0
Oğuz 16 Ekim 2022

En İyi Strateji Oyunları Nelerdir?

En iyi strateji oyunları; çoğunlukla bilgisayar oyunlarıdır. Ancak günümüzde mobil ve bulut oyun sistemleri de oyun severler tarafından oldukça fazla tercih edilir. Son zamanların en iyi strateji oyunları; Age of Empires, Civilization, Total War ve StarCraft gibi oyunlardır. Günümüzde en fazla tercih edilen strateji oyunları; akıcı bir hikayesi ve gelişmiş grafikleri olan oyunlardır. Ayrıca strateji oyunlarının büyük çoğunluğu çevrimiçi şekilde diğer kullanıcılar ile oynanabilen oyunlar oldukları için bu da birçok oyun severi cezbeden bir özelliktir. Sıra ya da gerçek zamanlı strateji oyunları; 90lı yıllar ile beraber en fazla tercih edilmeye başlanan oyun türüdür.

En İyi Strateji Oyunları Nelerdir?
İçindekiler

En İyi Strateji Oyunlarından Total War: Warhammer 2

Total War: Warhammer 2; 4 ırk ve 8 kahramanın bulunduğu bir evrende geçer. Oyuncuların doğru strateji ile kalelerini korumaları ve düşmanları ile savaşmaları gereklidir. Önceki versiyonuna göre hikaye daha seri akar. En iyi strateji oyunları PC arasında olan Total War: Warhammer 2 için sistem gereksinimleri; i5 işlemci ve 5 GB RAM’dir.

Uzay Strateji Oyunlarından XCOM 2

En iyi uzay strateji oyunları arasında olan XCOM 2; 90lı yıllardan beri günümüze kadar gelmiş ve hala popüler olan bir hikayeye sahiptir. Oyunda uzaylılar insanları rehin almış ve saf dışı bırakmıştır. Oyuncunun ise kahramanı ile bu durumu değiştirmesi gereklidir. Oyun için sistem gereksinimleri; 2.6 GHz işlemci, 4 GB RAM ve 45 GB kullanılabilir alandır.

En Dinamik Strateji Oyunlarından Civilization 6

Dinamik strateji oyunu arayışında olanlar için hem strateji oyunlarının hem de Civilization serisinin en dinamik oyunudur. En iyi strateji oyunları oyna araması yapıldığında sayılan ilk oyunlardan biri olan Civilization 6; diplomasi ve derin strateji içerir. Oyuncular sıfırdan kendi medeniyetlerini kurmak için strateji yaparlar. En iyi strateji oyunları arasında olan Civilization 6 oynamak için sistem gereksinimleri; i3 işlemci, 4 GB RAM ve 12 GB depolama alanıdır.

Farklı Senaryo Seçeneği Sunan Strateji Oyunlarından WarCraft III

WarCraft 3 için Windows’ta 2 GB ve Mac’te 4 GB RAM, 3 GB depolama alanı gereklidir. En iyi grafikli strateji oyunları arasında olan WarCraft III, çok sayıda strateji oyununa ilham olma özelliği taşır. Serinin üçüncü oyunu Reforged ismi ile piyasaya sürülmüştür. Yeni versiyonunda grafikleri düzenlenmiştir. Fantastik bir dünya olan Azeroth’ta geçen oyunda oyuncuların farklı senaryolar ile görevleri tamamlar, köylerini kurup askerlerini geliştirirler.

Refleks ve Hız Gerektiren Strateji Oyunlarından Dota 2

Dota 2; bilgisayar hakimiyeti, hız ve iyi refleks gerektiren bir oyundur. Çok oyunculu savaş arenası oyunu olan Dota 2, çevrimiçi ve ücretsiz bir strateji oyunudur. Oyuncular kendileri için bir kahraman seçer ve düşmanlarını öldürürler, öldürdükleri düşman başına altın kazanırlar. Tüm zamanların en iyi strateji oyunları arasında olan Dota 2 için sistem gereksinimleri; 2.8 GHz işlemci, 4 GB RAM ve 15 GB kullanılabilir alandır.

En Popüler Strateji Oyunlarından Age of Empires: Definitive Edition

En iyi gerçek zamanlı strateji oyunları arasında olan Age of Empires, üçüncü serisi ile beraber oyunculara yeni uygarlıklar ve iki yeni oyun modu sunar. Savaş Sanatı modu ile ekonomi, hazine, bina inşa etmek, savunma, kara ve deniz savaşları gibi alanlarda görev yapılır ve karakter geliştirilir. Tarihi Savaşlar modunda ise tarihteki önemli savaşlar oynanır. En iyi strateji oyunları arasında olan Age of Empires: Definitive Edition için i5 işlemci, 4 GB RAM ve 20 GB kullanılabilir alan gereklidir.

YORUMLAR

Bu içerik hakkında yapılan yorumlar, sende yorum yapmak ister misin?

avatar
    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!
    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış, hemen sen yap!

İlgili İçerikler

Steam Cevher Ne İşe Yarar?

Para kazanmak veya seviye atlamak için kullanılan Steam cevher hakkında ne olduğunu ve ne işe yaradığı ile ilgili tüm bilgileri öğrenin.Steam dünyanın en popüler oyun hizmeti sunan platformlarından biridir. Kendi bünyesinde sunduğu pazar ağı ile oyuncular, çeş...

Oğuz 16 Ekim 2022
Oyunlar

Steam ID Nasıl Bulunur?

Steam ID bulma ve indirme işlemi oldukça basit olmakla beraber fazla vakit almayan bir süreçtir. Öncelikle Steam ID öğrenmek için başvurulacak birden fazla yöntem mevcuttur. Bunlardan ilki oyun sırasında konsol üzerinden ID bulma yöntemidir. Diğer bir yöntem ise ...

Oğuz 16 Ekim 2022
Oyunlar

En İyi Strateji Oyunları Nelerdir?

En iyi strateji oyunları; çoğunlukla bilgisayar oyunlarıdır. Ancak günümüzde mobil ve bulut oyun sistemleri de oyun severler tarafından oldukça fazla tercih edilir. Son zamanların en iyi strateji oyunları; Age of Empires, Civilization, Total War ve StarCraft gibi oyunlardır. Günü...

Oğuz 16 Ekim 2022
Oyunlar
+
Aktif Müşteri
+
Toplam İşlem
Kişi
Tam Zamanlı Çalışan
+
Sosyal Medya Platformu