Bayigram’da Aralık ayına özel sepette %20 indirim sizleri bekliyor!

0
Kadir Karagülle 16 Ekim 2022

Instagram Yeni Güncelleme Geldi

En çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan instagram devamlı olarak güncellenmektedir. İnstagram yeni güncelleme dönemi ile devamlı bir şekilde uygulamayı geliştirmekte ve kullanıcıların daha iyi bir performansta instagramı kullanmalarını sağlamaktadır. Özellikle son dönemlerde güncellemeleri arttırarak hem tasarım hem de kullanım açısından yeni yenilikler getirmiştir. İnstagram yeni güncelleme özellikleri ile dikkat çekmeye başlamış olup 2 ay öncesinde bahsettiği yeni güncellemeli sonunda hayata geçirilmiştir. Birçok açıdan uygulamayı yenileyen türden gelişmeler ile karşımıza çıkan güncellenmiş instagram çoğu sorunun önüne geçmiş ve daha performanslı bir kullanım alanı yaratmıştır.

Instagram Yeni Güncelleme Geldi
İçindekiler

İnstagram “İletişime Geç” Güncellemesi

Şimdilik sadece İOS işletim sistemine sahip cihazlarda aktif olan “iletişime geç” güncellemesi, profil sekmesinde yer alan bir butondur. Takipçilerin kullanıcı ile doğrudan iletişime geçebilecekleri bir alan olan “iletişime geç” butonu işletme hesapları için daha kullanışlı bir araç haline gelmektedir.

Takip et, mesaj at kısmının hemen yanında yer alan iletişime geç kutucuğu ayriyeten bir menüye girmeye gerek kalmadan kullanıcı profili ile doğrudan iletişime geçmeyi sağlayan bir güncellemedir. Yakın bir zaman içerisinde Android kullanıcıları tarafından da kullanılabilir hale gelecek olan “iletişime geç” kısa yolu güncellemesi geleceği tahmin edilmektedir.

Donma Sorunları

Son gelen güncellemeler sonucunda bazı Android kullanıcıları donma sorunu ile karşılaştıklarını dile getirmişlerdir. İnstagram yeni güncelleme sorunu olarak geçen bu durum yeni gelecek olan mini instagram yeni güncellemeleri ile bu sorunun önüne geçileceğine dair söylentiler mevcuttur. Kimi zaman yapılan güncellemelerde hata mesajı ile karşılaşılmaktadır. Bu gibi bir durum ile karşılaşıldığı zaman aşağıda verilen adımlar ile bu sorunun önüne geçebilmeniz mümkündür. İşte o adımlar:

  • Öncelikle güncelleme işlemi gerçekleşirken telefon tamamen kapatılır.
  • Telefon tamamen kapandıktan sonra yaklaşık olarak 30 saniye falan beklenir ve telefon tekrardan açılır.
  • Telefon yeniden açıldıktan sonra güncelleme işlemi tekrardan başlatılır ve karşılaşılan sorun düzelir. Düzelmediği durumlarda telefonu sıfırlayarak bu durumun önüne geçmek mümkündür.

İnstagram Zoom Özelliği Nedir?

İnstagram zoom özelliği ile instagram üzerinde paylaşılan fotoğraflar üzerinde yakınlaştırma işlemi yapılmasıdır. Böylece kendi fotoğraflarınız ve takipleştiğiniz diğer kullanıcıların fotoğrafları üzerinde yakınlaştırma yapabilmenizi sağlayan yeni bir uygulamadır.

İnstagram Hikâye Özelliği Nasıl Kullanılır?

İnstagram hikâye özelliği son güncellemelerde adından oldukça söz ettiren bir güncellemedir. Oldukça da ilgi görmektedir. Kullanımı oldukça kolay olan bu güncelleme akıllara snapchat uygulamasını getirmektedir. Aynı orada olduğu gibi fotoğraf, video çekilerek paylaşmaya yarayan bir sistem mevuttur. İnstagram hikâye özelliğini kullanırken de instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra sol üst köşede bulunan kamera seçeneğine ya da kendi profil fotoğrafımızın bulunduğu simgeye dokunarak fotoğraf ya da video çekme paneli açılır Burada ister efektli ister efektsiz bir şekilde fotoğraf, video çekerek anlık bir şekilde takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Böylelikle instagram yeni güncelleme özelliğinden oldukça basit bir şekilde yararlanabilmeniz mümkündür.

İnstagramda Güncelleme Nasıl Yapılır?

İnstagram uygulaması üzerine gelen yeni güncellemeler İOS ya da Google Play Store üzerinden yapılmaktadır. Bu uygulamalar üzerinden indirilen uygulamalar kısmına gelerek güncelleme gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Güncelleme geldiyse güncelleyebilirsiniz. Otomatik olarak güncelleme seçeneğini açarak da güncellemeler geldiği zaman otomatik olarak gün güncelleyecektir. Böylece instagram yeni güncellemeler ne zaman olacak diye her an uygulamalar üzerinden kontrol etmekten kurtulacaksınız.

İnstagram Sürümü Güncel Olmadığı Durumlarda Ne Olur?

İnstagram uygulaması son güncellemeleri ile güncel olmadığı zamanlarda herhangi bir problem yaratmaz. Fakat son özellikleri ile kullanamaz ve daha ağır bir performans gösterebilmektedir. Bu yüzden güncellemeleri yaparak son hali ile kullanmak önemli bir faktördür.

YORUMLAR

Bu içerik hakkında yapılan yorumlar, sende yorum yapmak ister misin?

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
İlgili İçerikler

Instagram’da Çoklu Hesap Nasıl Kullanılır?

Instagram çoklu hesap kullanımı ve giriş işlemleri için öncelikle aynı Instagram uygulaması üzerinde birden fazla hesabın açık tutulması gerekir. Çoklu hesap kullanımını aktif hale getirmek isteyen, birden faza hesabın aynı anda nasıl açık olacağını bilmeyen kullanıcılar şu ...

Kadir Karagülle 16 Ekim 2022
Instagram Destek

Instagram’da Takibi Bırakanları Görmek

Son yıllarda etki alanı ve kullanıcı sayısını artıran uygulama üzerinde instagram takibi bırakanlar listesini görme en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Anlamsız gibi gelse de bu bilgiyi edinmek isteyen çok sayıda kullanıcı bulunmaktadır. Instagram’da takipç...

Kadir Karagülle 16 Ekim 2022
Instagram Destek

Instagram'da Arama Geçmişini Tamemen Silme

Instagram Nedir?Instagram uygulaması, 2010 yılında kurulan ve 2012 yılında ise Facebook tarafından satın alınan bir sosyal medya platformudur. Çok yakın bir zamana kadar yalnızca fotoğraf paylaşma sitesi olarak bilinir iken artık yeni güncellemeler ile birlikte video ve reels ...

Kadir Karagülle 16 Ekim 2022
Instagram Destek
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu