0

İnstagram Simge Değiştirme Nasıl Yapılır?

İnstagram tam 10 yıldır bizimle birlikte olan ve vazgeçemediğimiz bir sosyal medya mecrasına dönüştü. Günde milyonlarca kullanıcı İnstagram uygulamasında saatlerini geçiriyor. Kimisi sadece gönderileri görmek veya arkadaşlarıyla daha yakın olmak için İnstagram’ı kullanırken, kimisi işini İnstagram üzerinden e-ticaret yaparak sağlıyor. Son yıllarda, özellikle Facebook İnstagramı satın aldıktan sonra fazla derecede büyüyen bu sosyal medya platformu yaklaşık bir gün önce tam 10 yaşına girdi. Bununla birlikte yeni bir özellik eklendi ve artık telefonunuzdaki İnstagram uygulamasının simgesini değiştirebiliyorsunuz. Bununla birlikte internet üzerinde “İnstagram android simge değiştirme” veya “İnstagram IOS simge değiştirme” gibi sorular bir hayli arttı.

İNSTAGRAM SİMGE DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR ?

Şuan milyarların kullandığı İnstagram yaklaşık 1 gün önce tamı tamına 10 yılını tamamladı ve bunu kutlamak adına yeni bir özellik getirdi. İnstagram yıllar boyunca birçok kez uygulama arayüzünü ve logosunu değiştirdi, her logo birbirinden güzel ve şık duruyordu. Ama herkes her logoyu beğenmedi ve İnstagram 10. yılını kutlamak için bazıları yeni olmak üzere tamı tamına 12 farklı logo ekledi. Logoların isimleri şu şekilde ; “Alacakaranlık, Gündoğumu, Aurora, Onur, Altın, Karanlık, Açık, Çok Karanlık” ve geçmişte kullandığı tüm logolar. 

Peki İnstagram Simge Değiştirme Nasıl Yapılır ?

İnstagram bu güncellemeyi yayınlandığından beridir bu çokça sorulan bir soru haline geldi, “İnstagram logo değiştirme nasıl yapılır ?” çünkü bu ayarı İnstagram’ın ayarlar kısmından direkt olarak bulmak mümkün değil. Bu işlemi gerçekleştirmek için ; 

  • İnstagram uygulamasına giriş yapın
  • Profil butonuna tıklayın 
  • Sağ üstteki üç çizgi butonuna tıklayın
  • Ayarlar butonuna tıklayın
  • Ekranı aşağı doğru kaydırın, birkaç emojinin olduğunu göreceksiniz
  • Yeterince kaydırdıktan sonra yeni bir sayfanın açıldığını göreceksiniz. Orada istediğiniz logoya tıklamanız yeterlidir. Artık telefonunuzdaki İnstagram uygulamasının logosu seçtiğiniz bir şekle büründü!

 

Bu içeriği beğendin mi?
Emojilerle tepkini insanlarla paylaş!
YORUMLAR
Adımı Sansürle
    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu