Twitter günümüzde 340 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir. Popüler olan bu platform içerisinde kullanıcılar düşünceleri ya da anlık olayları mikroblog olarak paylaşıyor. Birçok kişi Twitter tarafından ünlü olarak tweetleri ile geniş bir kitleye ulaşıyor. Bu kadar çok kullanıcı arasında sizin de tweetlerinizin dikkat çekmesini sağlayacak Twitter tıklanma satın al hizmetimiz bulunuyor.

 

Twitter Nedir?

 

Twitter, 15 yıl önce tam olarak 21 Mart 2006 tarihinde kurulmuş bir mikroblog sosyal medya platformudur. Burada kişilerin paylaştıkları gönderilere “tweet” adı veriliyor. Logosu da bir kuşu andıran platform tamamen bir kuştan esinlenerek oluşturuldu. Yeni olan üyeler yumurta profil fotoğrafına sahiptir ve bu Twitter kuşunun yavrusu olduğu düşünülür. Twitter ilk olarak Mart ayında Jack Dorsey, Noah Glass, Evan Williams ve Biz Stone tarafından oluşturulmaya başlandı. Sosyal medya platformunun oluşturulması 3 ay sürdü ve Temmuz 2006 tarihinde kullanıcılar ile buluştu. Kurulduğu ilk andan itibaren dikkat çekmeyi başaran sosyal medya platformu günümüzde de hala en popüler 5 platform arasında bulunuyor. Twitter sosyal medya hesabı oluşturulmasının ardından 7 yıl içerisinde 2013 yılında en çok ziyaret edilen 10 internet sitesinden biri oldu. Başta yalnızca twitter.com adresinden kullanılabilen platform günümüzde uygulama ile de kullanılabiliyor.

 

Twitter Tıklanma Neden Önemlidir?

 

Twitter’da tıklanma bir tweetin ne kadar kişi tarafından tıklandığını gösteren sayıdır. Twitter bu sayıyı algoritmalarında kullanır. Twitter tıklanma satın al işlemimiz ile tıklanma sayınızı kısa sürede arttırabilirsiniz. Tıklanma sayısına bağlı olarak kullanıcılar daha popüler biri haline gelir ve takipçi sayıları artar. Twitter içerisinde en çok takip edilen 10 hesap şunlardır;

 1. Barack Obama: Barack Obama 129 milyon takipçi ile en çok takip edilen hesaptır.
 2. Justin Bieber: Amerikalı şarkıcı olan Justin Bieber 113 milyon kişi tarafından takip ediliyor.
 3. Katty Perry: Yine şarkıcı olan Katty Perry Twitter içerisinde 109 milyon kişi tarafından takip ediliyor.
 4. Rihanna: Rihanna’nın takipçi sayısı 99 milyondur.
 5. Taylor Swift: Yine şarkıcı olan Taylor Swift Twitter’da 92 milyon tarafından takip ediliyor.
 6. Cristiano Ronaldo: Ünlü profesyonel futbolcu 91 milyon kullanıcı tarafından takip edilen bir hesaba sahiptir.
 7. Donald Trump: 82 milyon tarafından takip ediliyor.
 8. Lady Gaga: 81 milyon kullanıcı Twitter’da Lady Gaga’yı takip ediyor.
 9. Ellen DeGeneres: 79 milyon kişi tarafından takip edilen ünlü bir Amerikan komedyendir.
 10. Ariana Grande: 75 milyon tarafından takip edilen Ariana Grande bu listenin sonuncusudur.

 

Twitter Özellikleri Nelerdir?

 

Twitter başta yalnızca tweet adı verilen içeriklerin yazı olarak paylaşılması amacıyla oluşturuldu. Ancak bunun ardından platform geliştirildi ve birçok özelliğe sahip olması sağlandı:

 • Kullanıcılar tarafından atılan tweetler kullanıcının isteğine bağlı olarak herkes tarafından görülebilir. Kullanıcı isterse hesabını gizleyerek yalnızca takipçileri için paylaşım yapabilir.
 • Kullanıcılar beğendikleri diğer kullanıcıların tweetlerini takip edebilirler. Takip ettikleri kişi ya da kurumların takipçi sayısı ve kimleri takip ettiği incelenebilir.
 • Twitter hem uygulama hem de web sitesi üzerinden kullanılabilen bir platformdur.
 • Twitter uygulaması içerisinde “Direkt mesaj” adı verilen bölüm ile kişiler tweetleri birbiri ile paylaşabilir ve mesajlaşabilir.
 • Son eklenen hikaye özelliği ile 24 saat kalıcı tweet ya da medya paylaşımı yapılabilir.

 

Twitter Kısaltmalarının Anlamları Nedir?

 

Twitter uygulaması içerisinde birçok kısaltma bulunuyor. Bu kısaltmanın temel nedeni Twitter’da bulunan harf sınırlamasıdır. Kısaltmaların anlamları şu şekildedir:

 • TT: TT kısaltmasının açılımı Trending Topic’tir. Bu alanda Twitter’de en çok konuşulan 10 konu listelenir. Her ülkenin kendine ait bir TT listesi bulunur. Ayrıca dünya genelinde çok konuşulan konular da kendine ait bir TT listesinde bulunuyor.
 • RT: RT kısaltmasının açılımı Retweet’tir. Retweet işlemi bir kişinin attığı tweetin başka bir kullanıcı tarafından hesabında paylaşılmasıdır. Burada kişi tweeti orijinal olarak atan kişinin tweetini hiç bozmadan kaynaklı olarak otomatik paylaşır.
 • DM: DM kısaltmasının açılımı Direct Message’dır. Türkçe karşılığı ise Direkt Mesaj’dır. Bu kısım mesajlaşma ve tweet, görsel, medya gibi unsurların paylaşılması için kullanılıyor.
 • FF: FF kısaltmasının açılımı Friday Follow’dur. Genellikle sadece Cuma günleri etiketlenir ve aynı etiketi paylaşmış kişilerin birbirini takip etmesi sağlanır.

 

Twitter Tıklanma Satın Almanın Size Sunacağı Avantajlar Nelerdir?

 

Twitter’da tıklanma sayısı popüler ve sevilen hesaplarda yüksektir. Eğer tweetlerinizin sevilmesini ve hesabınızın takip edilmesini istiyorsanız tıklanma sayınızın yüksek olması gerekiyor. Tıklama sayınızı yükseltmenin doğal yolu içerik olarak dikkat çekici bir tweet paylaşılmasıdır. Ancak tweetleriniz güzel olsa dahi yeterince dikkat çekmeyebilir. Tweetlerinizin diğer kişiler tarafından görülmesini ve okunmasını istiyorasanız Twitter tıklanma satın al hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Bu hizmet ile belirlediğiniz tweetlere belirlediğiniz miktarda tıklanma sayısı iletimi yapıyoruz. Buna bağlı olarak istediğiniz tweetlerin daha çok öne çıkmasını sağlıyoruz.

 

Twetter Uygulamasında İstatistikler Nelerdir?

 

Twitter uygulamasında tweetleri sevilen ya da önemli olan kişiler diğer kullanıcılar tarafından takip edilir. Bu takip etme işleminin ardından kişilerin tweetleri önemli olarak görülür ve daha çok diğer kişilerle paylaşılır. Bazen de önemli konularda ismi yer alan durum ya da kişiler Twitter içerisinde kendi popülerliğini artırmayı başarmıştır. Örneğin 3 Şubat 2013 günü oynanan Super Bowl XLVII müsabakası sırasında 24,1 milyon tweet atılarak rekor kırılmıştır. Buna bağlı olarak bu müsabakada bulunan kişilere de rağbet artmıştır. Twitter’da bulunan en eski hesaplar ise Twitter’da çalışan 3 kişidir. Bu kişiler @jack kullanıcı aıyla Jack Dorsey, @biz adıyla Biz Stone ve @noah adıyla Noah Glass’tır. Bu kişiler ise 21 Mart 2006 yılında hesaplarını oluşturmuş ve günümüzde hala aktif kullanıcılardır.

 

Twitter Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır?

 

Twitter’da takipçi sayınızı artırmak istiyorsanız bu durumlara dikkat etmelisiniz:

 • Öncelikle paylaştığınız içeriklerin gündemden olması önemlidir. Hashtag adı verilen etiketleri kullanarak diğer kullanıcıların sizi görmesini sağlayabilirsiniz.
 • Dikkat çekici paylaşımlarda bulunmalısınız. Bir konu hakkında komik ya da ciddi bir tavır ile dikkat çekici açıklama yapmalısınız.
 • Tıklanma sayınız fazla olmalı. Tıklanmanız az olursa bu demektir ki tweetlerinize ilgi gösteren kişi sayısı azdır. Twitter tıklanma satın al hizmetimiz ile tweetlerinizi popüler göstererek takipçi kazanabilirsiniz.
 • Gerekli durumlarda takipleşme etiketlerini kullanarak karşılıklı takip işlemi yapabilirsiniz.
 • Retweet, favori ve tıklanma sayınız fazla olmalıdır. Bu üç etkenin yüksek olması hesabınızın daha popüler olmasını sağlayacaktır.

 

Twitter’da Ana Sayfaya Nasıl Düşerim?

 

Twitter’da ana sayfada takip edilmeyen hesapların ve tweetlerin görülmesi mümkündür. Tweetlerinizin takipçiniz olmayan kişiler tarafından görülmesini istiyorsanız ana sayfada görülmesinin farklı yolları bulunuyor:

 • Sizi takip eden ya da etmeyen bir kullanıcının tweetinizi retweet yapması, o kişiyi takip eden kullanıcıların sizi ana sayfasında görmesini sağlar.
 • Tweetinize yorum yapan ya da favorilerine ekleyen birinin etkileşimi kendi hesabında tweet olarak paylaşılır. Bu durumda yine o kişiyi takip eden kullanıcılar bu etkileşimi görür.
 • Tweetlerinizin tıklanma sayısının yüksek olması gerekiyor. Tıklanma sayısı yüksek olan profiller daha çok etkileşim alarak yabancı kişilerin ana sayfasında paylaşılıyor. Twitter tıklanma satın al hizmetimiz ile kısa sürede popüler olmanız sağlanıyor.