0

Bilgisayardan İnstagram Kullanma

Bilgisayardan Instagram Nasıl Kullanılır? 

Çoğu kullanıcı, bilgisayardan instagram kullanma yöntemlerinden yararlanmak ister. Instagram uygulaması, mobil cep telefonlarına uygun şekilde tasarlanan arayüze sahiptir. Bazı programlar yardımıyla dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarda instagram kullanmak mümkün hale gelir. Bunun yanı sıra programsız olarak bilgisayardan instagram kullanma yöntemlerinden faydalanan kullanıcılar bulunur. Instagram kullanıcıları alternatifler arasından diledikleri yolu kullanarak bilgisayarlar üzerinden uygulamayı kullanma deneyimini yaşayabilir. 

Bilgisayardan Instagram Kullanma Yöntemleri 

Instagram hesabına bilgisayarlardaki web tarayıcılarından giriş gerçekleştirmek mümkündür. Fakat uygulamanın tüm özelliklerinden tam anlamıyla yararlanmak bilgisayar üzerinden söz konusu değildir. Bilgisayardan aktif şekilde instagram kullanmak ve daha fazla özellikten yararlanabilmek adına birkaç ayarlama yapmak gerekir. Tercihe göre kullanılabilecek güvenilir yöntemlerden yararlanarak bilgisayar üzerinden instagram deneyimi yaşayabilirsiniz. Bilgisayardan instagram gönderi düzenleme, paylaşma gibi temel beklentilerinizi yerine getirebilirsiniz. 

İlk Siparişine Özel %10 İndirim!
BayiGram’ı keşfetmeniz için tüm siparişlerinizde geçerli %10 indirim bizden!
BAYiGRAM

Windows 10’dan Instagram Kullanma 

Bilgisayarların büyük çoğunluğu Windows işletim sistemine sahiptir. En son çıkan sürüm olan Windows 10, yapılan yenilikler sayesinde kullanıcıların mobil cihazlar için dizayn edilen uygulamalardan yararlanabilmelerini sağlar. Google Chrome tarayıcısı üzerinden kullanılan yöntem sayesinde herhangi bir ek programa gerek kalmadan bilgisayardan instagram kullanmak mümkündür. Fakat yine de telefonda kullanlan uygulamadan farklı olduğunu söylemek gerekir. Windows 10 işletimli bilgisayardan instagram indirme yolu şöyledir: 

 • Bilgisayarın sol alt köşesinde yer alan büyüteç ikonuna gidilmeli ve açılacak olan ekranda “store” şeklinde aratma yapılmalıdır.
 • Çıkan seçeneklerden Microsoft’un marketi olan “Microsoft Store” seçilmelidir. 
 • Microsoft Store’dan instagram uygulaması indirilerek kullanıcı adı ve şifreyle giriş yapılmalıdır. 

Bu yöntem sayesinde instagram üzerinden yapılabilen işlemler bilgisayardan da yapılabilecektir. Akıllı telefonlarda bulunan uygulamalardan birtakım farklılıkları bulunmakla birlikte beklentileri karşılayacağını söyleyebiliriz. Bilgisayardan programsız olarak instagram kullanabilmek için diğer bir yöntem ise Google Chrome tarayıcısı üzerinden ilerlemektir. Google Chrome sayesinde bilgisayardan instagram kullanmaya yönelik adımlar şunlardır: 

 • Google Chrome tarayıcısından instagram.com adresine giriş gerçekleştirilir. 
 • Site açık pozisyondayken mouse yardımıyla sağ tuşa basılarak “İncele” seçeneğine tıklanır. 
 • Açılan ekranda birtakım kodların yazdığı görülecektir. 
 • Ekranda en üst solda yer alan kutucuk seçilmeli ve sağ taraftaki yüzdeli alan %100 olarak belirlenmelidir. 
 • Gerekli seçimler yapıldıktan sonra F5 tuşuna basıldığında sayfa yenilenecektir. 
 • Tarayıcı yenilendikten sonra açık olan instagram sayfasının alt kısmında gönderi yüklemeye yarayan “+” işareti gelir. 
 • İşlemler eksiksiz olarak yapıldığı zaman bilgisayardan instagram kullanımı tamamlanmış olur. 

Apple işletim sistemine sahip olanlar ise Google Chrome yerine Safari tarayıcısından aynı işlemleri gerçekleştirebilir. Safari üzerinden instagrama giriş yapıldıktan sonra “Geliştirme Menüsü” seçilerek “Kullanıcılar Arası” sekmesi tercih edilir. Açılacak olan mobil cihaz seçiminde iPhone veya iPad tercihlerinden birisi yapılır. Farklı tarayıcı kullananlarında bilgisayardan instagram için aynı işlemi yapması mümkündür. Fakat şifre ve giriş bilgileri kullanılacağı için en güvenilir tarayıcıların tercih edilmesi önerilir. 

Emülatörden Instagram Kullanma

Instagramın bilgisayardan kullanılması için emülatör adı verilen programlardan yararlanılır. Uygulama, bilgisayardan kullanılabilme gibi bir fonksiyon barındırmadığından farklı programlardan yardım almak gerekir. Bilgisayardan instagram kullanma için programlar indirilerek kurulumu gerçekleştirilir. Emülatör adı verilen programlar, temelde bilgisayar ekranlarının mobil ekrana dönüşmesine olanak tanır. Bu sayede mobil cihazlarla uyumlu olan instagram bilgisayar üzerinden kullanılabilir hale gelir. Piyasada mevcut olan güvenilir programlardan yararlanılmalıdır. Emülatör üzerinden instagram kullanmak için şu adımlar takip edilir: 

 • Program indirilerek bilgisayara kurulur. 
 • Emülatörün açılmasını takiben Google Play Store uygulamasına giriş yapılarak instagram indirilmelidir.
 • Ekrana gelecek olan instagram simgesi üzerinden hesaba giriş gerçekleştirilir. 
 • Tıpkı mobil cihazlarda olduğu gibi kullanıcı adı ve şifreyle hesaba giriş yapılır. Bu sayede bilgisayardan instagram mobil kullanımı tamamlanmış olur. 

İşlem adımları takip edildikten sonra bilgisayardan instagram kullanmak mümkün olur. Bu yöntemle kullanılan instagram, mobil cihazlardakinin aynısıdır. Dolayısıyla kullanıcılar herhangi bir eksiklik hissetmeden beklentilerini karşılayabilecektir. Bilgisayardan instagram gönderi paylaşma ve düzenleme gibi durumlar mümkün hale gelir. Kurulum esnasında giriş bilgilerinin ve kişisel verilerin kullanılmasından dolayı bu tip uygulamaların kişisel bilgisayarlaradan yapılması tavsiye edilmektedir. 

Uygulanan yöntemler sayesinde gönderilerde olduğu gibi bilgisayardan instagram hikaye atma gibi işlemleri yapmak mümkün hale gelir. Başka kullanıcılarının hikayeleri izlenebileceği gibi gönderi paylaşabilme özelliğinin bilgisayarda kullanılmasıyla beraber bilgisayardan normal instagram deneyimi yaşanır. İnternet üzerinden araştırıldığında bilgisayarda instagram kullanılmasını sağlayan pek çok uygulamanın bulunduğu görülür. Güvenliğin sağlanması açısından uygulamalar indirilmeden önce iyice araştırılmalı ve kullanıcı yorumları dikkate alınmalıdır. 

Bilgisayardan Instagram Kullanmak Ne İşe Yarar? 

Bilgisayardan instagram kullanmak bazı durumlarda kolaylık sağlayabilmektedir. Örneğin fotoğrafların düzenlenmesi ve yüklenmesi gibi durumlarda bilgisayar üzerinden daha kaliteli sonuçlar almak mümkün olur. Kişisel olarak veya işletme hesapları için fotoğraf makineleriyle profesyonel çekilen fotoğrafların önce bilgisayara aktarılması gerekebilir. Tekrar mobil cihazlara gönderilen fotoğraflarda kalite düşmeleri yaşanması söz konusudur. 

Bunun yanı sıra fotoğraf düzenleme işlerinde mobil cihazlar kullanılabilse de bilgisayardan kullanılabilen programlarla aynı olmamaktadır. Bilgisayarda gelişmiş ve sürekli yenilenen düzenleme programları olduğundan avantaj sağlar. Özellikle sürekli kaliteli paylaşım yapması gereken kurumsal hesap yöneticileri için bilgisayardan instagram kullanmak oldukça verimlidir. Sosyal medyada aktif olanların bilgisayar ortamında da rahatlıkla instagram kullanabilmesi sağlanmış olur. 

Bilgisayardan Instagram Kullanma Avantajları 

Bilgisayar üzerinden instagram kullanmanın iyi yanları, hesabın daha rahat yönetilebilmesi açısından kolaylık sağlamaktadır. Dizüstü veya masaüstü bilgisayarlardan instagram kullanmanın avantajları şu başlıklar altında incelenebilir: 

 • Tüm Paylaşımları Görmek: Mobil cihazlarda olduğu gibi bilgisayardan instagrama giriş yaparak kendi paylaşımlarınızı ve diğer kullanıcıların tüm paylaşımlarını görebilirsiniz. 
 • Etkileşim Kurmak: Bilgisayar üzerinden instagrama girildiğinde klavye kullanımından dolayı hızlı cevap veya yorum yazılabilir. Bu sayede diğer kullanıcılarla daha etkili şekilde iletişim kurmak mümkün hale gelir. Mobil cihazlar üzerinden uygulama kullanımlarında klavyelerin küçük olması, yazım zorlukları vb. durumlarla karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu nedenle daha rahat hareket etmek isteyenler bilgisayar üzerinden instagrama giriş yapmayı tercih etmektedir. 
 • Takipçi ve Takip Edilenleri Görmek: Takip ettiğiniz kişileri ve sizi takip eden kullanıcıları rahatlıkla görebilirsiniz. Bu sayede takip ettiğiniz kişileri mobil uygulamada olduğu gibi düzenleme imkanına sahip olabilirsiniz. 
 • Arama Bölümü: Üst tarafta yer alan arama bölümü sayesinde uygulama içerisinde çeşitli aramalar yapmak mümkündür. Kullanıcı hesapları veya etiketleri arayabilirsiniz. 
 • Hashtag: Mobil platformda olduğu gibi bilgisayar üzerinden girişlerde de instagramın temel özelliklerinden olan hashtag aramalarını gerçekleştirebilirsiniz. 
 • Profil Düzenleme: Kullanıcı profilinde yer alan bio kısmıyla alakalı düzenlemeleri yapabilirsiniz. Profilimi Düzenle seçeneğine tıklayarak gerekli ekleme ve çıkarmaları yapmanız son derece kolaydır. 
 • Uygulama İzinleri Yönetme: Sol tarafta konumlanan Profili Düzenle seçeneği sayesinde izin verilen uygulamalar üzerinde çeşitli düzenlemeler yapmak mümkündür. 
 • Yorum Kapatma: Paylaşımlarınıza yapılan yorumları isteğinize göre sınırlandırabilirsiniz. Yorum kapatma özelliği, hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar için oldukça işe yaramaktadır. 
 • Yeni Hesap Açma: Mobil cihazlarda olduğu gibi bilgisayar üzerinden de yeni hesap açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Bilgisayardan Instagram Kullanma Güvenli Mi? 

Bilgisayardan instagram kullanmak, herhangi bir sakıncalı duruma yol açmamamaktadır. Güvenilir yöntemleri ve programları kullanarak hiçbir problemle karşılaşmadan bilgisayardan instagram kullanımı mümkün olur. Microsoft Store’dan %100 güvenilir şekilde indirilen instagram sayesinde güvenlik problemiyle karşılaşılmaz. Bunun yanı sıra instagram uygulamasını bilgisayara indirmek için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Kullanıcı sayısı günlük olarak milyonları aşan instagram, pek çok alanda kullanım verimliliği sağlamasıyla tercih edilmeye devam etmektedir. Etkili yöntemlerle ücretsiz ve güvenli şekilde bilgisayar üzerinden instagram kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. 

Bu içeriği beğendin mi?
Emojilerle tepkini insanlarla paylaş!
YORUMLAR
Adımı Sansürle
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu