SoundCloud uygulaması günümüzde en çok tercih edilen müzik uygulamalarından biridir. Dünya genelinde kullanılabiliyor olması nedeniyle kişiler geniş kitlelere müziklerini sunabilir. Hem müzik dinleme hem de müzik paylaşımı yapılan bu sitede kendi düzenlediğiniz müzikleri sergileyebilirsiniz. Müziklerinizi milyonlar ile paylaşarak popüler bir besteci ya da podcast haline gelebilirsiniz. Sizi milyonların içerisinde başarılı yapacak SoundCloud reposts satın al hizmetimizden yararlanarak hayalinizdeki popülariteye sahip olabilirsiniz.

 

SoundCloud Nedir?

 

SoundCloud 2007 yılında Alexander Ljung, David Noel ve Eric Wahlforss tarafından gleiştirilmiş ücretsiz müzik paylaşma platformudur. Bu platformda müzik ve ses dosyaları indirilebilir, dinlenebilir ya da yüklenebilir. Tüm bu işlemler için herhangi bir ücret ödenmesi de gerekmez. 2007 yılında kurulan platform, 3 yıl içerisinde 1 milyon kullanıcıyı geçerek popüler hale gelmiştir. Günümüzde 40 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya ve 175 milyondan fazla tekil dinleyiciye sahiptir. Hızla popüler hale gelen uygulamanın en önemli avantajı ise sınırsız müzik dinleme ve 180 dk’ya kadar ücretsiz paylaşım yapma hakkı sunmasıdır.

 

SoundCloud Özellikleri Nelerdir?

 

SoundCloud Ekim 2008’de kullanıcılar ile tamamen formunda buluşarak popüler bir platform olmayı başarmıştır. 2008 yılından günümüze kadar sürekli güncellenen platformun kendine ait özellikleri bulunuyor.

 • SoundCloud ses parçalarını frekans dalga formları ile sunarak kendine ait orijinal bir görünüm kullanıyor.
 • Beğen: Kişiler platform içerisinde beğendiği şarkıları beğenerek “beğen” sayfasından yeniden ulaşabilir. Böylece bu şarkıları yeniden dinleyebilir.
 • Yeniden paylaş: Yeniden paylaş (repost) seçeneği ile kullanıcılar diledikleri şarkıyı tüm takipçilerinin akışına sunabilir.
 • Paylaş: Kullanıcılar beğendikleri bir şarkıyı farklı sosyal medya ya da mesajlaşma programlarını kullanarak paylaşabilir.
 • Takip et: Bir kullanıcı diğer kullanıcıyı takip ederek ürettiği şarkılardan anında haberdar olabilir.
 • SoundCloud WAV, ALAC, FLAC, AIFF, MP3, MP2, AAC, AMR, OGG ve WMA dosyalarının paylaşılmasını destekliyor.

 

SoundCloud Reposts Nedir?

 

SoundCloud içerisinde bulunan özellikleri düzenli olarak geliştirerek kullanıcılarının deneyimini geliştirmeyi sağlıyor. Bu platform üzerinde önemli olan noktalardan biri üretilmiş şarkıların geniş kitlelere ulaştırılmasıdır. Özellikle şarkı üretici biriyseniz başlamak ve popüler hale gelmek için ideal bir platformdur. Platform 180 dakikaya kadar ücretsiz şarkı paylaşımı hakkı veriyor. Herhangi bir ücret ödemeden yaptığınız paylaşımların popüler olması halinde kar elde edebilirsiniz. SoundCloud reposts, şarkınızın başka kullanıcılar tarafından kendi takipçileri ile paylaşılmasıdır. Böylece sizi takip etmeyen birçok kişi sizin şarkınızı keşfeder ve popülerliğiniz artar. Doğal yolla sayısı artırılamayan ya da beklediğiniz reposts sayısının altında kalan şarkılar için SoundCloud reposts hizmeti kullanılabilir.

 

SoundCloud Reposts Nasıl Arttırılır?

 

SoundCloud içerisinde paylaşılmış şarkıları dinleyici olan kullanıcılar beğenebilir, paylaşabilir, repost yapabilir ve paylaşan kişiyi takip edebilir. Bu uygulama içerisinde paylaşan kişi kabul ederse dinleyiciler şarkıyı ücretsiz olarak indirebilir. Böylece kişilerin daha popüler şarkılara sahip olması sağlanır. Kullanıcılar da daha popüler üretici haline gelir ve uygulama içerisindeki talebi artış gösterir. SoundCloud repost sayınızı artırmak için uygulayabileceğiniz yöntemler bulunuyor:

 • Paylaştığınız şarkıların belirli bir kitleye hitap etmesini sağlamalısınız. Bu şarkıyı beğenip paylaşan kişinin takipçi profili benzerlik göstereceği için başka kişiler tarafından da beğenilmesi mümkündür.
 • Karşılıklı olarak repost işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak burada şarkılarını sizin de beğendiğiniz bir kişiyi tercih etmelisiniz. Çok başarılı bir yöntem olduğundan bahsedilemez.
 • SoundCloud reposts satın al işlemimizi gerçekleştirerek kısa sürede repost sayınızı istediğiniz sayıya ulaştırabilirsiniz. Fazla kişi tarafından paylaşıldığı görülen postunuz diğer kullanıcılar tarafından da paylaşılma eğilimi gösterir.

 

SoundCloud Reposts Satın Almak Size Nasıl Avantaj Sağlar?

 

SoundCloud platformu ilk olarak soundcloud.com adresi üzerinden gerçekleştiriliyordu. Ancak günümüzde mobil cihazların kullanımının artması ve uygulamaların popülerleşmesi ile kendine ait bir uygulamaya sahiptir. Uygulama IOS ve Android cihazlar tarafından indirilerek kullanılır. IOS cihazlar App Store üzerinden Android cihazlar da Google Play Store üzerinden uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Günümüzde milyonları aşkın kullanıcı ve dinleyiciye sahip olması nedeniyle burada paylaşılan şarkılar popüler hale gelebiliyor. Dünya genelinde kullanımı olması nedeniyle de sevilen şarkılar Dünya hiti haline gelebilir. Ayrıca bu platform üzerinde bulunan şarkılar başka platformlarda kaynak göstererek kullanılabilir. Böylece başarılı bir şarkı farklı platformlardan da popüler hale gelebilir. SoundCloud reposts hilesi hizmetimizi kullanmanız durumunda karşılaşacağınız avantajları özetlersek;

 • Uzun süre boyunca elde edemediğiniz repost sayısına kısa sürede ulaşabilirsiniz.
 • Şarkılarınızın bilinirliğini artırarak popüler bir şarkıcı haline gelebilirsiniz. Böylece şarkılarınızın farklı platformlarda yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Çok daha geniş kitlelere ulaşabilir ve ücretsiz şarkı paylaşarak gelir elde edebilirsiniz.

 

SoundCloud İçerisinde Müziklerimi Nasıl Geniş Kitleye Sunabilirim?

 

SoundCloud her ne kadar geniş kitlelere ulaşsa da sizin geniş kitlelere ulaşmanız garanti değildir. Ürettiğiniz müziklerin diğer kullanıcılar ile buluşabilmesi için kişiler tarafından bilinmesi gerekiyor. Eğer yeni başladıysanız ya da gerekli reklam, satın alma gibi işlemleri gerçekleştirmiyorsanız müziklerinizin geniş kitlelere ulaşması uzun zaman alır. Kimi durumlarda da ulaşamaz ve emekleriniz boşa gider. Bu durumda da istenmeyen sonuçlar alınır. SoundCloud içerisinde müziklerinizi geniş bir kitleye sunmanın en önemli yolu repost yapılmasını sağlamaktır. Kullanıcıların sizi keşfetmesini ve şarkılarınızı repost yapması için ise hali hazırda bir repost sayınızın bulunması gerekiyor. Bu sayı kullanıcıların güven duymasını sağlar ve repost için bir döngü oluşturur. SoundCloud reposts kasma fırsatımız ile sizlere gerekli olan adımı atmanızı sağlıyoruz.

 

SoundCloud İle Para Kazanmak Mümkün Mü?

 

SoundCloud dijital bir ortamda müzik ve ses dosyalarının paylaşılmasını sağlayan popüler bir uygulamadır. Ancak günümüzde doğrudan ödeme yapma gibi bir özelliği bulunmuyor. Platformun doğrudan ödeme yapmak amacı olmasa da farklı yöntemler ile para kazanılmasını sağlıyor:

 • Müzik yapımlarınızın popüler olması ve kullanılması ile tanınan bir yapımcı haline gelirsiniz. Bunun sonucunda ise SoundCloud dışında müziklerinizin kullanılmasını sağlayarak gelir elde edebilirsiniz.
 • SoundCloud yakın bir tarih içerisinde kullanıcı merkezli ödeme modeline geçmeyi düşünüyor. Bu modelde şarkıyı beğenen kişiler yapımcıya doğrudan ücret ödeyebilecek.

SoundCloud platformunu kullanmak hala ücretsiz iken şimdiden iyi bir konuma sahip olmak yapımcılar için büyük önem taşıyor.

 

SoundCloud Üye Olmadan Kullanılabilir Mi?

 

SoundCloud platformu içerisinde paylaşım yapmak ve müziklerinizi duyurmak istiyorsanız üye olmanız zorunludur. Ayrıca gönderi paylaşmak ve diğer kullanıcılarla etkileşime geçmek için de üye olma şartı bulunuyor. Ancak dinleyiciler için üye olmak zorunlu değildir. Bu da SoundCloud platformunda yapımcı olan kişiler için avantaj haline geliyor. Başka web sitelerde ya platformlarda paylaşılmış şarkınızı keşfeden biri SoundCloud hesabınızı ziyaret ederek müziklerinizi dinleyebilir. Bu sayede dinlenme ve tanınırlık oranınızı artırabilirsiniz. SoundCloud reposts satın al işlemimiz ile hızlı bir şekilde müziklerinizi geliştirerek milyonlarca kullanıcı ile buluşturabilirsiniz. Günümüzde Twitter, Facebook gibi uygulamalarda SoundCloud şarkılarının paylaşımı ve eklenmesi kabul edilmiştir. Popüler sosyal medya platformları arasında bulunan bu platformlarda şarkılarınızı duyurarak SoundCloud dışında da ünlü hale gelebilirsiniz. Ancak bunun için öncelikle SoundCloud içerisinde bir tarza ve kaliteli içeriklere sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca takipçi, beğeni ve repostlarınızın yüksek olması da bu konuda size yardımcı olur.