0

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu

 Facebook’ta video izleyemiyorum sorunu pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Öncelikle cihazın internete bağlandığından emin olarak, video oynatma sorunlarını çözebilirsiniz. Videolar hiç oynatılmıyor ya da donma sorunu oluşuyorsa internet bağlantısı sorunu ortaya çıkabilir. İnternet bağlantısında herhangi bir sorun olmadığını düşünüyorsanız öncelikle Facebook hesabınızdan çıkış yaparak uygulamaya yeninden giriş yapmalısınız.

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Çözümü  

Facebook videolar oynatılamıyor sorunu genellikle ağ bağlantılarından kaynaklanmaktadır. İnternet bağlantısının yetersizliğinden kaynaklanan bu sorunu yaşayan kullanıcıların internetleri donabilmektedir. Facebook videolar izleyememe sorunu ile karşılaşan kullanıcılar, modemlerini resetleyerek, yeniden açıp kapatabilir, sorununuza geçici bir şekilde çözüm bulabilirler. Facebook videolar oynatılamıyor sorunu genellikle Facobook alt yapısında değil de kullanıcıların sahip olduğu ağ yetersizliğinden kaynaklanabilmektedir. Dolaysıyla internet markanızı değiştirerek, operatörünüzle iletişime geçerek internet hızınızı yükseltmeyi talep edebilirsiniz. Bu sorunun en temel çözümü internet hızını yükseltmeyi sağlayarak modem ayarını yapmaktır.

İlk Siparişine Özel %10 İndirim!
BayiGram’ı keşfetmeniz için tüm siparişlerinizde geçerli %10 indirim bizden!
BAYiGRAM

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Facebook videolar oynatılamıyor sorununu çözmek için internet bağlantınızı ayarlayarak video yükleme sorununu çözebilirsiniz. Öncellikle internet bağlantısına bağlı olarak ortaya çıkan video yükleme sorunları, sadece uygulamanın kendisinden de kaynaklanabilir. Video yükleme sırasında hata alırsanız, video yükleme hatası alabilirsiniz. Video yükleme sonrasında aniden ortaya çıkan, bir diğer sorun ise Facebook uygulamasının üst üste çok fazla işlem yapılmasından kaynaklanabilir. Böyle bir durumda hesabınızdan çıkış yaparak sisteme yeniden giriş yapabilirsiniz.

Facebok Videoları Oynatamıyorum Sorununun Çözümü İçin Neler Yapılmalıdır?

Facebook videoları oynatamıyorum sorunun çözümü için şu uygulamalar yapılmalıdır:

 • Tarayıcı ve bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin. İnternet tarayıcınızı kapatarak,   bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyin.
 • İnternet bağlantınızın hızını kontrol edin. İnternet bağlantınız yavaş bir şekilde seyrediyorsa yönlendirici ve modeminizi, internet bağlantı cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. 
 • Wi-fi ağı kullanıyorsanız internete yeniden bağlanmayı deneyin. Farklı ağa bağlanarak tarayıcınız yeniden güncellemeyi deneyin.
 • Tarayıcınızı güncellemeyi ihmal etmeyin, internet tarayıcınızı en son ve güncel sürümüyle güncellemeyi ihmal etmeyin. Örneğin; Chrome, Firefox, Safari, Edge, İnterent Explorer internet sürümlerini deneyin. 
 • Bilgisayarınızdaki Windows 7, Windows Vista, Windows XP ya da çok daha eski Windows sürümü yüklü ise içinde bulunduğunuz problemleri farklı tarayıcıları kullanarak ta çözebileceğinizi unutmamalısınız.
 • Video yükleme ve Facebook’ta video izleyemiyorum sorunu yaşamaya devam ederseniz Facebook destek ekibinden yardım alabilirsiniz.

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Facebook video yüklenememe sorunu şu durumlarda ortaya çıkar:

 • Video ya da oyun yüklenemediğinde 
 • Video veya oyun yerine gri renkte bir kutu ortaya çıktığında
 • Video veya oyunların boş olduğu durumlarda 
 •  Video ya da oyun yüklendiğinde, Chrome donduğu zaman ekranın kilitlendiği zamanlarda  

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorununu Çözmek İçin Hangi Yöntemler Uygulanmalıdır?

Facebook videolar oynatılamıyor sorununu çözmek için şu adımları uygulayabilirsiniz:

 • JavaScript’i açarak Youtube gibi sosyal medya uygulamalarını güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. JavaScript’i açmak amacıyla ilk olarak bilgisayarınızda Chrome’u açın.  Ekranın sağ üst kısmında yer alan ‘’Ayarlar’’ı tıklayın. Gizlilik ve güvenlik bölümünün altında bulunan site ayarlarını tıklayın. Ardından Javascript’i tıklayarak izin verildi seçeneğini tıklayın. Video ya da oyunun yer aldığı siteye geri dönerek ekranın sol üst kısmında yer alan yükle’yi tıklayarak uygulamayı cihazınıza güvenli bir şekilde yükleyin.
 • Uzantı, eklenti, önbellek ve çerezleri kontrol ederek cihazınıza yüklemeyi deneyin. Bazı video ve oyun sorunları Chrome uzantılarında kaynaklanabilir. Önbelleğinize kaydettiğiniz herhangi bir sorundan ya da tarayıcı verilerinden kaynaklanan teknik bir sorundan kaynaklanabilmektedir. Sağ üstte yer alan gizli pencereyi tıklayıp gizli pencerede video ve oyun içeriklerinin yer aldığı siteye giriş yaparak Facebook’ta video izleyemiyorum sorunu ve teknik arıza problemlerini hızlı ve güvenli bir şekilde çözebilirsiniz.
Bu içeriği beğendin mi?
Emojilerle tepkini insanlarla paylaş!
YORUMLAR
Adımı Sansürle
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu