0
Oğuz 16 Ekim 2022

Instagram Hikaye Süresi Kaç Saniye?

Intagram hikâye süresi için kullanıcılara 15 saniye tanımamaktadır. Kullanıcılar 15 saniye hikâye paylaşarak, hikâye süresinin artırılması konusunda herhangi bir talepte bulunamamaktadır. Hikâye süresinde değişikliğe gidilmeden paylaşılan her içerik 24 saatin sonunda otomatik olarak kaldırılmaktadır. Kaldırılan hikâyelere uygulamanın arşiv kısmından ulaşabilirsiniz. Dilersen istediğiniz hikâye içeriğini yeniden paylaşabilir, profiliniz üzerinden sabitleme işlemini oldukça kısa sürede yapabilirsiniz. Bu sayede 24 saat içinde tüm hikâye paylaşımlarınızı takipçilerinizle paylaşma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Instagram Hikaye Süresi Kaç Saniye?
İçindekiler

Instgram Hikâyelerini İzleyenler Neye Göre Sıralamaya Tabi Tutulur?

Instagram hikâyelerini izleyenlerin sıralandığı ölçütler hakkında net bir bilgi edinilmese de sıralamanın neye göre yapıldığını gösteren kriterler şunlardır:

  • Profilinizde sürekli olarak etkileşim halinde olduğunuz kullanıcılar en üst sıralarda yer alabilir.
  • Sürekli olarak profilini takip ettiğiniz kullanıcılar hikâyede en üst sıralarda yer alacaktır.
  • Instagram uygulaması tüm hikâye izleyenleri rastgele bir düzene göre sıralayabilmektedir. 

Instagram üzerinden en fazla etkileşim içinde bulunduğunuz takipçi ve kullanıcıların ismi en üst seviyelerde görülebilir. Örneğin; beğeni, DM ve yorum etkileşimleri uygulamanın üst sıralarında yer alabilir.

Instagram hikâyelerini izleyenlerin neye göre sıralandığı tam olarak bilinmese de kullanıcıların yukarıda belirtilen kriterlere göre sıralandığı bilinmektedir. Bu ölçütler arasında en çok kabul edilen ve etkileşime geçebileceğiniz uygulama sıralama ölçütüdür. Yani en fazla etkileşim içine girdiğiniz profiller Instagram hikâye sıralamalarında genellikle en çok öne çıkan profillerden oluşur.

Instagram IGTV Videoları Süresi Ne Kadardır?

Instagram IGTV videoları süresi 1 saati bulabilmektedir. Uygulamadan etkin bir şekilde faaliyet gösteren, hikaye ve içerik paylaşımları ile yerel ve küresel medyada öne çıkan tüm içerik üreticileri IGTV üzerinden video paylaşımı yapmaya devem etmektedir. Hiçbir şekilde süre kısıtlaması bulunmayan IG TV üzerinden paylaşılan Intagram hikâye süresi yaklaşık olarak 1 saati bulabilmektedir. Böylelikle kullanıcılar takipçileriyle daha uzun ve kapsamlı video içerikleri hazırlayabilmektedir.

Instagram Hikâye Paylaşımın Bir Sınırı Var mı?

Isntagram video paylaşma sınırı yoktur. Instagram profili üzerinden hikâye özelliğini kullanarak sınırsız bir şekilde paylaşım yapabilirsiniz. Gün içinde istediğiniz kadar paylaşım yaparak takipçilerinizle etkileşim hızınızı artırabilirsiniz.

Instagram Hikâyeleri Ne Zaman Silinir?

Instagram hikâyelerinin silinme zamanı, paylaşım saatinizden 24 saat sonrasıdır. Hikâyenizi öne çıkaran ilgi uyandıran ve dikkat çeken içerik paylaşımları istediğiniz kadar profilinizde bekleyecektir. Instagram’da öne çıkan hikâyeler genellikle hikâyenizde sabitleme yaptığınız hikâyelerden oluşur. Bu hikâyeler siz istemedikçe hiçbir şekilde silinmeyecektir. Instagram hikâyeleri takipçilerinizle ve diğer Instagram kullanıcılarıyla yüksek etkileşim kuracağınız paylaşım araçlarının başında gelir.

Instagram Hikâyelerinde Hangi İçerikler Paylaşılır?

Instagram hikâyelerinde paylaşılan içerikler fotoğraf, video ve Boomerang gibi hikâyelerdir.     Boomerangların süresinin ise genellikle 6 saniye olduğu bilinmektedir. En sık paylaşılan hikaye içeriği fotoğrafalardır. Son yılların en çok takip edilen ve oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Instagram’da etkileşim ve algoritma sınırı anlık olarak değişmektedir. Paylaşım ağının son derece gelişmiş olduğu uygulamada, Snapchat uygulaması gibi isteğe bağlı olarak değişen hikâye süreleri bulunmamaktadır. Instagram ‘da süre kısıtlaması ve süre ayarının bulunmaması, Instagram hikâyelerini istediğiniz gibi durdurabilme özelliği kullanıcıların pek fazla takılmadıkları bir sorundur.  

1 milyardan fazla kullanıcı ağına sahip olan Instagram, sosyal medya uygulamaları içinde en çok kullanılan dijital o platformların başında gelir. Hikâye bölümünde daha çok soru, anket, sorma, test gibi birbirinden farklı ve kullanışlı özellikler kullanılmaktadır. Intagram hikâye süresi ve tasarımı ile anlık olarak takipçilerinizle etkileşim kurduğunuz uygulama, son derece aktif ve erişim hızı yüksek bir uygulamadır. Instagram avantajlı içerik ve hikâye paylaşım özellikleriyle sosyal medyanın en popüler uygulamalarından olarak her dönem ilgiyle takip edilmektedir.

YORUMLAR

Bu içerik hakkında yapılan yorumlar, sende yorum yapmak ister misin?

avatar
    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!

İlgili İçerikler

Instagram Reels İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram reels indirmek için yollar mı arıyorsun? Instagram reels video indir yöntemlerini deneyerek adım adım nasıl yapıldığını öğrenin!Sosyal medya platformları arasında öne çıkan Instagram, birçok yeni özellik ekleyerek kullanıcılarının ilgisini çekmeye devam etmektedir. Bu özellikler ...

Oğuz 15 Mart 2023
Instagram Destek

Instagram PP Büyütme Nasıl Yapılır?

Instagram PP büyütme HD indirmenin yollarını arıyor ve nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, sizin için hazırladığımız rehberi inceleyin!Sosyal medya günümüzde sıklıkla kullanılmaya başladığı için insanların çoğu başka kullanı...

Oğuz 13 Mart 2023
Instagram Destek

Instagram Ücretli Meta Verified (Mavi Tik) Nedir ve Nasıl Alınır?

Twitter benzeri olan Instagram ücretli abonelik (Meta Verified) hakkında ne işe yaradığını, uygunluk kriterlerini ve daha fazlasını öğrenin.Elon Musk, Twitter’ı satın almasıyla dünyada fark yaratacak biçimde mavi tik değiştirip yerine ücretli abonelik getirmişti. Instagram’da geçtiğimiz ...

Oğuz 19 Şubat 2023
Instagram Destek
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu