0
Oğuz 16 Ekim 2022

Facebook İşletme Hesabı

Facebook işletme hesabı uygulaması özellikle şirket ve markaların içeriklerini ön plana çıkararak,  uygulama alanlarını devasa ölçekte genişletmektedir. Günümüzde oldukça yoğun bir şekilde kullanılan uygulama, her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaktadır. İşletme ve girişimciler doğru hedef kitlesine yönelik olan oluşturdukları yazılı, görsel ve ses içeriklerini anında kitlelerle duyurma konusunda oldukça profesyonel bir şekilde hareket etmektedir. İşinizden verim alarak, daha çok kişiye hitap etmek istiyorsanız bireysel hesabınızı İşletme hesabına çevirebilirsiniz. Facebook işletme hesabı doğrulama işlemlerini yaptıktan sonra markanızı yediden yetmişe her kullanıcı kitlesiyle buluşturabilirsiniz. Potansiyel müşteri kitlenizi büyüterek kullanabileceğiniz işletme hesabı oldukça güvenli ve kolay bir şekilde kullanılmaktadır.

Facebook İşletme Hesabı
İçindekiler

Facebook İşletme Hesabı Açmak

Facebook işletme hesabı açmak için uygulamanın size sunduğu tüm avantajlı ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Facebook özellikle işletme hesapları için özel olarak güncellediği KOBİ işletmelerle Pazar ağını çok geniş mecralara paylaşmaya devam etmektedir. Pek çok işletme Facebook hesabını kullanarak Instagram hesabı dâhil olmak üzere pek çok sosyal medya uygulaması üzerinden işletme markasının reklamını yayınlayabilmektedir. Reklamları yayınlanması, aynı anda yerel ve küresel medyada devasa kullanıcı ağı ile buluşturtulması odlukça kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Giderek sayıları artan Facebook ve işletme hesabı kullanıcıları için çok büyük bir pazar ağı oluşturur. Facebook işletme hesabına giriş yaparak işletmeniz için sayfa oluşturarak,  reklam verebilir, ürün ve hizmetlerinizi tanıtmaya hızlı bir şekilde başlayabilirsiniz. Bu aşamada en çok dikkat etmeniz gereken konu, gönderilerin herkesin görmesine yardımcı olmak için Facebook işletme hesabı oluşturma ve Facebook profil gizliliğini açma işlemlerini hızlandırmanızdır.

Ürün ve hizmetler hakkında bilgi alıp markaları kullanıcılarla daha güvenli ve kolay bir şekilde ulaştırmak için hemen bir Facebook hesabı açmalısınız.

Facebook İşletme Hesabını Açmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Facebook işletme hesabını açmak için izlenilmesi gereken adımlar şunlardır:

 • Öncelikle herhangi bir Facebook sayfası açın.
 • Sonrasında kuracağınız işletmeniz için bir Facebook sayfası oluşturun. 
 • Sayfanızda aktif ve periyodik olarak içerikler oluşturarak paylaşımlar yapmaya devam edin.
 • Düzenli bir şekilde yaptığınız bu paylaşımları farklı hedef kitlesinden kullanıcıların da görmesi için sayfanızı geniş kitlelerle paylaşın.

Facebook İşletme Hesabı Sayfa Türleri Nelerdir?

Facebook işletme hesabı sayfa türleri şunlardır:

 • Ürün ya da marka 
 • Yerel işletme ya da yer bilgisi
 • Eğlence 
 • Enstitü, şirket ya da kuruluş
 • Ortak hedef ya da topluluk
 • Sanatçı, tanınmış kişi ya da müzik grubu 

Yukarıdaki kategorilere uygun olarak bir tercihte bulanabilir, Facebook işletme hesabı uygulamalarını güvenli bir şekilde açabilirsiniz.

Facebook İşletme Sayfası

Dijital pazarlama platformlarında satış yaparak oldukça kazançlı ve eğlenceli bir şekilde sayfanızı yönetebilirsiniz. Günümüzde en çok girişimci ve marka sahiplerinin markalarını ön plana taşıyan işletme hesabı aynı zamanda Business Facebook Manager ile beraber çalışmaktadır. E-ticaret sayfaları üzerinde faaliyet gösteren uygulamada kendi şirket ve marka modelinizi,  girişimcilik hedefinizi hedef alıcı kitlesiyle buluşturarak kısa sürede kazançlarınıza yüksek ivme kazandırabilirsiniz.

Facebook işletme sayfanızı doğrulamak ve Facebook işletme hesabı şifre değiştirme işlemleri için kendinize ait bir Facebook sayfanızın olması gerekir. Sayfanıza düzenli bir şekilde giriş yaparak, tüm doğrulama ve Business Facebook Manager uygulamalarını aktif bir şekilde kullanıyor olmalısınız. Bu işlemleri gerçekleştirdikten hemen sonra hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Karşınıza çıkan Güvenlik Merkezi sizden muhakkak doğrulamanız gereken bazı bilgiler sorulacaktır. Son aşamada İşletme, iletişim, cep telefonu ve doğru kod bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Size gönderilen bu doğrulama koduyla sayfadaki alana giriş yaparak sayfanızı doğrulayarak en güncel Facebook işletme hesabı uygulamalarını daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Çalınan facebook hesabını geri alma makalemize göz atmayı unutmayın!

YORUMLAR

Bu içerik hakkında yapılan yorumlar, sende yorum yapmak ister misin?

avatar
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!

İlgili İçerikler

Facebook Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Facebook şifremi unuttum ne yapmam lazım sorusunu soruyorsanız yapmanız gereken bazı adımları kullanarak çözüm bulabilirsin!Facebook dünya çapında milyarca kullanıcıya ev sahipliği yapan sosyal medyanın ilk platformları arasındadır. Pek çok insan Facebook’ta hesap oluşturmakta ve ...

Oğuz 21 Mart 2023

Facebook Messenger İndirmenin 6 Farklı Yolu

Messenger indir hakkında araştırma mı yapıyorsun? Senin için nasıl indirebileceğine dair birbirinden farklı rehber niteliğinde 6 yol!Facebook Messenger, dünya genelinde milyonlarca insan tarafından kullanılan popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde kullanıcılar, arkadaş...

Oğuz 20 Mart 2023

5 Farklı Yöntemle Facebook İndir

Facebook indir için denenen ve 2023 yılında geçerli olan yöntemleri merak ediyorsan, senin için hazırladığımız 5 farklı yolu izle!Facebook, günümüzde dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve milyarlarca kullanıcısıyla her gü...

Oğuz 19 Mart 2023
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu