak, arama butonuna ID numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin Tiktok bilgilerini girebilir, ya da direkt isim ve soyisimle de numaraya erişebilirsiniz.

Tiktok ID Bulma IOS Cihazdan Yapılır Mı?

İOS cihazlar için de hazırlana web sunucu, sorgulama alanına safari gibi tarayıcılardan giriş yaparak Tiktok ID numarasını bulma işlemini tamamlamanızı sağlar. Kolay ve hızlı etkileşim kurmak için İOS sistem özelliklerine sahip, cep telefonu, tablet ve bilgisayarlar üzerinden web giriş yapabilirsiniz. İşlem için kişisel bir bilgi talep edilmez sadece isim ve soyisim de yeterli olabilir. 

Tablet Üzerinden Tiktok ID Bulma Yapabilir Miyim?

Tableti cep telefonu ve diğer mobil cihazlarla etkileşime açık olan Tiktok ID aracı, web üzerinden giriş yapabileceğiniz birçok İOS ve Android sistemde kullanıma açıktır. İstediğiniz zaman giriş yaparak, tabletle erişim sağlayabilir, istediğiniz kişinin profil bilgilerine sorgulama ekranından anında ulaşabilirsiniz. 

Tiktok ID Bulma Ücretsiz Mi?

Tiktok ücretsiz ID bulma aracını web sunucu ve uygulama ekranından hemen etkileşim kurarak kullanabilirsiniz. Sosyal medya mecraları için birçok hizmet paketi ve aracı hazırlayan firmamız, hızlı bir şekilde ID bulma işlemlerinizi gerçekleştirecektir. ID bulma aracına ulaşmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Sistem reklamsız, şifresiz ve ücretsiz bir şekilde çalışarak, anında sorgulama yapabileceğiniz algoritma özelliklerine sahiptir.

Tiktok ID Bulma Sistemi Güvenilir mi?

Tiktok sistemine bağlı ID bulma aracı, SSL sertifikası ve kişisel verilerin korunması yasasına uygun hazırlanmıştır. Bilgi almak isteyen kişiye veya bilgi alınacak kişinin profiline zarar vermeyecek şekilde düzenlenmiştir. Bilişim teknolojileri ekibiyle birlikte hazırlanan sistemlerde, güvenilir alt yapı ve güvenlik önlemlerine dair bütün etkileşim alanları düzenlenmiş, sistem özellikleri güncellenerek kullanıma açılmıştır.

Size nasıl güveneceğim?

Firmamız sosyal medya araçları, paket özellikleri ve paylaşım alanları da dahil olmak üzere birçok alanda hizmet vererek, yıllardır tecrübe edindiği online sistemleri gelişmiş alt yapı özelliklerine göre Tiktok beğeni satın al dahil düzenlemiştir. Online sistemlere uygun, SSL sertifikası ve RSL uygulamalarıyla hareket ederek, gizlilik politikası, şeffaflık ilkesi aynı zamanda kişisel verilerin korunması yasasına uygun özelliklerle kullanıcılara hizmet verir. 7/ 24 canlı destek, call center ve etkileşim alanları bulunmaktadır.

Hesabım Zarar Görür mü?

Hesabınızın zarar görmeyeceği ID bulma aracı aynı zamanda arama yapacağınız profile de hiçbir şekilde istenmeyen bir durumla karşılaşacak sorunlar çıkarmayacaktır. Tiktok ID araçları için hazırlanmış olan kullanıcı odaklı sistemlerde, bilgilerin güvenilir şekilde verilmesi için zararlı dosya, virüs ve benzeri bir durum söz konusu olmayacaktır. 

Mobilden Tiktok ID Bulma Yapabilir Miyim?

ID bulma araçlarını mobil cihazlar üzerinden kullanabilir, Tiktok araçlarıyla ilgili bütün paket hizmetleri, ücretsiz hizmetler ve araçlardan da online olarak yararlanabilirsiniz. Giriş yapmak için mobil cihazınız İOS veya Android olarak kullanıma açık bir şekilde düzenlenmiş olan sistem özellikleriyle buluşacaktır.

Bilgisayar Üzerinden Tiktok ID Bulma Yapabilir Miyim?

Tiktok bilgisayar sistemleri üzerinden çalışabilmektedir. Aynı zamanda Tiktok ID bulma aracı da PC kullanımında açık bir şekilde online işletim sistemlerine uygun hazırlanmıştır. İOS ve Android sistemler, Windows sistemleri üzerinden de Tiktok ID bulma programları ve araçlarını ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. 

+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu