0

İnstagram Silinen Mesajlar ve Fotoğraflar

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğrafları Geri Getirme 

Instagram silinen mesajlar pek çok sebeple geri getirilmek istendiği için kullanıcılar bu konuda araştırma yapmaktadır. Yanlışlıkla sildiğiniz bir mesaj önemliyse telaşla geri getirme yollarını arayabilirsiniz. Bu yazımızda Instagram silinen mesajlar nasıl geri getirilir konusu işlenmiştir.

Instagram Silinen Mesajlar

Bu yazımızda öncelikle engellenen takipçilerinizin önceki mesajlarını geri getirip getiremeyeceğinizi öğrenebilirsiniz. Bundan sonra normal gelen bir mesajı yanlışlıkla silerseniz neler yapabileceğinizi bulabilirsiniz. 

Instagram Engellemede Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram üzerinde bir takipçiyi engellediğinizde bütün alakalı şeyler silinmektedir. Mesajlar da engelleme ile birlikte silinmektedir. Engellediğiniz kişinin engelini kaldırınca bu mesajlara yeniden ulaşabilirsiniz. 

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Instagram silinen mesajlar farklı eklentiler, uygulamalar ya da programlar aracılığı ile geri getirilememektedir. Pek çok site bu şekilde hizmet verdiğini söyleyerek Instagram kullanıcılarının hesap bilgilerini çalmaktadır. Bu yüzden Instagram haricinde hiçbir uygulamaya hesap bilgileriniz ile giriş yapmamalısınız.

İlk Siparişine Özel %15 İndirim!
BayiGram’ı keşfetmeniz için tüm siparişlerinizde geçerli %15 indirim bizden!
BAYiGRAM

Silinen Mesajları Geri Getirme

Yasal olarka silinen mesajları geri getirmenin bir yolu mevcuttur. Bir kullanıcı ile mahkemelik olduysanız delil niteliği taşıyan mesajları geri getirebilirsiniz. Bunun için Instagram yardım merkezi üzerinden yetkililer ile iletişime geçmeniz gerekir. 

Artan Başarı

Instagram son dönemde en başarılı sosyal medya uygulamalarının başında yer almaya başladı. bir sene içinde uygulama 100 milyon aylık kullanıcı artırımına ulaştı. Bu yükseliş kullanıcı sayısında baz sorunlar yaşanmasına neden oldu. Özellikle kullanıcılar Instagram üzerinden bireysel sorunlar ve büyük aksilikler yaşadı. Bunlar arasında hesap dondurma işleminden sonra resimlerin silinmesi de yer aldı. 

Dondurma İşlemi

Temmuz ayında Instagram dondurma işlemine onay veren Instagram, eskiden sadece hesap kapatabilirken artık belirli süreler boyunca hesabı dondurabilme imkanı tanıdır. Donduran hesabı geri açan kullanıcılar bazen resimlerini silinmiş olarak bulabiliyor. Sistem hatalarından kaynaklanan bu sorunun çözümü pek kolay değildir. Instagram yedekleme işlemini gerçekleştirmediği için bu resimleri geri döndürmek mümkün değildir. 

Fotoğrafların Yedeklenmesi 

Instagram üzerinde paylaşılan tüm fotoğrafların yedeklendiği bazı farklı web siteleri bulunuyor. Bu siteler üzerinden etiket ile resimlerinize ulaşmanız mümkündür. Bunun için paylaşım yaptığınız resmin etiketini bilmeniz veya resimde etiket kullanmış olmanız gerekir. 

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Instagram sosyal medya uygulamasının özellikle hikayeler ve DM özelliği ile mesajlaşma imkanı kullanıcıların çok daha aktif bir şekilde kullanmasını sağlamaktadır. Bu yüzden sosyal medya hesaplarını kullanmayan ve telefon telefon numarasını vermek istemeyen kişiler bu uygulama üzerinden mesajlaşabiliyor. 

Instagram Mesaj Silme Nedir?

DM bölümünün aktif olduktan sonra kullanıcı sayısı hızla arttır. Mesaj bölümünün bu kadar aktif kullanılması sebebi ile silmek istediğiniz mesajlarınız olabilir. İstemediğiniz bir kişiden gelen mesajları da silmek isteyebilirsiniz. İyi güzel sildiniz peki pişman olursanız ne yapacaksınız? Sildiğiniz mesajları geri getirme şanısınız olup olmadığını bu yazımızda öğreneceksiniz. 

Instagram Silinen Mesajlar Geri Gelir Mi?

Bu yazıyı hala okuduğunuza göre silinen mesajların geri gelip gelmeyeceği konusunu cidden merak ediyorsunuz. Bu konuda vereceğimiz cevap ne yazık ki olumsuz olacaktır. Instagram üzerinden sildiğiniz mesajları geri getirme şansınız yoktur. Bazı uygulamalar Instagramda tüm silinen mesajları geri getirebileceğini vaat eder. Ancak bu durumun gerçeklikle yakından uzaktan ilgisi yoktur. Bu uygulamalara itibar etmemeniz tavsiye edilir. 

Instagram gizlilik konusunda üst düzey önlemler almaktadır. Bu yüzden sıkı güvenlik ağı içinde başka bir uygulamanın hesabınız üzerinde işlem yapması mümkün değildir. Bu tür uygulamalar sebebi ile hesabınıza virüs buluşabilir veya boş yere para harcamış olursunuz. Silinen mesajları geri getirebilecek tek bir nokta da yasal durumdur. Mahkemelik olduğunuz için kanıt olarak sildiğiniz mesajları kullanmanız gerekirse bunun için yasal işlem başlatabilirsiniz. 

Engelleme Sonucu Giden Mesajlar 

Bir kişiyi engelledikten sonra o kişiyle olan mesajları silmeseniz bile DM bölümünde görünmeyecektir. Bu mesajları geri getirmek için engellendiğiniz kişinin engelini kaldırmanız yeterlidir. Bu sayede DM bölümünde mesajlar aynı şekilde kalır.

Instagram hesabınıza giriş yapın.

Sağ üst köşedeki “…” simgesine tıklayın. En alt bölümündeki ayarlar başlığına tıklayın.

Engellenen kullanıcılar kısmına gelin ve DM mesajlarını görmek istediğiniz kişiyi bulup engelini kaldırın. 

Instagram Mesajlarının Silinmemesi İçin Ne Yapılır?

Instagram mesajlarının silinmemesi için size tavsiye edebileceğimiz profesyonel bir yöntem yoktur. Uygulamadan mesajı sildiğinizde, mesajın bir daha geri gelme durumu bulunmamaktadır. Yanlışlıkla silmiş olduğunuz fotoğrafları ve mesajları tekrar görmek istiyorsanız, karşı tarafla iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Silinen Mesajlar ve Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir İpuçları

Genellikle kızgınlık anında veya yanlışlıkla silinen Instagram mesajlarını geri getirmek pek mümkün değildir. 

Yeni uygulamalar ile silinen mesajları geri getirmeyi iddia eden uygulamaların güvenilirliği tartışmalıdır. 

Kullanıcılar silinen mesajlarını geri getirmek için App Store veya Google Play Store gibi mağazalardan silinen mesaj ve fotoğrafları geri getirme uygulamalarını indirmektedir. 

Bu uygulamalar genellikle mesajların geri getirileceğini iddia etse de bu durum hayal ürünüdür. 

Silinen bir mesajı geri getirmek Instagram kullanıcıları için imkansızdır.

Ölen bir insanı geri getirmek mümkün mü? Bu yüzden Instagramda silinen mesajı geri getirmeniz de o derecede mümkündür.

Kullanıcılar silinen mesajları görebilmek için yapacak bir şey bulamamaktadır. 

Bunun için bildirimlerinizi açık tutabilri ve mesajın kilit ekranına gelmesini sağlayabilirsiniz. 

Kilit ekranı yöntemi harici mesajlaşmayı sürekli takip ederek size gelen mesajlara anında göz atabilirsiniz. 

Bu sayede Instagram silinen mesajları geri getirme kandırmacasın ile zaman kaybetmemiş olursunuz. 

Sonuç

Instagram silinen mesajlar hakkında bilinmesi gereken tüm detayları bu yazımızda öğrendiniz. Bu konuda bilgi sahibi oldunuz. Sitemiz üzerinden Instagram takipçi satın al hizmeti sayesinde profilinizi büyütebilirsiniz.

Bu içeriği beğendin mi?
Emojilerle tepkini insanlarla paylaş!
YORUMLAR
Adımı Sansürle
    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu