20 Haziran 2018 yılında tanıtılan IGTV, instagram kullanıcılarının video izlemek için ilk adresi olmuştur. Profil sayfalarında ve instagram işletme hesaplarında kullanılmakta olan videolu yayın özelliği, ‘’Dijital TV’’ olarak işlevsellik kazanmıştır. IGTV izlenme satın al, takipçi sayısını artırmak ve fenomen profil etiketi kazanmak için kullanıcılara seçenekler sunmaktadır. Bayigram günlük binlerce izleyiciyi adresinizle buluşturacaktır.

 

IGTV Nedir?

 

Facebook Watch özelliğiyle benzerlikler taşıyan IGTV, televizyon dünyasının dijital platformdaki kullanıcılara açıldığı video yükleme sistemidir. 2018 yılında instagramla gündeme gelen video programı, 15 dakika ile 60 dakika arasında yayınlar yapılabilen video boyutlarına sahiptir. IGTV profil sayfalarının ve işletme sayfalarının da sık sık kullandıkları özellikler sunar. IGTV bağımsız uygulama; bağımsız uygulama olarak, instagram kullanıcılarının hepsi, IGTV özelliğini kullanarak, video boyutlandırma yapabilir, hesap ve profilleri üzerinden paylaşımlarla, ‘’Keşfet’’ bölümünde daha çok instagram kullanıcısına ulaşabilir. IGTV görüntülenme satın al ile keşfet bölümünde daha fazla yer almanızı sağlayacak, daha çok kitleye ulaşmasına destek olacak sosyal medya desteğini kullanabilirsiniz.

 

IGTV Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 

IGTV güncellemeyle yatay yönlendirme kazandığı 2019 yılına kadar, sadece dikey video formatlarını kabul ediyordu. Video izleme programı olarak, dosya boyutlandırmayla yükleme yapılabilir, Facebook sayfası üzerinden de kullanılabilir.

 • Igtv kullanımları için İnstagram hesabı girmeniz gerekmektedir.
 • İnstagram uygulaması ve web site formatı bulunmaktadır.
 • 15 dakika ile 60 dakikaya kadar ‘’Yatay veya dikey’’ video paylaşımları yapılır.
 • Ücretsiz yazılım olarak sunulmuş, profil sayfalarında yer almaktadır.

Bağımsız uygulama olmanın verdiği avantajlarla, facebook ve instagram arasında kullanım seçenekleri sunarak, iki alanda da geçiş özelliği sayesinde daha hızlı kitlelere ulaşma avantajı sunmaktadır. Temel işlevselliği tamamen uzun videoların izlenmesini sağlamak, bilgi avcılığı ve tanıtım formatını kullanmaktır.

 

IGTV Uygulama Özellikleri Nelerdir?

 

Geliştiricisi olan instagram, 2012 yılında Facebook ile birleşerek yayın alanının sosyal medyalar arasında geçiş yapmasını sağlamıştır. Program boyutu 140.3 MB İOS uygulamalarda ve Android sistemlerde 30.05 MB olarak tanıtılmıştır. 2018 yılında geliştirilmiş video yayın kanalı olarak, İnstagram keşfet bölümünün vazgeçilmez TV özelliğidir.

 • Dikey ve yatay formatta video paylaşılabilir.
 • 30 farklı dil özelliği bulunmaktadır.
 • Mobil cihazlarda 650 MB’a kadar dosya boyutlarını alabilmektedir.
 • IGTV arama sekmesinden video bulunabilir.
 • Kalıcı yayın özelliğine sahiptir.
 • Tam ekran kesintisiz yayın olarak kullanılmaktadır.
 • Reklamsız yayın olarak dikkat çekmektedir.
 • Otomatik olarak video oynatma özelliklerine sahiptir.
 • Mobil öncellikli olarak kullanılabilmektedir.

 

IGTV Nasıl Kullanılır?

 

IGTV kullanımı için IGTV mobil uygulamasının mobil cihazınıza indirmeniz gerekmektedir. Uygulama açıldığında kendi hesabınız üzerinden yayın yapabilirsiniz. İnstagram keşfet alanına düşen IGTV yayınları belirlenen süreye göre 30 saniye ile 1 dakika arasında otomatik olarak yayınlanacaktır. İnstagram hesabınızı IGTV uygulamasıyla eşleştirerek kullanıma başlayacağınız seçenekler sunulacaktır. Video yayınlamak için video boyutlandırma seçeneklerini kullanmanız ve instagram sekmesi üzerinden paylaşıma izin vermeniz önemlidir. Ekranınızda bulunan + işareti üzerinden videonun uygulama üzerinden yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra igtv görüntülenme hilesi seçeneğiyle yeni yayınlanmış programınızın binlerce izleyici tarafından dikkat çekmesi ve videolarınızın keşfet bölümünde yer almasını sağlarsınız. İOS ve Android sistemler için kullanım seçenekleri sunmaktadır.

 

IGTV Kullanım Oranları Nelerdir?

 

İnstagram kullanıcıları dünya üzerinde % 75 oranını geçmiş bulunmaktadır. IGTV izleyicilerinin bir çoğu % 40 oranında tam video formatıyla izleme yapmaktadır. Hedef kitleye yönelik yayınlarda bu süre en fazla 2 dakika olacak şekilde yayınların izlenmesi sağlanmıştır. Video ortalamalarının birçoğu Tiktok formatında olan 30 saniyelik en kısa video seçenekleridir. Uzun video aralıklarında kullanılan istatistikler video yayınlanma aralıkları ve hitap ettiği kitleye göre değişiyor. Youtube rakip olarak kurulmuş IGTV en çok instagram üzerinden tercih edilmektedir. TV görünümü sayesinde, PC üzerinden de izlenebilmektedir. Dünyanın en büyük yıldızları, şirketleri ve fenomenlerinin ilk adresleri arasında yer alan video yayın formatıdır.

 

IGTV Video Boyutları Ve Formatı Nedir?

 

1 saate kadar video yayınlama avantajı sunan IGTV, montajla yayınlayabileceğiniz video seçenekleri sunmaktadır. Yayın kalitesi ile işletme ve profillerin kaliteli video paylaşımlarını sağlar, güvenli video yolculuğuyla büyük kitlelere ulaşma avantajıyla profil ziyaretlerini de artırır.

 • MP4 çözünürlüğüyle kullanılmaktadır.
 • 650 MB aşmayan videolar yayınlanır.
 • 4 GB boyutlarda kullanılmalıdır.
 • 4: 5 ile 9: 16 oranlarında video yüklenmesi önerilmektedir.

IGTV izlenme satın al sayesinde 60 dakikalık videolarında izlenerek, keşfet bölümünde yerini alması sağlanacaktır. Video formatının ve boyutlarının ayarlanarak, daha büyük kitlelerin dikkatini çekecek kalitesi izlenme oranları için idealdir. Android ve İOS uygulamalarda dikey ve yatay çekim ile yayın yapma seçenekleri sunmaktadır.

 

IGTV İzlenme Oranları Neler Kazandırır?

 

İnstagram TV özelliği sayesinde igtv izlenme hilesi profilinizin daha fazla ziyaretçiyle trafiğini artıracaktır. Hedef kitleye ulaşmak ve takipçileri artırmak için kaliteli video yayınlarının otomatik olarak yenilenmesi, sizin de TV yayını sırasında çıkmanızı sağlayacak seçenekler sunar. IGTV izlenme oranları sayesinde, fenomen profiller arasında yer alabilir, işletmelerinizin de ürünlerinin tanıtılmasında avantajlı kullanım özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

 • Otomatik oynatma sayesinde sıralamada yer almanızı sağlayacaktır.
 • Keşfet bölümünde daha çok çıkarsınız.
 • Profil ziyaretini artırır.
 • Tıklanma, beğeni ve yorumlarınıza katkı sağlar.
 • Profilinizin destekçisi olacaktır.
 • IGTV web formatından çok mobil cihazlarda kaliteli görseller sunduğu için izlenme oranı daha yüksektir.

 

IGTV izlenme Nasıl Satıl Alınır?

 

IGTV görüntülenme satın alma işlemlerinden yararlanmanız için profilinizin herkese açık olması gerekmektedir. Yatay ve dikey formatta yayınlanan videolarınız, takipçileriniz tarafından anasafyda görünürken, instagram keşfet bölümünde de takip etmeyen kullanıcılar tarafından keşif edilecektir. Şifre kullanımı olmadan, gerçek Türk izleyiciler için kullanabileceğiniz izlenme satın al seçeneklerini kullanabilirsiniz. İOS ve Android sistemlerde mobil cihazlar üzerinden izlenme seçenekleri sunulacaktır. Video çekimlerinizin günlük izlenme oranlarını artırarak, profil ziyaretleriniz için etkili olacak binlerce izleyici tarafından dikkat çekecektir. İnstagram profiliniz için video izlenme oranlarının yüksekliği beğeni, yorum ve takipçilerinizi artırmaya yönelik güvenilir görünüm kazandıracaktır.

 

IGTV Ne Kadar Görüntüleme Satın Alınabilir?

 

IGTV izlenme oranlarınız için 7/ 24 canlı destek verilmekte, aynı zamanda % 100 Türk keşfet izleyicileri sayfanızla buluşmaktadır. İnstagramda ne kadar çok izlenir ve profil ziyaretiyle karşılaşırsanız, takipçi, beğeni ve yorumlarınız da o kadar artacaktır. Satın alma işlemleri için 1.000 görüntüleme, 5.000 görüntülenme ve 10.000 görüntülenme satın alma seçenekleri sunulmaktadır. IGTV izlenme satın al seçeneği sayesinde, instagram sayfasında fenomenler arasında yerinizi alarak, izleyicilerin sizinle tanışmasını sağlar, IGTV otomatik oynat serisinde yer alarak, hızlı erişimli profiller arasında bulunursunuz. İnstagram izlenme, beğeni, takipçi ve yorum seçenekleri için Bayigram, hızlı işlem ve şifresiz izlenme seçenekleri sunacaktır.

 

Bayigram % 100 Türk Keşfet Ve Telafi Garantisi

 

Bayigram % 100 Türk keşfet takipçilerinizi organik şekilde sayfanıza yöneltecektir. 7/ 24 canlı destek, 3D güvenli ödeme garantisi ve telefi garantisi seçenekleri sunarak, hızlı bir şekilde keşfet bölümünde yar almanızı sağlayacaktır. 1.000 görüntülemeden 10.000 görüntülemeye kadar, instagram sayfanızda hızlı akış alanına geri dönmeniz için destek seçenekleri sunarak, profilinizin daha fazla ziyaretçiyle buluşmasını sağlayacak modern sosyal medya çözümler sunacaktır.