0
Oğuz 16 Ekim 2022

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak

instagram tüm cihazlardan çıkış yaptırmak sorunu ile karşılaşmamanız için hesabınıza farklı hesap ve cihazlardan girmememiniz tavsiye edilir. Çünkü hesabınız farklı kullanıcıların eline geçerek, bilgilerinizi DM ‘leriniz kontrol altında tutabilirler. Diyelim ki herhangi bir cihazdan Instagram hesabınız açık tuttunuz, uzakta olup cihaza erişememe halinde Instagram üzerinden tüm cihazlardan çıkış yapabilirsiniz.

Instagram Hesabınızı Diğer Cihazlardan Çıkış Yaptırmak
İçindekiler

Instagram Hesabı Diğer Cihazlardan Nasıl Çıkış Yaptırılır?

Instagram hesabı diğer cihazlardan çıkış yaptırma için Instargam uygulaması kullanılır. Instagram hesapları bazı durumlarda farklı cihazlarda açılarak açık unutulabilmektedir. Telefon cihazınıza ulaşıp telefonunuzu kapatma şansınız da yoksa uygulama üzerinden tüm hesaplarınızdan çıkış yapabileceğinizi unutmamalısınız. Bu sayede hesabınızın güvenliğini artırarak, koruma altına almış olursunuz. Uygulama üzerine  ‘tüm cihazlardan çıkış yap’  şeklinde herhangi bir seçenek bulunmasa bile oldukça hızlı ve sorunsuz bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Sorunun kaynağında daha önce kullanmış olduğunuz başka bir cihazdan dolayı şifre bilgileriniz başkalarıyla paylaşılmış olabilir. Instagram hesabınızdan çıkış yapılmasını istiyorsanız şifre bilgilerinizi değiştirmelisiniz. Instagarm hesap şifresini değiştirdiğinizde hesabınız ekranda açık bir şekilde görülse bile ilk dokunuşta çıkış işlemi hemen yapılacaktır. Bu sayede sadece kullandığınız cihazın açık kalmasını sağlayarak hesabınız güvenliğini artırabilirsiniz.

Instagram Hesabımın Hangi Cihazlarda Açık Olduğunu Nasıl Görebilirim?

Instgaram hesabımın hangi cihazda açık olduğunu görme işlemi güvenliğiniz için çok önemli olsa da Instagram bu konuda kullanıcılarına herhangi bir bilgi içeriği sunmamaktadır. Facebook gibi sosyal medya uygulama alanları ne zaman nerelerde hesaba giriş yapılacağına dair çeşitli bilgiler sunarak tüm işlemlerinizi oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Facebook gibi sosyal medya uygulamaları ne zaman nerede hesabınıza giriş yapıldığına dair çeşitli bilgi vererek işinizi oldukça kolaylaştırmaktadır. Instagram şimdilik Instagram tüm cihazlardan çıkış konularında herhangi bir bilgi sunamamaktadır. Uygulamanın Facebook tarafından satın alınmasıyla kullanıcılar bu tarz yeniliklerin yapılmasını büyük bir merakla beklemektedir. 

Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olarak merak ettiğiniz her konuda bilgi sahibi olmak için hesabınızın cihazlardan kontrol etmenizi sağlayan destek ekiplerinden yardım alabilirsiniz. 

Instagram Hesabı Birden Fazla Hesaptan Takip Edilebilir mi?

Instagram hesabını birden fazla hesapta kullanma işlemi elbette mümkündür. Ancak hesabınızı kullandıktan hemen sonra diğer cihazlardaki hesabınızı kapatmamayı unutmayarak hesap güvenliğinizi artırmalısınız. Instagarm hesabınıza diğer cihardan giriş yaptıysanız güvenliğiniz açısından uygulamadan giriş yapmayı unutmamalısınız.  Diğer cihazlarda yer alan hesabınızdan aktif bir şekilde çıkış yapmanın tek yolu ise şifre değiştirme işlemi olmalıdır. Şifrenizi değiştirdiğinizde saniyeler içinde tüm açık olan hesaplarınızın kapandığını görebilirsiniz.

Hesabınız başka cihazlarda açık ise böyle bir durumda uygulamadaki işlemlerinizi kapatmanın tek yolu muhakkak şifre değiştirme olmalıdır. Maalesef şu an için şife değiştirmek için diğer cihazlardaki hesaplarınıza çıkış yapma işlemi hakkında herhangi bir yöntem bulunmamaktadır. Instagram kullanım sırasında çoklu hesap özelliğine sahipseniz,  Instagram’da birden fazla hesabı birbirine bağlayarak güvenli bir şekilde tüm hesaplarınızı uzaktan koordine edebilirsiniz. Profiller arasında da kolayca geçiş yapabileceğinizi unutmamalısınız. Instagram hesabınızı silmek isterseniz böyle bir durumda bilgilerinizin kalıcı olarak silinerek geri getirmenin imkânsız hale gelecektir. Instagram giriş profilini açık olarak kullanan kullanıcıların, sadece takipçileri paylaşım ve hikâyelerini görüntüleyebilmektedir. Profili diğer kullanıcılara kapalı olan kullanıcıların güvenliği için gizli hesap tercih ettikleri görülmüştür. Instagram’da hesabınızı ve kullanıcı güvenliğini artırmanız için hesap ve şifre bilgilerinin belirli periyotlarda değiştirip yeniden güncellemeniz tavsiye edilmektedir. Hesap ve kullanıcı bilgileri dâhilinde güvenlik sorunları ile alakalı Instagram destek ekibinden yardım alabilirsiniz. Instagram tüm cihazlardan çıkış sorunlarına karşı hesap güvenliğinizi artıran en son sürüm uygulama ve güncellemelerle telefon ve hesabınızı casus yazılımlarla karşı güvenli bir şekilde koruyabilirsiniz.

YORUMLAR

Bu içerik hakkında yapılan yorumlar, sende yorum yapmak ister misin?

avatar
    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!

İlgili İçerikler

Instagram Reels İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram reels indirmek için yollar mı arıyorsun? Instagram reels video indir yöntemlerini deneyerek adım adım nasıl yapıldığını öğrenin!Sosyal medya platformları arasında öne çıkan Instagram, birçok yeni özellik ekleyerek kullanıcılarının ilgisini çekmeye devam etmektedir. Bu özellikler ...

Oğuz 15 Mart 2023
Instagram Destek

Instagram PP Büyütme Nasıl Yapılır?

Instagram PP büyütme HD indirmenin yollarını arıyor ve nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, sizin için hazırladığımız rehberi inceleyin!Sosyal medya günümüzde sıklıkla kullanılmaya başladığı için insanların çoğu başka kullanı...

Oğuz 13 Mart 2023
Instagram Destek

Instagram Ücretli Meta Verified (Mavi Tik) Nedir ve Nasıl Alınır?

Twitter benzeri olan Instagram ücretli abonelik (Meta Verified) hakkında ne işe yaradığını, uygunluk kriterlerini ve daha fazlasını öğrenin.Elon Musk, Twitter’ı satın almasıyla dünyada fark yaratacak biçimde mavi tik değiştirip yerine ücretli abonelik getirmişti. Instagram’da geçtiğimiz ...

Oğuz 19 Şubat 2023
Instagram Destek
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu