0
Oğuz 16 Ekim 2022

Instagram Takipçileri Gizlenebilir Mi?

İnstagramda kimi zaman takipçilerimizi gizlemek isteyebiliyoruz. Bunu yapmak istemenin birçok sebebi olduğu gibi en başta gelen sebepleri akrabalarımızın ya da bir ilişki içerisinde olduğumuz kişilerin takip ettiklerimiz ve bizi takip edenleri görmesini istemeyişimizden kaynaklanmaktadır. Arkadaşlarımızla, hayatımızdaki insanla ya da akrabalarımızla herhangi bir sorun yaşamamak için instagram takipçi gizleme nasıl yapılacağını aşağıdaki yazımızda anlattık.

Instagram Takipçileri Gizlenebilir Mi?
İçindekiler

İnstagram Takipçileri Gizleme Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabınızda herhangi bir sebepten dolayı takipçilerinizi gizlemek istiyorsanız yapmanız gereken iş çok basit. Sizi takip etmeyen kişilerin takip ettiklerinizi ya da takipçilerinizi görmesini hesabınızı gizli modda alarak engelleyebilirsiniz. İnstagram hesabınızı gizli hesaba almadan bu işlemi yapmak istiyorsanız ne yazık ki böyle bir şey şu an için mümkün değil. İleride instagram bu konu ile ilgili bir güncelleme yapar ise nasıl yapılacağına ilişkin bilgiyi sizlere ulaştıracağımızdan emin olabilirsiniz.

İnstagram takipçileri gizlemek için izlenmesi gereken adımlar aşağıda verildiği gibidir:

  • Öncelikle instagram hesabınıza giriş yapın.
  • Profil sayfanıza gelerek sağ üst köşede bulunan üç çizgi işaretine tıklayın.
  • Burada açılan seçeneklerden ayarlar menüsü seçilerek gizlilik seçeneğini seçin.
  • Daha sonra açılan sayfada “Gizli Hesap” yazan seçeneği aktifleştirerek hesabınızı gizli moda alın.

Yukarıda verilen adımlar gerçekleştirildikten sonra instagram takip ve takipçi gizleme işlemini yapmış olursunuz. Böylece gelen takip istekleri bildirim ekranınıza düşer ve sizin onaylamanız ile kişiler sizi takip edebilmektedir. Sizi takip etmeyen kişiler takipçileriniz ve takip ettiklerinizi göremezken sizi takip eden kişiler takip ettikleriniz ve takipçilerinizi görebildiği unutulmamalıdır.

İnstagramda Profili Gizli Yapmak Ne İşe Yarar?

İnstagram hesabınızı gizli profil yapmak profilinizin daha güvende olmasına yardımcı olmakla beraber oldukça işlevsel bir özelliğe de sahiptir. İnstagram profilinizi gizlemek gönderilerinizin herkes tarafından görünmesini engelleyerek istemediğiniz profillerin hesabınızı ve gönderilerinizi görmesi engellenir. Böylece daha güvenli bir şekilde paylaşım yapabilirsiniz. İnstagram profili gizlendiğinde aynı zamanda instagram takipçi gizleme işlemi de yapılmaktadır. Sizi takip etmeyen kişiler gönderi ve paylaşımlarınız yanında takip ettikleriniz ve takipçilerinizi de görememektedir.

İnstagram hesabınızı gizliye almak için ayarlar menüsünden hesap gizliliği kısmından hesabınızı gizliye alabilir ya da gizli hesaptan çıkarabilirsiniz. Gizli hesaba alınan profiller diğer hesabı takip etmeyen kullanıcıların paylaşımları görmesine kapanır ve siz izin vermediğiniz müddetçe sizi takip edemezler. İnstagram bu uygulaması ile uygulama kullanıcılarını güven altında hissettirmektedir.

İnstagramda Hesap Engelleme Nasıl Yapılır?

İnstagramda takipçi sayınızı ve gönderilerinizi ve paylaşımlarınızı görmesini istemediğiniz kişileri engelleyerek profilinize ulaşabilmelerini sınırlandırmış olursunuz. İnstagram takipçi sayısı gizleme işlemi yapamadığınız sizi takip eden kişilerin profillerini engelleyerek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Takipçi sayınızı ve paylaşımlarınızı görmesini istemediğiniz kişilerin profillerine girerek sağ köşede bulunan üç noktaya tıklayarak engelle seçeneğine basarak kişileri engelleyebilir ve instagram takipçilerinden takipçileri gizleme işlemi yapılmış olur.

İnstagramda Takipçi Gizleme Özelliği Mevcut Mudur?

İnstagram uygulamasında ne yazık ki takipçi gizleme özelliği mevcut değildir. Facebook’ta olduğu gibi arkadaşlarınızı gizleyemiyor yalnızca hesap gizlenerek instagram takipçi gizlenmiş olmaktadır.

İnstagram Hesap Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram hesabı gizlemek için öncelikle profilinize girmeniz gerekmektedir. Daha sonra sağ köşede yer alan alt alta yer alan üç çizgiye tıkladıktan sonra ayarlar menüsünden gizlilik seçeneğine tıklayarak sayfada çıkan gizli hesap butonunu aktifleştirerek hesabınızı gizlemiş olursunuz. Sizin izniniz olmadan hiçbir hesap gönderileriniz göremez ve sizi takip edemez.

İnstagramda İstenmeyen Takipçiler Takipten Çıkarılabilir Mi?

İnstagram uygulaması üzerinde sizi takip etmesini istemediğiniz kişileri ya engelleyerek ya da takipten çıkar seçeneğine basarak sizi takip etmesinin önüne geçebilirsiniz.

YORUMLAR

Bu içerik hakkında yapılan yorumlar, sende yorum yapmak ister misin?

avatar
    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!

İlgili İçerikler

Instagram Reels İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram reels indirmek için yollar mı arıyorsun? Instagram reels video indir yöntemlerini deneyerek adım adım nasıl yapıldığını öğrenin!Sosyal medya platformları arasında öne çıkan Instagram, birçok yeni özellik ekleyerek kullanıcılarının ilgisini çekmeye devam etmektedir. Bu özellikler ...

Oğuz 15 Mart 2023
Instagram Destek

Instagram PP Büyütme Nasıl Yapılır?

Instagram PP büyütme HD indirmenin yollarını arıyor ve nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, sizin için hazırladığımız rehberi inceleyin!Sosyal medya günümüzde sıklıkla kullanılmaya başladığı için insanların çoğu başka kullanı...

Oğuz 13 Mart 2023
Instagram Destek

Instagram Ücretli Meta Verified (Mavi Tik) Nedir ve Nasıl Alınır?

Twitter benzeri olan Instagram ücretli abonelik (Meta Verified) hakkında ne işe yaradığını, uygunluk kriterlerini ve daha fazlasını öğrenin.Elon Musk, Twitter’ı satın almasıyla dünyada fark yaratacak biçimde mavi tik değiştirip yerine ücretli abonelik getirmişti. Instagram’da geçtiğimiz ...

Oğuz 19 Şubat 2023
Instagram Destek
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu