0
Yunus
Editör
16 Ekim 2022 2696

İnstagram Müşteri Hizmetleri İletişim

Instagram Müşteri Hizmetleri ile İletişime Nasıl Geçilir? 

Dünya çapında sayısı giderek artan instagram kullanıcıları, instagram müşteri hizmetleri sayesinde sorun yaşadıkları anlarda destek alır. Pek çok farklı kullanıcı kitlesine hitap eden instagram kullanım alanını gün geçtikçe genişletmektedir. Diğer sosyal medya mecralarında olduğu gibi instagram kullanırken de birtakım problemler oluşabilir. Kullanıcıların karşı karşıya kaldıkları sorunlara anında çözüm getirmek ve müşteri memnuniyeti sağlamak adına instagram destek merkezinden yardım alınır. Sorununuzla alakalı bilgi ve yönlendirmeleri instagram müşteri hizmetleri ücretsiz desteği sayesinde alabilmeniz mümkündür. 

Instagram Müşteri Hizmetleri Telefonla İletişim 

Instagram için özel olarak belirlenen telefon numarası bulunmamakla beraber uygulama içerisinden müşteri hizmetleriyle iletişime geçilir. Müşteri hizmetleriyle sağlıklı iletişim kurmak, uygulamada belirli adımların takip edilmesiyle oldukça kolaydır. Bunun haricinde teknoloji problemleri yaşayan kullanıcılar sabit hat veya kullandıkları operatörlerden 11870’i arayarak sorunlarını çözüme kavuşturabilir. 7/24 destek veren sistem sayesinde instagram üzerinden yaşadığınız problemlere çözüm bulabilirsiniz. Uygulamanın kendi bünyesinde yer alan instagram müşteri hizmetleri iletişim hizmeti veren destek merkezi sayesinde yaşanan problemleri çözüme kavuşturabilirsiniz. 

İlk Siparişine Özel %10 İndirim!
BayiGram’ı keşfetmeniz için tüm siparişlerinizde geçerli %10 indirim bizden!
BAYiGRAM

Instagram Müşteri Hizmetleriyle İletişim Nasıl Kurulur? 

Destek merkeziyle iletişime geçmek için birebir muhattap olunabilecek instagram müşteri hizmetleri numarası mevcut değildir. Müşteri hizmetleriyle bağlantı kurmak için Instagram uygulamasından takip edilecek adımlar şu şekildedir: 

 • Instagrama giriş gerçekleştirdikten sonra ana menüde yer alan profil ikonuna tıklanır. 
 • Açılan ekran üzerinden menü tuşu kullanılmalı ve ardından ayarlar bölümüne gidilmelidir. 
 • Takip eden ekranda açılan yardım sekmesine, ardından sorun bildir butonuna tıklanmalıdır. 
 • Sorun bildir seçeneği tercih edildikten sonra probleminizle alakalı olan seçeneği belirlemeniz gerekir. 
 • Açılan ekranda görünecek olan metin kutucuğuna destek merkezine iletilmek istenen mesaj yazılarak gönder butonuna tıklanır. 

Uygulama içerisinden gerçekleştirilen instagram müşteri hizmetleri mesaj gönderme seçeneği sayesinde probleminiz kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulur. Instagram’da herhangi bir sorunla karşılaştığınız zamanlarda doğrudan ulaşabileceğiniz telefon numarası yok diye endişeye kapılmanıza gerek yoktur. Müşteriler için oluşturulan online destek merkezi sayesinde problemlerinizi rahatlıkla ileterek sorununuzla alakalı sağlıklı bilgilendirme alabilirsiniz. 

Instagram Müşteri Hizmetlerine Neden İhtiyaç Duyulur? 

Instagram müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeye ihtiyaç duyulmasının sebebi kullanıcı problemlerine göre farklılık gösterir. Oldukça popüler olarak kullanılan uygulamalardan olmasından ötürü karşılaşılan problemler de çeşitlidir. Kullanıcıların instagram müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek istemesinin sebepleri şunlar olabilir: 

 • Instagram şifresinin çalınması, 
 • Uygulamaya virüs bulaşması,
 • Profile getirilen kısıtlamalar,
 • Parolanın unutulması. 

Instagram Müşteri Hizmetleri Mail Adresi 

Uygulama içerisinde yer alan Sorun Bildir seçeneği haricinde Instagram desteği alabilmeniz için mail adresi bulunur. Doğrudan iletişim kurabileceğiniz bir instagram müşteri hizmetleri mail adresi yoktur fakat basınla alakalı konularla alakalı press@instagram.com adresine mesaj atılabilmektedir. Bahsedilen mail adresi, genellikle medya kuruluşlarının problemlerine çözüm getirmek amaçlı hizmet vermektedir. Bu nedenle kişisel hesap kullanıcılarının aradığı çözümler mail yoluyla geç gelebileceği gibi bazı zamanlarda geri dönüş yapılmamaktadır. Belirtilen mail adresi haricinde https://help.instagram.com adresi üzerinden destek merkeziyle iletişime geçmek mümkündür. 

Instagram Müşteri Hizmetleri Ne İşe Yarar? 

Her platformda olduğu gibi instagram üzerinden de birtakım sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Kullanıcılar, anlık olarak meydana gelen problemleri müşteri hizmetleriyle çözmek ister. Bu nedenle doğrudan ulaşabilecekleri instagram müşteri hizmetleri telefonu seçeneğini araştırır. Fakat uygulamada yer alan destek merkezi sayesinde telefonla iletişim kurmaya gerek yoktur. Instagram yetkilileriyle iletişime geçmek ve probleminiz için destek almak Sorun Bildir butonu sayesinde mümkündür. Instagram müşteri hizmetleri, kullanıcılarının yaşayacakları problemlere çözüm bulmasına imkan verir. Instagram üzerinden sıklıkla karşılaşılan problemleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Instagram hesabının çalınması, 
 • Instagram iletişim telefon numarası,
 • Instagram hesap doğrulatma işlemi,
 • Instagram şifre değiştirme işlemi, 
 • Instagram canlı destek

Instagram tarafından kullanıcılara sunulan online destek hattı sayesinde problemler kısa süre içerisinde çözümle buluşur. Hesapla alakalı yaşanabilecek sorunlarda kullanıcıların destek taleplerine hızlı şekilde yanıt verilir. Platformun tüm kullanıcılarını memnun etmesi ve daha geniş kitlelere erişim sağlanması için destek merkezi hizmetlerine önem verilmekedir. 

Instagram Hesap Doğrulatma Nasıl Yapılır? 

Instagram hesabını doğrulatmak destek ekibiyle iletişime geçmek adına en sık nedenler arasında yer alır. Günümüzde pek çok kullanıcı hesabını doğrulatmak için instagram ekibiyle iletişime geçmelidir. Kötü niyetli diğer kişiler tarafından yanlış yönlendirilmemek adına bu işlemin kullanıcı ve instagram arasında doğrudan gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Kullanıcıların kendilerinin doğrulama talebi göndermesi gerekir. Instagram hesabı doğrulatma talebinin gönderilmesi şu şekildedir: 

 • Şifre ve kullanıcı adıyla instagrama giriş yapıldıktan sonra profil sekmesine geçilir. 
 • Sayfanın sağ üst köşesinde konumlanan Menü bölümü açılır. 
 • Açılan sayfada alt kısımda yer alan Ayarlar kısmına tıklanarak Hesap bölümüne gidilir. 
 • Takip eden ekranda “Doğrulama İste” seçeneği tercih edilmelidir. 

İşlem adımları gerçekleştirildikten sonra doğrulama formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Kullanıcı fotoğrafının bulunduğu kimlik belgesi gönderilmeli ve instagram tarafından başvuru uygunluğu kontrol edilmelidir. Tüm işlemler sonucunda hesabın doğrulanabileceğine ilişkin onay alınırsa mavi tik eklenmiş olur. Instagram kriterlerine göre doğrulatma için uygun olmayan hesapların onaylanması mümkün değildir. 

Instagram Şikayet Formu Nedir? 

Instagram üzerinden aldığınız servislerle alakalı şikayetiniz olduğu durumlarda kullanılan bildirim sistemidir. Şikayet bildirimi sayesinde başkasının eline geçen hesaplar, kötüye kullanım ve spam gibi durumları bildirebilirsiniz. Şikayet bildirimleri sayesinde instagram müşteri hizmetleri haricinde rahatsız olduğunuz durumları destek merkezine iletebilirsiniz. 

Instagram Türkiye Ofisi Nerede? 

Türkiye sınırları içerisinde instagram ofisi bulunmamaktadır. Türkiye ofisi, Instagram Dublin ofisinde hizmet verir. Ofis çalışanlarıyla iletişime geçilebildiği durumlarda platformda yaşadığınız problemlerle çözüm getirilir. Fakat instagram müşteri hizmetleri telefon numarası türkiye şeklinde spesifik bir numara bulunmadığından online destek merkezinden yardım almanız gerekir. Instragram için henüz Türkiye’de hizmet veren bir şube mevcut değildir. Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan instagram için her problemle müşteri hizmetleri numarası üzerinden iletişim kurmak mümkün değildir. Bu nedenle sorun bildirme seçeneğinin kullanılması tercih edilir. 

Instagram Nedir? 

Instagram, sosyal medya üzerinden ücretsiz olarak video ve fotoğraf paylaşma uygulamasıdır. 2010 yılında Mike Krieger ve Kevin Systrom tarafından geliştirilerek kişilerin kullanımına sunulmuştur. Sıklıkla kullanılan ve en popüler sosyal medya platformları arasında yer alır. Günümüzde gerek hobi gerekse ticari anlamda gelişimini sürdüren mecralardandır. Kullanıcıların platformu kullanırken karşılaşabilecekleri sorunlara instagram müşteri hizmetleri yardım seçeneğiyle destek sağlar. 

Gün içerisinde milyonlarca paylaşımın yapılması, aktif olarak kullanılan uygulamalardan olmasına olanak tanır. Tercihe bağlı olarak kişisel veya şirket hesabı şeklinde kullanımı mümkündür. Bu sayede her kullanıma hitap edebilen yapısıyla dinamikliğini korur. Kullanıcılar tarafından aktif olarak kullanılması ve geniş kitlelere hitap etmesiyle bilinen instagram, sevilerek kullanılan sosyal medya platformları arasındadır. 

Instagram Kullanım Amacı Nedir? 

Instagram kullanım amaçları arasında para kazanmak veya keyif amaçlı olarak yapılan paylaşımlar en başta gelir. Çekilen fotoğraflara ve videolara birbirinden farklı efektler eklemeye imkan vermesiyle sevilerek kullanılır. Düzenlenen fotoğrafları Twitter, Facebook, Tumbl gibi uygulamalar üzerinden paylaşmak da mümkündür. Özellikle tanınmış kişiler, pek çok reklam paylaşımı ve iş amacıyla gerçekleştirdiği paylaşımlarla ön plana çıkar. 

Günümüzde online alışveriş yapılabilecek bir platforma dönüşen instagram üzerinden istediğiniz her şeye ulaşabilmeniz mümkün kılınır. İnternet bağlantısının olduğu her noktada kullanılabilen instagram sayesinde anlık paylaşımlar, alışveriş gibi hayatın parçası olan eylemleri gerçekleştirmek oldukça kolaydır. App Store veya Google Play üzerinden indirilebilen instagram uygulaması, milyonlarca farklı kullanıcıya anında erişebilmenize imkan tanır. Pek çok paylaşım yapabileceğiniz gibi herhangi bir sorunla karşılaştığınızda instagram müşteri hizmetleri yardım merkezinden destek alabilirsiniz. 

Bu içeriği beğendin mi?
Emojilerle tepkini insanlarla paylaş!
YORUMLAR
Adımı Sansürle
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu