0
Yunus
Editör
16 Ekim 2022 3678

Age of Empires 3 Hileleri

Age of Empires 3 Hileleri Nedir?

 

Age of Empires 3 hileleri sayesinde oyunda başarı elde etmek ve rakiplerin önüne geçmek oldukça kolaydır. En popüler ve başarılı strateji oyunlarının başına gelen Age of Empires 3, Microsoft tarafından oyun severlere sunulmuştur. 2005 yılında sunulan ve pek çok kesim tarafından oynanan favori oyunlar arasında gelir. Gerçek zamanlı olarak oynanabilen oyunlar arasında olmasıyla ön plandadır. Sevilerek oynanan strateji oyunları serisinin üçüncü versiyonu olan oyunda ABD’nin kuruluşu temel alınır. Age of Empires 3 yeni hileleri sayesinde oyunlarda daha başarılı pozisyona erişmek mümkündür.

 

Age of Empires 3 Kodları Nelerdir?

 

Age of Empires 3 hilelerinin neler olduğu şu şekilde gruplanabilir:

 • Harita Gösterme Hilesi: “X marks the spot” kodunun uygulanmasıyla yapılan hiledir. Age of empires 3 bütün hileleri arasında favori hileler arasında gelir. Haritayı tamamen görmenizi sağlar. Haritada yer alan düşmanların yerleşkelerini görmenize yardımcı olur. Vakit kaybetmeden ve ekstra keşfetmeyle uğraşmadan düşman birliklerinin yerini tespit edebilirsiniz.

 

 • 10.000 Yemek Hilesi: “Et orta pişsin lütfen” anlamına gelen “medium rare please” komutu kullanılarak aktif edilen hiledir. Hanenize 10.000 yemek ekleyebilmenize olanak tanır. Strateji oyunları arasında favori olan Age of Empires 3’de yeni birimler oluşturma konusunda yemeğe sahip olmak önemli avantajdır.

 

 • 10.000 Odun Hilesi: “” koduyla aktifleşen age of empires 3 hileleri odun hilesidir. Savaş makinelerinin yapımında ve inşaat işlerinin daha hızlı ilerlemesinde yardımcı olur. Haneye eklenen ekstra odunlar sayesinde oyunun işleyişi hızlanmış olur.

 

 • 10.000 Altın Hilesi: Türkçeye “Ya bana özgürlüğümü ver ya da para” olarak çevrilen “give me liberty or give me coin” kodudur. Haneye 10.000 para ekleyebilmenizi sağlar. İnşaat işlerinde ve üretim aşamalarında para önemli bir role sahiptir. Hanedeki altın seviyesi arttırılarak oyunda daha rahat ilerlenmiş olur.

 

 • 10.000 HP Hilesi: “nova & orion” hızlı şekilde tecrübe puanı kazanmanızı sağlar. Tecrübe puanı, oyun oynandıkça elde edilen puan olarak nitelendirilir. Puan arttıkça farklı oyun geliştirmelerine erişim kolaylaşır. Birim sayıları, inşaat faaliyetleri ve nüfus gibi konuları geliştirmek için tecrübe puanına ihtiyaç duyulur. Age of empires 3 hileleri sınırsız nüfus elde edebilmek adına HP komutundan yararlanılır.

 

 • Hayvan Şişmanlatma Hilesi: Eğlenceli hile kodları arasında yer alan “a recent study indicated that 100% of herdables are obese” ile inekler şişmanlatılır. Türkçesi “yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre besili hayvanların %100’ü obezdir” anlamını taşır. İneklerin kısa sürede şişmanlamasıyla beraber kesildikten sonra elde edilen et oranında artış yaşanır. Bu sayede daha fazla yemek elde edilir.

 

 • İnşaat Hızlandırma Hilesi: “speed always wins” koduyla beraber inşaat hızını ikiye katlamak mümkündür. İnşaatın kısa süre içerisinde tamamlanması gerektiği ve işçi sayısının az olduğu durumlarda oldukça işe yarar. Türkçeye “hız her zaman kazandırır” olarak çevrilen kod sayesinde inşaatlar hemen tamamlanmış olur. Age of Empires 3’de genel olarak inşaatların tamamlanabilmesi eldeki işçi sayısıyla alakalı bir durumdur.

 

 • Canavar Kamyon Hilesi: Canavar kamyon, oyun içerisinde düşman birlikleri ve binaları yok etmek amacıyla kullanılan araçtır. “tuck tuck tuck” koduyla kullanılan tank birim sayesinde rakip birliklere canavar kamyon orduları yollamak mümkündür. Age of Empires 3 hileleri arasında favori olarak kullanılan canavar kamyon komutuyla kısa sürede düşmanlardan kurtulmak kolaylaşır.

 

 • George Washington Heykel Hilesi: Binaların yıkımı konusunda yardımcı olan ve “Where’s that axe?” koduyla kullanılan oyun hilesidir. George Washington’un taştan heykelinin dikilmesini sağlar. George Washington, ABD bağımsızlık savaşı esnasında kilit rol oynayan isimlerden olduğundan oyunda yer verilmiştir. Oyun alanına gelen devasa taş heykel sayesinde binalarım yıkım süreci kolaylaşmış olur.

 

 • Alan Hasarı Vuran Top Hilesi: Osmanlı ordusunun topçu birliklerini getirmeye yarayan hiledir. 1453 yılında İstanbul’un Fethi’nden esinlenilerek oyuna adapte edilmiştir. Alanlara hasar verme ve binaları yıkma konusunda oldukça avantajlıdır. “ya gotta make do with what ya got” koduyla kullanılır.

 

 • Çılgın Köpek Fluffy Hilesi: “we <3 fluffy!1!” koduyla kullanılan Age of Empires 3  hilelerindendir. Fluffy sözcüğü Türkçede tüylü, pofidik gibi anlamlara gelir. Fluffy hilesi, rakip birliklere hızlı şekilde saldırma konusunda etkilidir. Hilenin kullanılma şekli ise Fluffy olarak adlandırılan kuduz köpeğin rakiplerinize saldırmasıyladır.

 

 • Sosisli Arabası Hilesi: “mustard relish and burning oil” koduyla kullanılan oyun hilesidir. Age of empires 3 hileleri araba hilesi olarak adlandırılır. Sosisli arabaları ABD’nin simgesi haline gelmeleriyle dikkat çeker ve bu nedenle oyunda yer verilir. Alev silahına sahip olmalarıyla özellikle toplu olarak karşılaşılan rakiplerden kurtulmaya yardımcı olur.

 

 • Uçan Ayı Hilesi: Kanada bayrağı taşıyan pelerini bulunan uçan ayı hilesidir. “o canada 2005” komutu kullanılarak çağrılır. Uçarak hareket etmesi ve gözlerinden ışık çıkarmasıyla öncü savaş birlikleri arasında yerini alır.

 

İlk Siparişine Özel %10 İndirim!
BayiGram’ı keşfetmeniz için tüm siparişlerinizde geçerli %10 indirim bizden!
BAYiGRAM

Age of Empires 3 Hileleri Nasıl Uygulanır?

 

Age of Empires 3 hileleri aktif etme konusunda yapılması gereken birkaç basit işlem vardır. Herhangi bir kodu aktif hale getirmek için oyun sırasında “Enter” tuşuna basılabilir. İkinci bir yöntem ise sohbet bölümüne kod yazarak “Enter” tuşuna basma şeklindedir. Oyun hilelerini ard arda kullanmak isteyenler ise şu adımları takip etmelidir:

 

 • Fare imleci yazının sol tarafında olduğu zaman “Shift” tuşun basılı tutulmalı ve sol ok tuşuna basılarak yazı tamaman seçilmelidir.
 • Ardından Ctrl+C tuşu kullanılarak yazı kopyalanmalı ve sohbet bölümü açılarak Ctrl+V kısayolu ile oraya yapıştırılmalıdır.

 

Age of Empires 3 Oyununda Hangi Medeniyetler Tercih Edilir?

 

Age of Empires 3’te tercih edilebilecek bazı medeniyetler bulunur. Her medeniyetin kendisine özgü birtakım farklı özellikleri vardır. Bu özellikler göz önünde bulundurularak tercih gerçekleştirilir. Tercih edilen medeniyete göre farklı görevlerin yerine getirilmesi gerekir. Age of Empires 3 oyununda tercih edilebilecek medeniyetler ve özellikleri kısaca şu şekildedir:

 

 • Almanya: Piyade ve süvari olmak üzere özel birimlerle ilerlemenize olanak tanır. Mızraklı askerler konusunda gelişmiştir ve bu sayede popülerdir.

 

 • Rusya: Diğer medeniyetlerde karşılaştırıldığında asker üretme konusunda ekstra hıza sahiptir. Tek seferde 10 asker üretme şansınız vardır.

 

 • Osmanlı İmparatorluğu: Köyün üretim hızını arttırma konusunda avantaj sağlayan medeniyetlerdendir. Özellikle cami yapımı esnasında köylüler sayesinde üretim kapasitesinin genişlemesi sağlanır.

 

 • Portekiz: Dürbün olarak adlandırılan özellik sayesinde 5 saniyelik süre boyunca haritada dilediğiniz yeri görebilmenizi sağlar. Avantaj olarak oyunda bulunan kahramanlar dürbün özelliğine sahiptir.

 

 • Fransa: Köylüler konusunda yüksek avantaj sağlar. Pahalı olmasının yanı sıra oyun esnasında fayda sağlayacak güçlü köylülere sahiptir.

 

 • İngiltere: Ev yapıldığı zamanlarda köylülerin kazanılması söz konusudur. Diğer medeniyetlere oranla evler daha pahalıdır.

 

 • İspanya: Süvari ve piyadelerden oluşan kaliteli birliklere sahiptir. Diğer ülkelerle kıyaslandığında daha kaliteli askeri birliklere sahip olduklarını söylemek mümkündür.

 

Farklı medeniyetlerle oynama zevkini sunan oyunda Age of Empires 3 hileleri sayesinde avantaj elde etmek mümkündür. Normal zamanda daha yavaş ilerleyebilecek birtakım işleri hileler sayesinde hızlandırabilirsiniz. Age of empires 3 bilinmeyen hileleri aktif hale getirerek rakiplerinizden daha öne geçebilirsiniz.

Bu içeriği beğendin mi?
Emojilerle tepkini insanlarla paylaş!
YORUMLAR
Adımı Sansürle
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu