Sosyal medya kullanımda aktif görsel ve video akışıyla tanınan uygulaması İnstagram, dijital filtre ile global alanda en çok kullanılan paylaşım alanı olmuştur. 2010 yılında ücretsiz fotoğraf ve video paylaşım platformu olarak, Facebook’u geri planda bırakarak, güncel kullanım alanında en etkin yeni nesil uygulamasıdır. İnstagram kaydetme satın al, bayigram, izlenme, takipçi, beğeni ve platform ziyareti seçenekleriyle, sosyal medya yıldızlarını toplayabileceğiniz hizmet alanı oluşturmuştur.

 

İnstagram Nedir Ve Neden Önemlidir?

 

İnstagram, sosyal medya mecrasında en çok kullanılan, paylaşım uygulamaları arasında yerini almıştır. 2010 yılında Kevin Systrom ve Mike Krieger öncülüğünde Facebook ile bir araya gelerek gelişme gösteriş, internette ‘’Büyük resmi’’ hatırlamamızı sağlamıştır. Büyük resim, kullanıcıların özel hissettikleri sonsuz bir görsel arşivini oluşturur. 2012 yılında Facebook ile bir araya gelen İnstagram, 1 milyon dolara satın alınmış, 30 milyon kullanıcıdan 800 milyon kullanıcıya ulaştırılmıştır. IGTV ile yeni nesil televizyon olarak dijital alanda geniş donanımlar sunarak, dijital tanıtım, pazarlama ve fenomen yaklaşımlarının da 2021 yılında 1 milyar kullanıcıyla buluşmasına vesile olmuştur. İnstagram, sosyal medya kullanıcılarının sadece % 65 oranında aktif olarak giriş yaptığı, günlük 2 saat 25 dakikalık ‘’Global ortalamada’’ zaman geçirdiği paylaşım noktası olmayı başarmıştır.

 

İnstagramın İnternete Yeni Nesil Yaklaşımları Nelerdir?

 

İnstagram, ilk yayınlanma tarihinden sonraki evrede, milyonları milyarlara katlayarak, 2013 yılında DM ‘’kişiye özel mesaj ve dosya gönderme’’ olarak ‘’Direct’’i sunmuştur. Dijital işletmeler, e ticaret siteleri ve diğer sosyal medya kullanıcıların uğrak adreslerinden biri olarak, simge ve uygulamaya giriş kolaylığıyla da gelişmelerine devam etti. IGTV ile birlikte kısa video tanıtımlarının yer aldığı Reels ile Tiktok dünyasında da göz kırparak, herkesin her an paylaşım yapabileceği seçenekler sundur.

 • IGTV ile uzun video seçenekleri eklendi.
 • Reesl ile kısa video seçenekleri kullanıcılarla buluşturuldu.
 • Fotoğraf paylaşımlarından sonra 2015 yılında Boomerang kullanımı başladı.
 • 2016 yılında işletme ve tanıtım araçları oluşturdu.

Hikaye paylaşımlarıyla herkesin kendi hikayesini paylaştığı platformlar arasında en çok kullanılan uygulama olmayı başardı.

 

İnstagram Uygulama Özellikleri Nelerdir?

 

Kameralı telefonla desteklenen İnstagram, Google play ve İTunes App Store üzerinden ücretsiz indirilmektedir. Mobil cihazlarda en çok kullanılan alan cep telefonları olarak İOS ve Android sisteme uyumlu geliştirilmiştir. Güncel sürüm 186.0.0.7 olarak 21 Nisan 2021 yılında kullanımına devam etmiştir.

İnstagram teknik özellikleri;

 • İOS 8.0 ve sonraki sürümlerde kullanılabilir.
 • Android 2.0.2 ve sonraki sürümlerde kullanılabilir.
 • 31 dil kapasitesine sahiptir.
 • Aktif olarak geliştirilmektedir.
 • 50’den fazla aktif filtre kullanımı sunar.
 • Tanınmış kimliği ‘’Global Marka ve tanınmış kişi’’ olarak sunulmuştur.
 • Fotoğraf, video, hikaye, etiket ve konum paylaşımlarıyla girişimcilik adresi olmuştur.

 

İnstagram Kullanıcı Oranları Neler?

 

İnstagram 2020 verilerine göre 928.5 milyon kullanıcıya ulaşmış, % 50.9 oranında kadın ve % 49.1 oranında erkek kullanıcıyla istatistiklere yansımıştır. Ürün pazarlama, tanıtım ve fenomen uygulaması olarak, kendi sosyal medya kimliğinizi oluşturmanız için geniş bir reklam strateji alanına sahiptir. Kendine has reklam kitleleri bulunan uygulamada Instagram kaydet butonu seçeneği, daha çok tanınmanızı ve takipçi sayınızın artmasını sağlayacaktır. İnstagram kullanıcı yaş aralıkları;

 • % 65 oranında 18 ile 34 yaş kullanıcısı bulunmaktadır.
 • % 16 oranında 35 yaş ve 44 yaş aralığına sahiptir.
 • % 3.1 oranında 13 ile 17 yaş kullanıcısı bulunur.
 • % 1.1 oranında 65+ yaş kullanıcı platformudur.
 • % 2.0 oranında 55 -65 yaş kullanıcıyla 2020 yılını kapatmıştır.

 

İnstagram Kaydet Satın Almak Ne İşe Yarar?

 

instagram kaydetme botu uygulaması, instagram istatistik değerlerini değiştirerek, hedef kitlenizin sizi kısa sürede bulabileceği seçenekler sunmaktadır. Özellikle işletme hesapları ve kişisel profillerin tanınma kriterlerini artıran ‘’Kaydet’’ fotoğraf veya video paylaşımlarını kaydetme üzerine sunulan platform özelliğidir. Kişisel paylaşımların, anasayfa üzerinde ‘’Profil etiketinde’’ siz kaldırmadan duran bölümleri kaydetme seçeneğine sahiptir. Hikaye, mesaj ve profil kimliği kaydedilemez.

 • Kaydetme instagram keşif bölümünde görünmenizi sağlar.
 • Keşif bölümü instagramda sizi takip etmeyen kullanıcıların, hesabınızı keşif etme alanıdır.
 • Günde ortalama %30 oranında keşif bölümünden takipçi kazanma ve direkt mesaj alma oranları global alana tabi tutulmuştur.

instagram kaydetme keşfet seçeneğiyle sahip olduğunuz takipçiler değil, sizi takip edecek ‘’Hedef kitleye’’ ulaşım sağlanmaktadır. Kullanıcı odaklı paylaşımlarınız için video ve fotoğraflarınız keşfet bölümünde 24 saat yer alacak şekilde düzenli olarak döngü halinde instagram kullanıcılarının karşısına çıkacaktır. İçerik ve hedef kitle bağlantılarını kurmanızı, #etiket sayesinde de keşif bölgesine taşımak mümkündür.

 

 İnstagram Kaydet Satın Almanın Avantajları Nelerdir?

 

İnstagram, beğeni, yorum ve takipçi sayısıyla daha büyük kitlelere ulaşmanızı sağlayan bir platform özelliğine sahiptir. Görsel olarak etkili reklam stratejilerinin uygulandığı, fenomen takiplerinin arttığı, Youtube ve Tiktok kullanıcılarınızın da sizi analiz edebileceği seçenekler sunar. instagram kaydetme bildirimi ile instagram istatistik değerlerini üst seviyeye çekebilirsiniz.

 • Profil ziyaretleriniz artacaktır.
 • Takipçi sayısında artış gözlemlenir.
 • Beğeni ve yorumlarda paylaşımlarınıza geri dönüş almanızı sağlayacaktır.
 • Keşfet bölümü sayesinde geniş kitlelere ulaşmanızı sağlayacaktır.

Profil ziyaretlerinizi % 40 oranında yükseltmesi hedeflenen kaydet satın alma seçeneği, % 100 Türk keşfet ve takipçi satın al seçenekleriyle hedef kitlenizin sizinle buluşmasını kısa zamanda sağlayacaktır.

 

İnstagram Profil Ziyareti Neden Önemlidir?

 

İnstagramda kişisel hesaplar ve işletme hesapları için günlük veriler oldukça önemlidir. Profil ziyareti, sayfa görüntülenme sayısını belirler ve erişilen hesap üzerinden profilinizin kitlelere ulaşımı hakkında bilgi edinmenizi sağlar.

 • Sizin profiliniz için en uygun yaş aralığını öğrenmenizi sağlayacaktır.
 • Hesabınızın kaç defa görüldüğünü gözlemler, takipçi sayısı üzerinden değerlendirme yapabilirsiniz.
 • Keşif bölümünde uğrak adreslerden biri olarak sürekli anasayfada kalabilirsiniz.
 • Her etkileşim lehinize işleyecek şekilde ilerler.
 • Yorum ve beğenilerin artmasında etkili olacaktır.
 • Hikaye izlenme oranlarınızı yükseltecektir.
 • Tanınmanız için fırsatlar sunacaktır.

 

İnstagram Kaydetme Nasıl Satın Alınır?

 

İnstagram kaydetme satın al seçeneği, profiliniz için gerçek kullanıcıları organik bir şekilde sunar. Gerçek Türk kullanıcılar, hesabınızın keşfet bölümüne daha hızlı düşmesini, takipçi, beğeni, yorum ve gerçek kitlelere ulaşmanızı sağlamaktadır. İnstagram hesabınız üzerinden yapacağınız paylaşımların hızlı bir şekilde kullanıcılarla buluşması için platformunuzun sosyal medya destekçisi Bayigram üzerinden satın alma işlemini yapabilirsiniz. Kullanıcılarından şifre istemeden, link üzerinden kısa zamanda kaydetme etkinliğini başlatarak, hesabınızdaki istediğiniz paylaşımların kaydedilmesini sağlayacaktır. Sosyal medya destek platformu olarak en çok tercih edilen güvenilir, takipçi, beğeni ve izlenme oranına sahip olmanızı sağlayacak seçenekler sunar, instagram hikayenize, paket seçenekleriyle büyü yaparak kullanıcılar tarafından ilgi odağı olmanızı sağlar.

 

Bayigram Denince Aklınıza Instagram Geliyor Mu?

 

2014 yılında kurulan Bayigram, Türkiye’nin tek gerçek ve organik takipçi, beğeni, yorum, izlenme ve profil ziyareti satın al seçenekleri sunmaktadır. Silver, Gold ve Premuim paketleriyle binlerce takipçinin sayfanızı ziyaret etmesini sağlarken, fenomen hesaplar arasında yer almanızda etkili olacaktır. Güvenli sosyal medya destek platformu olarak İnstagram kaydetme satın almanız için, hedef kitlenize uygun sipariş vermenizi sağlar, dakikalar içinde sayfanızın instagram akışında üst sıralarda görünerek, kitlelere ulaşmasında etkili olur. 7 yıllık tecrübe ve uzmanlıkla İnstagram’ın sihirli asası olmuştur.