Çevrimiçi ses dağıtım sistemi SoundCloud 2007 yılında, İsveç’te kurulmuştur. Müzik paylaşım merkezi sistemiyle global olarak en çok kullanılan online ses kayıt ve paylaşım medyası olmasıyla 13 yıllık kullanım sürecinde milyonlara ulaşmaktadır. SoundCloud dinlenme satın al, yeni sanatçıların ve sanatçı adaylarının keşif edilerek, farklı sosyal medya platformlarında da tanınmasını sağlamaktadır.

 

SoundCloud Uygulaması Nedir?

 

SoundCloud Eric Wahlforss ve Alexander Ljung tarafından kurularak, 2007 yılından bu yana gelişmeye devam eden müzik ve ses kayıt platformudur. Dünya yapınca kullanılan global varlığı sayesinde, Almanya, İsveç, İngiltere, Danimarka ve İsviçre’de en çok kullanan ses akışı platformu olmuştur. SoundCloud dinlenme hizmeti seçeneği, uygulamaya ses kayıt ve müzik yükleyerek paylaşım yapan profillerin tanınmasını sağlar, takip ve paylaşım düzeyini artırır. Sosyal medya paylaşımlarında da kullanılan SoundCloud, Whatsapp, Twitter ve Facebook platformları üzerinden de kayıtların yaygınlaşmasını sağlamış, Spotify kullanıcılarının da en çok tercih ettiği uygulama olmuştur. Kerry Trainor, Mike Weissman ve Alexander Ljung yönetiminde lider müzik dağıtım platformu olarak kullanılmaktadır.

 

SoundCloud Ne İçin Kullanılmaktadır?

 

İsveç’te çevrimiçi müzik dağıtım uygulaması olarak kullanılmaya başlayan SoundCloud, ses kayıt ve müzik kayıt sistemlerinde 180 dakikaya kadar kesintisiz kayıt etme özelliğine sahiptir. Kullanıcıların kayıtları farklı platformlar üzerinden yayınlaması sağlanırken, en çok dinlenenler ise ön plana çıkarak, farklı platformlarda da ilgi görme oranı artar. DSP ses akışı özelliğiyle 175 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmış, ücretli üyelik ve ücretsiz üyelikle farklı özellikleri kullanıma açmıştır. SoundCloud 13 yıllık kullanım alanında benzersiz URL özelliği sunarak, otomatik paylaşım alanları oluşturmuştur. Ses parçaları grafik dalga efektleriyle gösterilerek, turuncu, beyaz ve siyah renk seçenekleri de kullanılarak, kendi imajını yaygınlaştırmıştır. Ses dosyası düzenlemek ve paylaşmak için ücretsiz 180 dakika kullanım hakkı verir.

 

SoundCloud Kullanıcı Oranları Nedir?

 

Global kullanıcılara sahip SoundCloud, 2008 yılında yaptığı değişikliklerle birlikte 1. 262 kişiye ulaşan çalışan sayısına sahiptir. Dünya çapında oluşturduğu online müzik ağının sosyal medya araçlarıyla birlikte kullanılmasıyla da kariyerini üst seviyeye taşımıştır. SoundCloud dinlenme hilesi seçeneği, global alanda da sesinizi duyurarak, profil ziyaretlerinizin artmasını sağlayacak seçenekler sunmaktadır. Türkiye’de genel kullanıcı kitlesine sahip, Avrupa’da en yüksek kitle kapasitesiyle anılmaktadır. 76 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunmakta, 2019 verilerine göre 175 milyon benzersiz aylık dinleyiciye sahip olmasıyla bilinmektedir. Müzik endüstrisinin ilk 5 paylaşım ağında yer alır, Facebook, twitter ve whatsapp üzerinden de kullanıcılarına paylaşma seçenekleri sunar.

  • 2014 yılında global alanda 85 milyon kullanıcısı bulunmaktadır.
  • 2015 yılında 150 milyon kullanıcıya ulaşmıştır.
  • 2018 yılında 85 milyon kullanıcı değerine tekrar düşmüştür.
  • Aylık ücret ve yeni çıkan uygulamalar kapsamında en son 2019 yılında 76 milyon kullanıcısı olduğu bilinen müzik uygulamasıdır.

 

SoundCloud Nasıl Kullanılmaktadır?

 

SoundCloud kullanıcıları, uygulamayı web masa üstü ve mobil cihazlar üzerinden kullanabilmektedir. Mobil cihaz üzerinden İOS ve Android sistem özellikleriyle aylık ücretli ve ücretsiz kullanım hakları sunar. Dinleyicilerin 76 milyonu kayıtlı, 175 milyonu benzersiz aylık dinleyiciler olarak, mobil cihazda her geçen gün kullanıcı oranları artan uygulama özelliğine sahiptir. Stockhom üzerinden kurulmuş olan uygulama kullanımı için İOS ve Android sistemler üzerinden ya da www. SoundCloud.com adresinden kayıt oluşturulabilir. Sadece sesli kayıt imkanı sunan uygulama için ses kayıtlarına erişebilme özelliği üyelik işlemi tamamlandıktan sonra yapılmaktadır. Mobil cihazlarda kullanımı 2020 ile 2021 yılında artış gösterirken, paylaşım alanları daha yaygın kullanılır.

 

SoundCloud Abonelik Hizmeti Nedir?

 

Abonelik ücreti ile birlikte telif ücretlerinin de söz konusu olduğu SoundCloud, bağımsız plak şirketi unvanıyla anılarak dijital ses kayıt platformunu oluşturmuştur. Reklamlı ve reklamsız seçenekler sunarak abonelik sistemi üzerinden sınırsız kayıt ve sınırlı 180 dakika kayıt avantajları sunar. Ses kayıtlarını oluşturan kitlenin paylaşımlarını engellemez, paylaşımlar üzerinden hak iddia etmez. SoundCloud dinleme satın al seçeneği, abone olan veya abone olmadan ücretsiz yayınlamaya devam eden üyeler için geçerlidir. Dinlenme satın alarak, daha çok kanal üzerinden takip edilebilir, dikkat çeken yayınlarınızın artmasını sağlayacak etkileşim alanlarının da oluşmasını sağlayabilirsiniz. Hedef kitlenizi profilinize çekmek için kullanılan en ideal dinlenme seçenekleri sunularak gerçek dinleyiciler profilinize yönlendirilecektir.

 

SoundCloud API Programı Nedir?

 

SoundCloud API ses dosyasının yüklenmesini ve indirilmesini sağlayacak farklı ses dosyaları oluşturmak için kullanılan özellikler sunmuştur. SoundCloud üzerinden mobil uygulamayla birlikte, DAW yazılımını kullanarak, kaliteli ses adaptasyonlarına imkan verilmiştir. 128 kbit/ s’de ve 64 kbit/ s’de opus seçeneklerine dönüştürme imkanı sunan programlamadır. SoundCloud AMR, WMA, AIFF, FLAC, ALAC, MP3 ve MP4 dosyalarıyla desteklenerek, sistem üzerinden farklı mobil uygulamalara geçiş yapacak geniş bir dinleyici alanı oluşturmaktadır. SoundCloud dinlenme satın al seçeneği de bu dosya özelliklerinin oldukça işine yarar ve birçok gerçek kullanıcının profilinizi ziyaret ederek dinamik profiller arasında yerinizi almanızı sağlayacaktır. SoundCloud pro; dinleyicilerin altı saate kadar ses yükleme seçeneklerini kullanabilme özelliğidir. Pro hizmeti, ses yüklemesi, gelişmiş analizler ve parça üzerine yorumları devre dışı bırakama imkanlarıyla bilinmektedir. SoundCloud Go; Reklamsız denetim için Apple music ve spotify uygulamalarıyla aynı kapsamda teknik özellikler sunmaktadır. Aylık ücretlendirme üzerinden kullanıcıların Go üyelikte reklamsız ve sınırsız dinleme ile ses kayıt özelliklerini kullanması sağlandı. Çevrimdışı müzik dinleme imkanı da verilmektedir.

 

SoundCloud Dinleme Satın Al Nasıl Uygulanır?

 

SoundCloud dinleme kasma için Bayigram üzerinden link paylaşımı yapmanız yeterli olacaktır. Uygulamanın mobil ve web masa üstü üzerindeki linkini vererek, profilinizin herkese açık olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Dinlenme oranlarını artıracak olan uygulama kapasitesinde, 100 dinlenmeden, 1.000 dinlenmeye ve 10.000 dinlenme özelliklerine kadar seçenekler sunulur. Bot kullanım olmadan gerçek % 100 Türk kullanıcıların profilinizi ziyaret etmesi sağlanacak, garantili bir süreç izlenerek, paylaşımlarınıza organik dinleyici kitlesi yönlendirilecektir. SoundCloud için beğeni, dinlenme ve takip satın almak istiyorsanız, şifrenizi vermenize gerek kalmadan sadece link üzerinden işlem yapmanız sağlanacaktır.

 

SoundCloud Dinlenme Satın Aldığım Anlaşılır Mı?

 

SoundCloud % 100 organik Türk dinleyicilerinin yönlendirildiği bir uygulamadır. Ses kayıt ve müzik dosyalarınızın dinlenme oranını artırmak için kullanacağınız link üzerinden sayfanıza organik bir yönelim söz konusu olacaktır. Dinlenmeleri belli olmaması için gerçek kullanıcıların sayfanıza yönelmesi sağlanır.

  • Hizmet başlangıcında 30 dakika içinde sayfanız ziyaret edilmeye başlar.
  • Garantili telafi seçenekleri sunulmaktadır.
  • 7/ 24 canlı destek bölümü bulunmaktadır.
  • 3D ödeme sistemi üzerinden güvenli ödeme seçeneklerine yer verilmiştir.
  • Dinlenme oranları ve profil belirleme için hızlı etkileşim seçenekleri sunulmuştur.

 

SoundCloud % 100 Gerçek Türk Kullanıcılar Dinlenme Satın Al

 

Gerçek Türk kullanıcılarla 2007 yılında kurulmuş olan SoundCloud uygulama özelliklerine bağlı kalarak, profilinizin üst sıralarda yer almasını sağlayacak seçenekler sunulmaktadır. Ne kadar çok dinleyiciniz olursa, o kadar çok kitlelere ulaşma şansı elde edersiniz. Bayigram 7 yıllık tecrübeli ekibi ve güvenilir takip, beğeni, dinleme, izleme ve yorum satın seçeneklerini sunarak, fenomenler arasında yer almanızı sağlayacak özellikler sunar. Bot kullanıcı olmadan % 100 gerçek Türk kullanıcılarla sayfanızı, profilinizi ve hesabınızı fenomenler arasında bulabilirsiniz.