Kavyon Beykpour ve Joe Bernstein tarafından geliştirilen görüntülü canlı yayın uygulaması Periscope, çok dil özelliğiyle sosyal medya uygulamalarında ilk onda yerini almıştır. 2015 yılından bu yana kullanımı kitlelere yayılan Periscope beğeni satın al seçeneğiyle, büyük kitlelere ulaşmanızı ve hedef kitlenizle kısa zamanda tanışmanızı sağlayacaktır.

 

Periscope Nedir?

 

2013 yılında mobil cihazlara kazandırılmış uygulama, yurtdışı ve yurt içi kullanım alanıyla, fikir ortaklarının da bir araya gelerek gelişimine katkı sağlamasına olan verdiği uygulamalar arasında yerini almıştır. İOS ve Android sistemlerde kullanılan canlı görüntülü yayın aracı olarak, en çok twitter üzerinden popülerliğine kavuşmuş, dünya çapında kullanımıyla ilgi çekmiştir. Periscope beğeni hizmeti, kitlelerin canlı yayınlarınıza giriş yapmasını sağlayacak, etkileşim alanını genişletecek seçenekler sunmasını sağlar. İşletim sisteminde tvOS, İOS ve android seçenekleriyle günümüzde birçok mobil cihaz üzerinden kullanılan, kesintisiz canlı yayın özellikleriyle yurt içi ve yurt dışı görüntüleme yapılan sosyal medya uygulaması unvanını almıştır. Program dili GO olarak geliştirilmektedir.

 

Periscope Uygulama Özellikleri

 

Kesintisiz yayın olarak kullanıma açılarak, siyasi nedenlerden kaynaklı twitter gündeminde yer almış Periscope, twitter tarafından da geliştirilince dünya üzerinde kullanılan ilk görüntülü uygulama olarak yerini almıştır. Uygulamada amaç yurt içi ve yurt dışı anında görüntüleme yapmak, yayın birliğini sağlamaktır. Canlı yayın sırasında beğeni yapabilir, video görüntülerine kaç kişinin katıldığını görebilirsiniz. Periscope canlı yayın özellikleri;

 • Ön ve arka kamera üzerinden canlı yayın yapılmasını sağlamaktadır.
 • Ekrana çift tıklama ile beğeni gönderilir.
 • Beğeni artışı canlı yayının ilgi çekici olmasını sağlar.
 • Video aktarımı uygulamalarıyla birlikte kullanılabilir.
 • Sınırsız canlı yayın imkanı sunar.
 • Mobil cihazlarla tam etkileşim, sınırsız canlı yayın özelliğiyle tanınmıştır.

 

Periscope Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 

Periscope uygulamasını İOS ve Android sistemler üzerinden mobil cihazına indirerek, telefonunuzun ön ve arka kamerasından görüntüleme yapabilirsiniz. Canlı yayın sırasında katılımcılar, uygulama üzerinden sizi izlerken beğeni gönderebilir ve emoje kullanabilir. Uygulamanın amacı tamamen anlık canlı yayın yapabilmek ve görüntülerin dünya genelinde izlenirliğini artırmaktır. Mobil cihazınıza Google Play ve App story üzerinden indirerek, uygulamayı kullanabilirsiniz. Twitter CEO’su Dick Costolo tarafından dünyaya duyurularak, beğeni sayısının artmasıyla popüler profiller arasında yer almanız ve daha çok izlenme kazanmanızı sağlayacaktır. Uygulamanın Türkçe desteği bulunuyor ve canlı yayınların herkese açık olması da istediğiniz zaman giriş yaparak yayınları izleyebileceğiniz özgür bir alan sunuyor.

 

Periscope Canlı Yayın Açma Özelliği Nedir?

 

Tamamen canlı yayın açarak anlık görüntü akışı sunmayı hedefleyen uygulamada, Periscope beğeni hilesi seçeneği sayesinde kullanıcıların popüler olması sağlanmaktadır. Yatay ve dikey çekim yapabilir, konuşarak mikrofon özelliğiyle canlı akışa yön verebilirsiniz. 8 Eylül 2015 yılında Apple TV ile uygulamanın ikinci bir gelişme göstermesiyle, canlı yayın kalitesi artırılmıştır.

 • Güvenli yayıncılık özelliği sunmaktadır.
 • 24 saat yayın kapasitesine sahiptir.
 • İzleyiciler anlık görüntülemelere dahil olabilmektedir.
 • Periscope yatay ve dikey çekim yapılarak ‘’Kayıtsız veri paylaşımı’’ sağlayabilir.
 • Global alanda ve Türkiye’de aktif olarak kullanılmaktadır.
 • Canlı yayın profilde engelleme özelliğini kullanabilmektedir.
 • Engellenen izleyici özelliğiyle canlı yayına engelli izleyiciler girememektedir.
 • Twitter üzerinden canlı yayın paylaşımı yapılabilmektedir.

 

Periscope Yeni Özellikleri Neler?

 

Periscope düzenli olarak geliştirilmekte olan canlı yayın uygulaması olarak, yayın sırasında kesintisiz ve kaliteli görüntüleme için video seçeneklerini kısıtlı tutmasıyla bilinmekteydi. Periscope yeni özelliğine göre uygulamada 360 derece video canlı yayınlama seçeneği sunuldu.

 • İzleyicilerin telefonu yatay ve dikey çevirerek farklı açılardan görüntüleri izlenmesi sağlandı.
 • 360 derece video canlı yayın seçeneğiyle dünyaya duyuruldu.
 • Video kalitesi artırılarak, kullanıcıların kesintisiz ve kaliteli izleme seçeneklerinden yararlanması sağlandı.

Güvenilir canlı yayınlama seçenekleri için telefon ve tablet üzerinden kullanılan Periscope uygulaması için global alanda yeni gelişmeler yapılacağı üzerine seçenekler sunulmaya devam ediyor. Güvenilir canlı yayın uygulaması olarak dünya çapında ilgi gören uygulama, gün geçtikçe yeni üyeler kazanıyor.

 

Periscope Uygulaması Kullanıcı Oranları Nelerdir?

 

Global alanda Periscope kullanıcı oranları mobil cihazlar üzerinde siyasi olaylar, toplumsal nedenlere dayalı toplantılar olduğu takdirde yükselişe geçiyor. Stabil bir oranlaması olmadığı için 2013 yılından 2021 yılına kadar Periscope kullanıcıları % 44 oranında görülerek, genel internet kullanıcı istatistikleri üzerinden değerlendirilmektedir. Cep telefonu kullanıcıların canlı yayın açma ve gündem bilgileri profilleri üzerinden vermek için kullandığı uygulamanın yaş kriterleri ise 20 yaş ile 45 yaş arasında görülmektedir. Kullanıcı oranlarının artışı toplumsal olaylara ve gündeme dayanırken, tiktok kullanıcılarının da canlı yayın açma için kullandıkları uygulamalar arasında yer almaya başlamıştır.

 

Periscope Ziyaret Edilme Nedenleri?

 

Periscope ziyaret edilme nedenleri yurt içi ve yurt dışında bilgi paylaşımının canlı yayın üzerinden yapılmasıdır. Uygulama kullanıcıları siyasi ve toplumsal olaylar için canlı yayın açarken, günümüzde konser, parti ve eğlence mekanları için de kullanılarak, görüntülerin etkili bir şekilde yaygınlaşması sağlanmıştır. Canlı yayın katılımcılarının Periscope beğeni satın al seçeneği kullanarak, daha büyük kitlelere ulaşması sağlanmaktadır. Periscope beğeni satın alma anlaşılır mı; beğeni satın aldığınız anlaşılmayacak Periscope, gerçek kullanıcılar tarafından canlı yayınlarınızın ve profilinizin ziyaret edilmesini sağlayacaktır. Güvenli yayın açma ve bilgi paylaşma platformu olarak global alanda videolu özelliği en çok kullanılan 10 uygulama arasında yer alır.

 

Periscope Beğeni Satın Alma Neden Önemlidir?

 

Periscope beğeni kasma sayesinde, uygulama kullanıcıların dikkat çekici yayınları görmesini ve daha büyük kitlelere ulaşmanızı sağlar. Ne kadar çok izleyiciniz olursa canlı yayınların trendler arasında olması da bir o kadar artacaktır. Periscope beğenileri, destek görmenizi sağlar, izleyicilerin sizin kanalınıza giriş yaparak güvenli bir izleyici kitlesi oluşturmanıza yardımcı olur.

 • Beğeni alarak twitter ve sosyal medya alanlarında kitlelere ulaşma şansı elde edersiniz.
 • Canlı yayınlara yeni kitlelerin gelmesini sağlarsınız.
 • Görüntü akışı sırasında daha çok beğeni almanızı sağlar.
 • Videolarınızın trendler arasında yer almasına katkı sağlar.
 • Yayın sonrası profilinizin yaygınlaşması için beğenileri toplamanız profilinizin güvenirliğini artıracaktır.

 

Periscope Beğeni Nasıl Satın Alınır?

 

Periscope beğeni arttırma seçenekleri, Bayigram sayesinde güvenilir ve kolay olacaktır. Şifre vermeden sadece link üzerinden gerçek % 100 Türk kullanıcılar tarafından canlı yayınlarınızın ve videolarınızın beğeni alması sağlanacaktır. Türkçe dil desteği de bulunan canlı yayın uygulaması, izleyicilerin güvenli bir şekilde yayınınıza katılması için ideal seçenekler sunar. 100 beğeni, 1000 beğeni ve 10.000 beğeniye kadar kategorilerden yararlanarak, şifre paylaşımı olmadan güvenle link alanına profil linkinizi ekleyebilirsiniz. Uygulamanızın profilinin bütün herkese açık olması gerekmektedir. 24 saat içerisinde belirlenen zaman dilimine göre beğeni sayınız artırılacaktır. Görüntülerin yaygınlaşması ve takipçilerinizin artması için profesyonel destek almanız sağlanır.

 

Periscope % 100 Organik Türk Kullanıcı Beğeni Satın Al

 

% 100 Türk gerçek kullanıcılar tarafından canlı yayınların ziyaret edilmesi ve profilinizin geniş kitlelere ulaşması sağlanacaktır. Periscope ücretsiz beğeni, takip ve izleyici seçeneklerini sunarak, uygulama üzerinde en çok ilgi gören profillerden biri olmanız sağlanmaktadır. 3D güvenli ödeme seçenekleri ve telafi garantisiyle uygulama profilinize Bayigram sayesinde katkı sağlanacak, profiliniz organik kullanıcılarla güçlenecektir.