Bayigram’da Aralık ayına özel sepette %20 indirim sizleri bekliyor!

0
Kadir Karagülle 16 Ekim 2022

Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu ve Çözümü

En çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan instagram uygulaması bazı zamanlar bazı sorunlar ile karşılaşmaktadır. Bu sorunlardan biri olan instagram bildirim gelmiyor sorunu, aktif bir şekilde instagram kullanan kullanıcılar için can sıkıcı bir durum olmaktadır. Bu sorun kimi zaman kullanılan cihazdan kaynaklanıyor olsa da bazı zamanlar uygulamada meydana gelen sorunlardan dolayı da gerçekleşebilmektedir. Birden fazla nedeni olan bu durumunun çözümü basit ve kolay bir şekilde halledilebilmektedir. Yazının devamında bildirim gelmeme problemine karşı çözümlere ulaşabilirsiniz.

Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu ve Çözümü
İçindekiler

İnstagram Bildirim Gelmiyor Sorunu Çözümü Nasıldır?

Aktif instagram kullanıcılarının en çok karşılaştığı sorunlardan olan instagram bildirim gelmiyor sorunu, en çok “instagram bildirimleri açık bildirim gelmiyor” şeklinde sorunlar ile karşılaşılmaktadır. Bu sorunun en temel nedeni cihaz kaynaklı olsa da bazı durumlarda farklı nedenleri de olmaktadır. Iphone instagram bildirimi gelmiyor ya da android instagram bildirimi gelmiyor gibi sorunlar ile karşılaşıyorsanız aşağıda verilen adımları takip ederek mevcut sorunun önüne geçebilirsiniz.

 • Öncelikli instagram uygulamasına girmek için kullandığınız cihaz üzerinden ayarlar kısmına girilir.
 • Ayarlar sekmesi üzerinden instagram uygulaması seçeneğine girilir.
 • Bu seçenek üzerinde açılan sayfadan instagram bildirim açma seçeneğine tıklayarak bildirim alma durumunu aktif hale getirilir.
 • Son olarak da kilitli ekran üzerinde göster seçeneği aktifleştirilerek bildirimleri açık hale getirebilir ve sorunu kolay ve pratik bir şekilde çözebilirsiniz.

Yukarı verilen adımları gerçekleştirirken yazılı bildirimlerin yanında sesli bildirim seçeneğini de aktifleştirerek özellikleri aktif bir hale getirebilir ve bildirim sorununun önüne geçebilirsiniz.

İnstagram Bildirimleri Nasıl Açılır?

İnstagram üzerinden aktif bir şekilde bildirim almak istiyorsanız aşağıda verilen adımları takip ederek aktif bir şekilde bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz. O adımlar şu şekildedir:

 • Kullandığınız akıllı cihazınız üzerinden instagram uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.
 • İnstagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra profilinizin sayfasına gelerek sağ üst köşede bulunan üst üste üç çizgi olan simgeye tıklanır.
 • Açılan menüde birden fazla seçenek yer almaktadır. Bu seçenekler arasında “ayarlar” seçeneğine tıklanır.
 • Açılan ayarlar menüsünde “bildirimler” yazan seçeneğe tıklanır.
 • Daha sonra karşınıza bildirimler sayfası çıkacaktır. Bu sayfa üzerinde istediğiniz bildirimleri tek tek seçerek aktif hale getirebilir ve aktif bir şekilde uygulama üzerinden bildirim alabilirsiniz.

Yukarıda verilen adımları takip ederek instagram bildirim gelmiyor sorununun önüne geçerek aktif bir şekilde ve hiçbir gelişmeden geri kalmadan uygulamayı kullanabilirsiniz.

 

İnstagram Bildirimleri Kişiye Özel Olarak Yapılabilir Mi?

 

İnstagram uygulaması üzerinden alınan bildirimler kişiye özel olarak yapılabilmesi mümkündür. Bildirim almak istediğiniz kişinin profiline girerek sağ üst köşede bulunan üç nokta işaretine tıklayarak bildirimleri aktifleştirerek kişinin yaptığı paylaşımlardan anında haberdar olabilmeniz mümkündür.

 

İnstagram Güncellemeleri Nereden Kontrol Edilir?

İnstagram uygulamasına yönelik gelen güncellemeler telefonunuzun işletim sistemine göre farklılık göstermektedir. Android işletim sistemine sahip telefonlar Google Play Store üzerinden, IOS işletim sistemine sahip telefonlar ise App Store uygulaması üzerinden instagram uygulamasına tanımlanan güncellemeleri kontrol edebilirler.

 

İnstagram Güncellemeleri Neden Kullanılamaz?

İnstagram uygulamasını kullanamama nedeni akıllı telefonların işletim sistemlerinin yeni güncellemeler için yetersiz kalmasından dolayı uygulama üzerinde güncellemeler gerçekleşmeyebilmektedir.

 

İnstagram Ön Bellek Temizleme Nedir?

İnstagram ön bellek temizleme işlemi ile uygulama üzerinden rahat bir şekilde paylaşım yapmanıza yardımcı olamaya yarayan işlemdir. Bu temizle işlemi ile instagram üzerinden paylaşım yapamıyorum gibi sorunlar ile karşılaşılmadan rahat bir şekilde istenilen paylaşım yapılabilmektedir. Ön bellek temizleme işlemi cihazın ayarlar kısmından kolay bir şekilde yapılması mümkündür.

YORUMLAR

Bu içerik hakkında yapılan yorumlar, sende yorum yapmak ister misin?

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
İlgili İçerikler

Instagram’da Çoklu Hesap Nasıl Kullanılır?

Instagram çoklu hesap kullanımı ve giriş işlemleri için öncelikle aynı Instagram uygulaması üzerinde birden fazla hesabın açık tutulması gerekir. Çoklu hesap kullanımını aktif hale getirmek isteyen, birden faza hesabın aynı anda nasıl açık olacağını bilmeyen kullanıcılar şu ...

Kadir Karagülle 16 Ekim 2022
Instagram Destek

Instagram’da Takibi Bırakanları Görmek

Son yıllarda etki alanı ve kullanıcı sayısını artıran uygulama üzerinde instagram takibi bırakanlar listesini görme en çok merak edilen konuların başında gelmektedir. Anlamsız gibi gelse de bu bilgiyi edinmek isteyen çok sayıda kullanıcı bulunmaktadır. Instagram’da takipç...

Kadir Karagülle 16 Ekim 2022
Instagram Destek

Instagram'da Arama Geçmişini Tamemen Silme

Instagram Nedir?Instagram uygulaması, 2010 yılında kurulan ve 2012 yılında ise Facebook tarafından satın alınan bir sosyal medya platformudur. Çok yakın bir zamana kadar yalnızca fotoğraf paylaşma sitesi olarak bilinir iken artık yeni güncellemeler ile birlikte video ve reels ...

Kadir Karagülle 16 Ekim 2022
Instagram Destek
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu