0
Yunus Sedat Aydın
Editör
14 Ocak 2024 10525

Kapanan Hat Nasıl Açılır?

Faturalı ve faturasız kapanan hat nasıl açılır? Türk Telekom, Vodafone, Bimcell, Turkcell operatörlerde hat açtırmanın tüm yöntemini öğren!

Günümüzde iletişim teknolojilerinin hızla gelişmesiyle birlikte telefon hatları hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Ancak zaman zaman teknik sorunlar veya farklı sebeplerle telefon hatlarımızda kapanmalar meydana gelebilmektedir. Bu tür durumlarla karşılaştığınızda, hat sorunlarını çözmek ve iletişimi yeniden sağlamak oldukça önemli hale gelmektedir.

Makalemizde, kapanan telefon hatlarını nasıl açabileceğinizi adım adım ele alacağız. Türk Telekom kapanan hattı açtırma ve diğer operatörlerin cep telefonları için geçerli olan genel yöntemleri öğrenerek, iletişim kesintilerini minimumda tutabilir ve sorunları hızla çözebilirsiniz.

O halde şimdi, kapanan hat nasıl açılır, pratik yollarını keşfetmeye başlayalım!

Youtube hesabınız mı var? Hemen Youtube Shorts izlenme satın al ve hesabını canlandır!

Faturasız Kapanan Hat Nasıl Açılır?

Faturasız hatlar, belirli bir süre boyunca TL yüklenmediği takdirde kapanır. Bu süre, operatörden operatöre değişiklik gösterebilmektedir. Örnek olarak Turkcell'de faturasız hatlar 185 gün boyunca kullanılmadığı takdirde kapanır. Vodafone'da ise bu süre 180 gündür. Türk Telekom'da ise faturasız hatlar 120 gün boyunca kullanılmadığı takdirde kapanır.

Faturasız hatınız kapandıysa hattınızı açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Hattınızla birlikte en yakın operatör bayisine gidin.
 • Bayide görevliye hattınızın kapandığını söyleyin.
 • Bayide görevliden hattınızın açılması için gerekli belgeleri isteyin.
 • Gerekli belgeleri doldurun ve imzalayın.
 • Bayide görevliye hattınız için TL yükleyin.

Hattınız için TL yükledikten sonra hattınız yaklaşık 1 saat içerisinde açılacaktır. Hattınız açıldıktan sonra numaranızla arama yapabilir, aranabilir ve tüm faturasız hat hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Faturasız hatınızı açmak için gerekli belgeler, operatörden operatöre değişiklik gösterebilir. Genel olarak aşağıdaki belgeler gereklidir:

 • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport)
 • Adres belgesi (İkametgah, elektrik, su, doğalgaz faturası)

Faturasız hattınızı açmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Ancak hattınızı açtıktan sonra, hattınız için TL yüklemeniz gerekir.

Faturasız hattınızın kapanmasını önlemek için hattınıza düzenli olarak TL yüklemeyi unutmayın.

Takipçinizi arttırın. Hemen Tiktok takipçi satın alın!

İlk Siparişine Özel %10 İndirim!
BayiGram’ı keşfetmeniz için tüm siparişlerinizde geçerli %10 indirim bizden!
BAYiGRAM

Kapanan Faturalı Hat Nasıl Açılır?

Kapanan faturalı hattı açmak için öncelikle hattın kapatılmasının nedeninin fatura borcundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer fatura borcundan kaynaklanıyorsa, borcunuzu ödeyerek hattınızı açtırabilirsiniz. Borcunuzu ödedikten sonra hattınızın açılması için operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayarak veya bir operatör mağazasına giderek başvuru yapabilirsiniz.

Hattınız fatura borcundan kaynaklanmayan bir nedenle kapatılmışsa, hattınızı açtırabilmek için operatörünüzün müşteri hizmetlerini arayarak veya bir operatör mağazasına giderek başvuru yapmanız gerekir.

Android telefon hızlandırma yöntemlerini deneyerek cihazınızın yavaşlama problemini aşın!

Türk Telekom Kapanan Hat Nasıl Açılır?

Türk Telekom Kapanan Hat Nasıl Açılır

Türk Telekom'da kapanan bir hattı açmak için hattın kapatılmasını takip eden 24 ay içerisinde Türk Telekom İletişim Merkezine (AİM) giderek yeni bir abonelik sözleşmesi imzalamanız ve abonelik ile ilgili belgeleri kullanarak ibraz etmeniz gerekmektedir.

Gerekli belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah belgesi fotokopisi
 • Vergi levhası fotokopisi (şirket hatları için)

Türk Telekom İletişim Merkezine gittiğinizde, hattınızın kapanma tarihini, hattın kime ait olduğunu ve hattın hangi operatörde olduğunu belirtmeniz gerekecektir. Müşteri temsilcisi, gerekli kontrolleri yaptıktan sonra hattınızı açmak için gerekli işlemleri yapacaktır.

Hattınızı açtırırken, hattın size ait olduğunu belgelemek için nüfus cüzdanınızın yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Şirket hattı için başvuru yapıyorsanız, vergi levhası fotokopisini de ibraz etmeniz gerekmektedir.

Hattınızı açtırırken hattınızın eski numarası ile açtırmak isteyip istemediğinizi de belirtebilirsiniz. Eski numara ile açtırmak istemezseniz, size yeni bir numara verilecektir.

Hattınızı açtırdıktan sonra hattınızı kullanmaya başlayabilmek için yükleme yapmanız gerekmektedir.

Turkcell Kapanan Hat Nasıl Açılır?

Turkcell Kapanan Hat Nasıl Açılır

Turkcell kapanan hattı açtırma işlemi için öncelikle hattınızın kapanma nedenini bilmeniz gerekir. Hattınız borcu nedeniyle kapandıysa, borcunuzu ödedikten sonra hattınızı tekrar açtırabilirsiniz. 

Hattınız kullanım süresini doldurduğu için kapandıysa, hattınızın kapandığı tarihten itibaren 1 yıl (son tarih 31 Aralık) içerisinde herhangi bir Turkcell mağazasına giderek kimliğinizle beraber hattınızı tekrar açtırabilirsiniz.

Borcu nedeniyle kapanan hattınızı açtırmak için öncelikle borcunuzu ödemeniz gerekir. Borcunuzu ödemek için Turkcell Mağazaları, Turkcell İletişim Merkezi, banka şubeleri veya online ödeme kanallarını kullanabilirsiniz. 

Borcunuzu ödedikten sonra hattınızı tekrar açtırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Kimliğinizi yanınızda bulundurun.
 • En yakın Turkcell Mağazası'na gidin.
 • Mağaza görevlisine hattınızın kapanma nedenini söyleyin.
 • Borcunuzu ödediğinizi gösteren belgeyi ibraz edin.
 • Hattınızın tekrar açılması için gerekli işlemleri yaptırın.

Vodafone Kapanan Hat Nasıl Açılır?

Vodafone Kapanan Hat Nasıl Açılır

Vodafone kapanan hat nasıl açılır sorusunun cevabı, hattın faturalı veya faturasız olmasına göre değişir.

Faturalı Hat

Faturalı hatlar, ödenmeyen faturalar nedeniyle kapanabilir. Bu durumda, faturanın ödenmesi ile hat yeniden açılır. Ödemeniz Vodafone Müşteri Hizmetleri, Vodafone Online Self Servis veya Vodafone mağazaları aracılığıyla yapılabilmektedir.

Faturasız Hat

Faturasız hatlar, 180 gün boyunca hiç yükleme yapılmaması durumunda kapanır. Bu durumda hattı açtırmak için lira yükleme yapılması gerekir. Yükleme, Vodafone Müşteri Hizmetleri, Vodafone Online Self Servis, Vodafone mağazaları veya anlaşmalı bayiler aracılığıyla yapılabilmaktadır.

Hat Açma Ücreti

Vodafone'da faturasız hat açma ücreti 432 TL'dir. Ücret, hat açıldıktan sonra ilk fatura ile birlikte veya 12 taksite bölünerek alınmaktadır. Faturalı hat açma ücretine ise yeni tesis vergileri dahil olmaktadır.

GPS nedir ve konum takibi nasıl yapılır, merak ediyorsanız şimdi tüm bilgiyi tek bir yerde öğrenin!

Bimcell Kapanan Hat Nasıl Açılır?

Bimcell Kapanan Hat Nasıl Açılır

Bimcell kapanan hat, hat sahibinin son yükleme tarihini takip eden 184 gün içinde tekrar yükleme yapmaması durumunda pasif duruma geçer. Pasif duruma geçen hat, 92 gün içinde tekrar yükleme yapılmaması durumunda iptal olur.

İptal olan Bimcell hattı, hat iptal tarihinden itibaren 1 yıl içinde hat sahibi tarafından yeniden alınabilmektedir. 1 yıllık süre içinde hattın yeniden alınabilmesi adına hat sahibinin abonelik sözleşmesini eksiksiz doldurması ve gerekli belgeleri göndermesi yeterli olacaktır.

Bimcell kapanan hattı açtırmak için gerekli belgeler şunlardır:

 • Hat sahibinin kimlik fotokopisi
 • Hat sahibinin ikametgah belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir)

Bimcell kapanan hattı açtırmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • BİMcell müşteri hizmetlerini 551 numaralı telefondan arayın.
 • Müşteri temsilcisine kapanan hattı açmak istediğinizi belirtin.
 • Müşteri temsilcisinden gerekli belgelerin listesini alın.
 • Gerekli belgeleri hazırlayın.
 • Belgeleri BİMcell müşteri hizmetlerine veya BİM mağazalarına teslim edin.

Bimcell kapanan hattı açtırmak için herhangi bir ücret alınmamaktadır. Ancak tekrar açılış olacağı için vergi ücretleri tarafınıza yansıtılabilir.

Kapanan Hattı Açtırmak Ne Kadar?

Türkiye'de 2024 yılı itibarıyla kapanan hattı açtırmak için ödenmesi gereken ücret, operatöre göre değişmemektedir. Tüm operatörler için kapanan hattı açtırmak için ödenmesi gereken ücret 109,14 TL'dir. Bu ücrete vergiler dahil olarak bilinmektedir.

Kapanan hattı açtırmak için yapılması gerekenler:

 • Operatör mağazalarına veya yetkili satış noktalarına gidin.
 • Kimlik belgenizi yanınızda bulundurun.
 • Hattınızın kapanma nedenini belirtin.
 • Hattınızı açtırmak için gerekli ücreti ödeyin.

Kapanan hattı açtırma ücreti, şunlar için geçerlidir:

 • Faturalı hatlar
 • Faturasız hatlar
 • Vodafone hatları
 • Türk Telekom hatları

Kapanan hattı açtırmak için dikkat edilmesi gerekenler:

Hattınızın kapanma nedeni, ücretin belirlenmesinde etkilidir. Fatura borcu nedeniyle kapanan hatlar için daha yüksek ücret ödenmesi gerekir.

Hattınızı açtırmak için gerekli belgeler, operatöre göre değişiklik gösterebilir. Kimlik belgesinin yanı sıra vekaletname veya muhtarlıktan alınmış adres beyanı gibi belgeler de istenebilir.

Bu içeriği beğendin mi?
Emojilerle tepkini insanlarla paylaş!
YORUMLAR
Adımı Sansürle
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu